Augintinių apranga šaltuoju metų laiku: sveikata ar mada?
6 Lap, 2018

Augintinių apranga šaltuoju metų laiku: sveikata ar mada?

Vėstant orams ir atkeliaujant rudeniškai darganai, neretas ieškome šiltesnio rūbo ar aksesuaro. Vedžiojant šunis stengiamės apsirengti kuo šilčiau, kad nesušalti ir nesusirgti. Tačiau šį kartą kalbame ne apie mus, o apie savo augintinius. Ar reikia šiltesnio rūbo vedžiojamam šuniui ar katei? Ar rengiate savo augintinius atėjus šaltajam metų laikui?

Paklausti, ar mūsų mažajam šuneliui ar kačiukui šalta, deja, neišeis, nes jie mums neatsakys. Taigi, pabandysime išsiaiškinti kokių veislių šunims apranga keliaujant į lauką būtina ir kodėl.

Augintinių apranga šaltuoju metų laiku: sveikata ar mada

Mieste vaikštant neretai galima pamatyti ištaigingai papuoštus mažus šunelius, lakstančius po parką ar ramiai risnojančius šalia šeimininko. Vos lapams pradėjus gelsti, gyvūnų drabužių mados pasipila į gatves, jorkšyrai pasipuošę ryškiais paltukais, didesni pasidabinę megztais aksesuarais ar liemenėmis, kiti jau ir kailinę apykaklę demonstruoja.  Neretai šeimininkės stengiasi ir savo garderobą suderinti su savo mielo augintinio. Šunys rankinukai kartais net labiau išpuošti nei vaikai.

Tai visgi, ar tai tik mada ir noras pasipuikuoti, ar būtina apranga rudens ir žiemos metu?

Mažų veislių šuniukai – reikalauja ypatingo dėmesio šaltuoju metų laiku. Jaukiai užantyje įsitaisęs jorkšyro terjeras ten slepiasi dažniausiai todėl, kad jam šalta. Nors ir pasidabinęs megzta spalvinga liemene, žiemą jis vis tiek dreba. Taigi, apranga mažiems tam tikrų veislių šunims būtina. Tokių veislių, kaip jorkšyro terjerų, čichuachua , nykštukinių pinčerių oda plona ir jautri, taigi šildančio paltuko ar batukų mažoms pėdutėms tikrai reikia.

Tam, kad jūsų šuo nesušaltų ir nesusirgtų, rengti rekomenduojama ir po kirpimo ar trimingavimo. Trumpaplaukių veislių atstovus patariama saugoti nuo šalčio, galima rinktis ir šiltą liemenę, svarbu, kad būtų šilta gyvūno krūtinei.

Išsiruošus pasivaikščioti lyjant, ypač ilgesniam laikui, aprengti reikėtų ir ilgo plauko veislių šunis. Tokiems labiausiai tiks nepraleidžiantys vandens lietpalčiai ir kombinezonai. Taip apsaugosite kailį nuo drėgmės ir į namus grįšite švaresni ir sausesni.

Šilta apranga žiemos metu galioja ir katėms, kurios retkarčiais yra vedamos į lauką. Butuose gyvenantys katinai nepratę šalti ir jų kailis nėra prisitaikęs būti ilgai lauke, nesusiformavusi povilnė, kuris juos sušildytų. Taigi, katinui, mėgstančiam palakstyti po sniegą ar balas, apranga taip pat yra būtina.

Butuose gyvenantys katinai nepratę šalti ir jų kailis nėra prisitaikęs būti ilgai lauke, nesusiformavęs povilnis, kuris juos sušildytų. Taigi, katinui, mėgstančiam palakstyti po sniegą ar balas, apranga taip pat yra būtina.

Kaip teisingai išrinkti drabužėlį savo augintiniui?

Žinoma, kad daugelis renkasi pagal išvaizdą, bet didelį dėmesį reikia atkreipti ir į audinio sudėtį. Natūralaus pluošto rūbas neleis gyvūnui suprakaituoti ir bus pralaidus orui, o sintetinis geriau sulaiko šilumą, nepraleidžia drėgmės. Vėl gi, rūbo išrinkimui įtakos turi ir gyvūno kailio bei odos specifika. Jorkšyro terjerui patariama naudoti apatinę aprangą iš šilko, šis audinys neleis susivelti ir įsielektrinti plaukui. Kad gyvūnas jaustųsi patogiai, aprangą reikėtų matuoti, ji neturėtų būti nei per didelė, nei per maža. Perkant internetu atidžiai išmatuokite rūbo matmenis, per ankšta apranga augintiniui kels diskomfortą, trins ir suspaus kailiuką, gali padidėti ir traumų tikimybė.

Ar reikia šunims batų?

Prie stilingo paltuko taip ir norisi priderinti dar stilingesnius batukus. Daugelis besivaikydami mados, pamirštame, kad šuo nėra vaikas ir batų auti žiemos metu tikrai nebūtina. Žinoma, pasirūpinti gyvūnų pėdutėmis reikia, tam yra skirti specialūs tepalai, kurie apsaugo nuo druskų, minkština ir neleidžia suskilinėti odai. Žinoma, kartais skubant išlėkti į lauką, greičiau ir lengviau apauti avalyne nei tepti letenas. Jeigu jūsų šuo noriai aunasi ir vaikšto – kodėl gi ne, aukite.

Ar reikia šunims batų

Ar drabužis augintiniui tikrai visada būtinas?

Rengiant savo augintinius svarbu nepersistengti ir besivaikant madų nepamiršti, kad ne laiku ir netinkamai naudojama apranga gali ir pakenkti. Jeigu lauke nėra šalta ir žvarbu, net ir žiemos metu nebūtina kaskart prirengti šuniuką. Reikia įvertinti tai, jog šuo dažniausiai laksto ir vietoje nestovi, perrengtas jis kaista, šunta oda ir trinasi kailis.

Kartais gyvūnas rengiamas po operacijos, kad nesikasytų ar kitaip nepažeistų neužgijusios žaizdos. Tokiu atveju reikia rinktis tik natūralaus pluošto, orui pralaidų drabužį. Žinoma, jį įsigyti tik su veterinaro rekomendacija.

Artėjant gražiausioms metų šventėms, apimti geros nuotaikos ir puošimosi karštinės, žmonės dažnai stengiasi papuošti ir gyvūnus. Juk jie šeimos nariai. Na, mintis gal ir linksma, bet persistengti nereikėtų. Gyvūnui su kalėdiniu megztuku tikrai nepatogu ir labai šilta, sudirgusi oda gali greitai suprakaituoti ir atsirasti dermatito pažeistų židinių.

Žinoma kalėdinė kepuraitė ar elnio ragai trumpai kalėdinei fotosesijai tikrai nepakenks.

Ar drabužis augintiniui tikrai visada būtinas

Rengiant gyvūną svarbiausia nepersistengti ir vadovautis sveiku protu. Mažas šunelis, pasipuošęs įmantria suknele, didžiausia laimė vaikų ir aplinkinių akims. Įsigijus naują rūbą, šuniuką ar kačiuką pratinkite palaipsniui ir atsargiai, kad jo neišgasdinti. Tuomet, jeigu jūsų augintinis noriai puošiasi, pirmyn… Artėja žiema, nesušalkite 🙂

KUR ĮSIGYTI:

Aprenk

Gyvūnų prekės ir aksesuarai

Stilingas šuniukas – drabužiai šunims

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo, straipsnius perpublikuoti draudžiama.

TAIP PAT SKAITYKITE:

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMIAUSIĄ VETERINARIJOS KLINIKĄ SAVO AUGINTINIUI?

ŠUNŲ VEISLĖS: AMERIKIEČIŲ STAFORDŠYRO TERJERAS (AMERICAN STAFFORDSHIRE TERRIER) – ATKAKLUS, STIPRIOS VALIOS, IŠTIKIMAS DRAUGAS

KAČIŲ VEISLĖS: KURILŲ BOBTEILAI (KURILIAN BOBTAIL) – TAI ŠUO IR KATĖ VIENAME

Tavogyvunas.lt

2 comments

  1. Anonimas
    says:

    Mano šuo labai mėgsta pledus, visada ateina kai aš būnu po juo, lenda po apačia, tai jei taip patinka pledas ir šiluma, tai į lauką be rūbų išvedus tikrai nelabai gerai būtų nei jo nuotaikai, nei tuo labiau sveikatai.

  2. Anonimas
    says:

    liga

Palikti komentarą