parduodami kurilų bobteilai, su dokumentais iš veislyno
15 Lie, 2018

Kačių veislės: Kurilų bobteilai (Kurilian bobtail) – tai šuo ir katė viename

Šios veislės katės yra pakankamai retos. Jų veislė pavadinta Kurilų salų garbei, žinoma jau daugiau nei 200 metų. Anksčiau šių kačių buvo galima rasti išskirtinai tik šiose salose, dabar jos veisiamos kačių augintojų visame pasaulyje.

Vienas pagrindinių šios veislės išskirtinumų – trumpa, maždaug 8 cm ilgio, ilgaplaukė uodega. Kurilų bobteilai jau gimsta tokiomis uodegomis – tai natūralios mutacijos pasekmė. Šios trumpos uodegos yra visiškai skirtingos, kaip žmogaus žmogaus pirštų atspaudai – dviejų vienodų nesurasi.

„Kurilų trumpauodegiai – ypatinga veislė! Ji įkūnijo visus mūsų lūkesčius, davė viską, apie ką galėjome tik svajoti! Tai šuo ir katė viename: namuose švaru, tvarkinga, nėra kačių kvapo, sugadintų baldų, išverstų vazonų ir visą laiką linksma ir jauku. Plaukais aplipusių drabužių irgi nėra, nes kurilai šeriasi kitaip nei daugelis kitų kačių.“ – tvirtina kurilų bobteilų veislyno ,,SIGUR“ savininkė Rita Gindželienė.

berniukas OSKAR SIGUR
Berniukas OSKAR SIGUR. Veislyno SIGUR nuotrauka.

Šios katės puikiai prisitaiko prie šeimininko gyvenimo būdo. Mėgstate ramius vakarus prie televizoriaus? Kurilas ištikimai tupės šalia jūsų. Po namus siautėja vaikų būrys – prie jų mielai prisidės ir katinėlis. Beje, net ir audringiausių žaidimų metu jis bus ypač švelnus su mažaisiais – neįbrėš, neįkas. Todėl ši veislė labai tinka šeimoms su vaikais.

Nenustebkite pamatę parke kartu su visa šeima vaikštinėjančią trumpauodegę katę – kurilai mielai palaiko kompaniją pasivaikščiojimų metu, atsiliepia šaukiami ir net… atneša numestą žaislą!

ISTORIJA

Spėjama, kad ši veislė kilo iš japonų trumpauodegių kačių. Pirmą kartą parodoje Kurilų bobteilai pasirodė prieš 20 metų. Pasaulinė kačių federacija (WCF) Kurilų bobteilus pripažino 1995 metais, o praėjus septyneriems metams veislę pripažino ir Tarptautinė kačių federacija (Fif‘e). Nors šiuo metu Kurilų bobteilai yra sulaukę susidomėjimo visame pasaulyje, tačiau daugiausia šių kačių yra veisiama Rusijoje. Spėjama, kad ši veislė kilo iš japonų trumpauodegių kačių ir į Kurilų salas atkeliavo su jūreiviais.

IŠVAIZDA

mergaitė OLIMPIA SIGUR
Mergaitė OLIMPIA SIGUR. Veislyno SIGUR nuotrauka.

Svoris – 6-7,5 kg. Kurilų trumpauodegių kūnas raumeningas – tai tvirto sudėjimo katė. Trumpa, maždaug 8 cm ilgio, uodega – pagrindinis jų skiriamasis bruožas. Kitas taip pat išskirtinis bruožas – užpakalinės kojos, kurios yra ilgesnės už priekines. Galva didelė, ausys – vidutinės. Akys didelės, migdolo pavidalo. Antakiai ir ūsai ilgi, nosis šiek tiek įgaubta. Plaukas ilgas, švelnus. Kurilų trumpauodegės būna įvairių spalvų: juodos, rusvos, su baltais lopais arba rainos.

Kačių augintojams patiks tai, kad Kurilų bobteilas neturi jokio katėms būdingo specifinio kvapo.

CHARAKTERIS

Kurilų trumpauodegė viena draugiškiausių kačių: puikiai sutaria su vaikais, katėmis, šunimis ir kitais gyvūnais. Gerai prisitaiko prie pokyčių, neįkyrios, tačiau mėgsta nuolat būti dėmesio centre. Tai tvarkinga ir stropi katė, laikosi namie vyraujančių taisyklių, yra tvarkinga ir noriai klauso ir bendrauja su žmonėmis. Šios katės kuo puikiausiai jaučiasi vaikščiodamos su pavadėliu – taigi tai gali būti pati geriausia kompanionė smagiems pasivaikščiojimams po parką.

berniukas OTTO SIGUR
Berniukas OTTO SIGUR. Veislyno SIGUR nuotrauka

VEISLĖS YPATUMAI IR SVEIKATA

Vienas pagrindinių šios veislės išskirtinumų – trumpa, maždaug 8 cm ilgio, ilgaplaukė uodega

Kurilai šeriasi kitaip nei daugelis kitų kačių

Šios katės kuo puikiausiai jaučiasi vaikščiodamos su pavadėliu

Ši veislė labai tinka šeimoms su vaikais – draugiškas, atsargus, švelnus

Tai šuo ir katė viename: atsiliepia šaukiami ir net… atneša numestą žaislą!

Kurilų trumpauodegiai yra sveika kačių veislė, kuri susiformavo natūraliai, be žmogaus įsikišimo

Kailis yra gana lengvai prižiūrimas – jis nekaupia purvo ir savaime išsivalo

Jei beskaitant pajautėte, kad šios veislės katė kaip tik Jums ir širdimi jaučiate, kad tai pats tinkamiausias draugas Jums, aplankykite Kurilų bobteilų veislyną ,,SIGUR“.

Kaip teigia kurilų bobteilų veislyno ,,SIGUR“ savininkė Rita Gindželienė – „Neįtikėtina, kaip šie gyvūnai suvienija šeimas, suartina žmones, kaip sušildo namus! Jie prisipildo gyvybės ir meilės, nes gyvenimas ima suktis apie kurilą. Tai jis pasitinka pareinančius namo, tai jis prikrečia smagių išdaigų, apie kurias norisi papasakoti artimiesiems, tai jis ateina pamurkti į ausį, kai jautiesi pavargęs ar nusiminęs.

Visos katės mūsų veislyne mylimos ir lepinamos, kiekvienas kačiukas gauna daug dėmesio ir meiles. Kad būtų sveiki ir suteiktų daug džiaugsmo būsimiems šeimininkams, kačiukai nuo mažens gauna viską, kas geriausio, ir išmokomi tvarkos.

parduodami kurilų bobteilai, su dokumentais iš veislyno
Kurilų bobteilų veislyno ,,SIGUR“ nuotrauka. OLIMPIA SIGUR, OTTO SIGUR, OSKAR SIGUR, ORION SIGUR.

Nuotraukos – Kurilų bobteilų veislyno ,,SIGUR“.

VISŲ KAČIŲ VEISLIŲ VEISLYNAI – https://tavogyvunas.lt/anketos/kates/

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo, straipsnius perpublikuoti draudžiama.

TAIP PAT SKAITYKITE:

7 IŠSKIRTINĖS KAČIŲ VEISLĖS, KURIAS PAMILSITE IŠKART!

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

AUGINTINIS MAŽAME BUTE. KAIP SUTAUPYTI VIETOS IR SUTEIKTI GYVŪNUI KOMFORTĄ

KATĖ DRASKO BALDUS? PATARIMAI KAIP TO IŠVENGTI

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMIAUSIĄ VETERINARIJOS KLINIKĄ SAVO AUGINTINIUI?

Tavogyvunas.lt

8 comments

 1. Anonimas
  says:

  Sveiki ,kokia kaina 🙂

 2. Tavogyvunas.lt
  says:

  Laba diena, kreipkitės žemiau esančiais kontaktais.
  Kurilų Bobteilų Veislynas | Rita Gindželienė | Tel.: +370 620 58077

  • Anonimas
   says:

   Laba diena. Kokia kainą??

   • Tavogyvunas.lt
    says:

    Kaina 600€ + kraitis kačiukui / maistas, konservai, žaislai, žirklės, šukos, guoliukas/ -+ pasas ES, kilmės dokumentas, čipas, du skiepai. Kaciukas moka komanda FU ir dar daugiau…

 3. Anonimas
  says:

  Noretume suzinoti kaciuku kaina

  • Tavogyvunas.lt
   says:

   Kaina 600€ + kraitis kačiukui / maistas, konservai, žaislai, žirklės, šukos, guoliukas/ -+ pasas ES, kilmės dokumentas, čipas, du skiepai. Kaciukas moka komanda FU ir dar daugiau…

 4. Anonimas
  says:

  Labas vakaras Ar turit pardavimui kaciuku?

 5. Anonimas
  says:

  Labas, ar turite kačiukų ir po kiek?

Palikti komentarą