Šunų veislės: Amerikiečių Stafordšyro terjeras (American Staffordshire Terrier) - atkaklus, stiprios valios, ištikimas draugas
2 Spa, 2018

Šunų veislės: Amerikiečių Stafordšyro terjeras (American Staffordshire Terrier) – atkaklus, stiprios valios, ištikimas draugas

Pirmojo pasaulinio karo metu šios veislės šunys buvo labai populiarūs. Terjerų jėga, drąsa ir sumanumas užkariavo daugelio amerikiečių širdis. To meto spauda mirgėjo jų nuotraukomis bei straipsniais.

Pakankamai savita veislė ilgą laiką buvo prastai vertinama dėl sąsajų su liūdnai pagarsėjusiais pitbulterjerais. Tačiau, nepaisant to, pastaruoju metu ji ypatingai populiari. Dėl savo sumanumo, paklusnumo bei besąlygiško atsidavimo šeimininkui, Amerikiečių bulterjerai sparčiai populiarėja ir Lietuvoje.

ISTORIJA

Dar 1100 m. Anglijoje bei Europoje buvo organizuojamos šunų kautynės su jaučiais ir meškomis. Nors 1835 m. Didžiojoje Britanijoje šunų kovos buvo uždraustos, vis tiek išliko galimybė organizuoti šunų kautynes, kurios nešė nemažą pelną. Tuomet ir atsirado būtinybė sukurti idealų šuns tipą, kuris tiktų kautis ringe. Tai turėjo būti atletiškas, greitai atakuojantis ir vikriai sučiumpantis priešininką šuo. „Kovotojas“ turėjo pasitikėti savimi ir žūtbūtinai kovoti valandų valandas, kad patenkintų šunų sporto aistruolius. To pasekoje daugelyje vietovių kryžmino įvairiausius šunis. Stafordšyro grafystės angliakasiai sukryžmino anglų buldogą su terjeru. Kovoms veisiami terjerai turėjo būti agresyvūs kitiems šunims, drąsūs, nejausti skausmo, noriai kautis, bet mylėti ir paklusti žmonėms.

Jau XIX amžiaus pradžioje veislė išvesta kaip kovinio šuns, tapatinama su amerikiečių pitbulterjeru. 1936 m. gegužės 23 d. įsteigtas amerikiečių Stafordšyro terjerų mėgėjų klubas, taip pat tais pačiais metais ši veislė pripažinta ir Didžiausio JAV kinologų klubo „American Kennel Club“ (AKC). 1972 metų sausį Stafordšyro terjeras JAV, buvo pervadintas amerikiečių Stafordšyro terjeru.

Pirmoji šios veislės atstovė Lietuvoje įregistruota Lietuvos kinologų draugijoje 1994 metais. Šeimininkai patelę, vardu BELINA, atsivežė iš Rusijos.

IŠVAIZDA

FCI AST 3 mėnesių patelė Dolce Vita Angelo Bučinys
FCI AST patelė Dolce Vita Angelo Bučinys –  PARDUODAMA

Svoris – apie 28-40 kg., ūgis – 43-48 cm. Priklauso vidutinių šunų grupei.

Palyginti nedidelio stoto, stafordšyras yra stebėtinai stiprus šuo. Nors pakankamai raumeningas, jam puikiai pavyksta išlaikyti grakščią laikyseną bei vikrumą. Reikalaudamas dėmesio mėgsta pašokti į viršų. Ne per ilgų kojų, kresnas, bet labai galingas keturkojis. Snukis vidutinio ilgio, viršutinėje dalyje apvalus ir staigiai įlenktas po akimis. Nosis juodos spalvos. Ausys būna apkarpytos arba neapkarpytos. Kailis trumpas, prigludęs ir standus. Leistina bet kuri spalva, ištisa, mišri ar su dėmėmis. Labiau paplitę margai balti, pasitaiko ir gelsvai rudų, rusvų, melsvų ir juodų atspalvių, su papildoma balta spalva ar be jos.

CHARAKTERIS

FCI AST 3 mėnesių patinas Da Vinci Angelo Bučinys PARDUODAMA
FCI AST patinas Da Vinci Angelo Bučinys PARDUODAMAS

Pirma žvilgsnis neretai gali apgauti, nors jis atrodo kovingai nusiteikęs, tačiau gali būti labai švelnus ir mielas. „Stafas“ visada bus 100 % atsidavęs tik savo šeimininkui. Šios veislės šunims būtinas ryžtingas dresavimas jau nuo ankstyvojo amžiaus. Siekiant užkirsti kelią kategoriškos charakterio pusės pasirodymui, būtinas nuolatinis darbas su juo. Vienas iš išskirtinumų – šie terjerai nėra labai draugiški su kitais šunimis, ypač su kitais stafordšyrais. Šis mielos išvaizdos šuo labai trokšta įtikti savo šeimininkui – taigi humoro jausmas jam nesvetimas, mėgsta papokštauti ar kaip kitaip pralinksminti savo šeimininką, kad tik gautų susižavėjimo aplodismentų.

Tinkamai prižiūrimas, socializuotas amerikiečių Stafordšyro terjeras bus draugiškas ne tik su visais žmonėmis, bet ir gyvūnais, todėl daugelyje šalių jis laikomos šeimos šunimi.

Amerikiečių Stafordšyro terjeras – puikus kompanionas sportininkui. Šiam šuniui reikia daug fizinio ir protinio krūvio, tada jis jausis pilnai laimingas. Su šiuo keturkoju drąsiai galite bėgioti miške, jis puikiai jausis lėkdamas šalia jūsų dviračio, leiskite jam mėgautis plaukimu. Žaiskite su juo: virvės traukimas puikus būdas „išsikrauti“ – padeda išlieti energiją ir skatina šuns ir jo šeimininko tarpusavio ryšį.

VEISLĖS YPATUMAI, SVEIKATA IR PRIEŽIŪRA

Besąlygiškai myli ir yra ištikimas savo šeimininkui, taip pat draugiškas žmonėms

Geriausias kompanionas sportininkui: fizinė veikla kartu suartins ir dar labiau sustiprins tarpusavio ryšį

Tinka gyventi šeimose, gerai sutaria su vaikais, nesunkiai pritampa naujoje aplinkoje

Būtina dresūra nuo ankstyvojo amžiaus bei aktyvus laisvalaikio praleidimas gamtoje

Neypatingai gerai sutaria su kitais šunimis, tačiau tinkamai dresuojant, šių problemų galima išvengti

Nuolatinis uodegos vizginimas – draugiškumo ir nuolankumo ženklas

Nesudėtinga kailio priežiūra, užtenka tik kartais pašukuoti

FCI AST patinas Dakar. Angelo Bučinys PARDUODAMAS
FCI AST patinas Dakar. Angelo Bučinys PARDUODAS

Įvairiais mitais apipinta Amerikiečių Stafordšyro terjero veislė Jūsų teismui. Bet pažvelkite į jų fotografijas, šie mielo snukučio savininkai jau iš pirmo žvilgsnio priverčia jiems pajausti simpatiją.

Šiuo metu VEISLYNAS ANGELO BUČINYS parduoda Amerikiečių Stafordšyro terjerus, susisiekite ir veislyno atstovai Jus supažindins su šiais nuostabiais šuniukais.

VEISLYNO ANGELO BUČINYS kontaktai:

El.paštas: s.rusleviciute@gmail.com

Kont. tel. +370 600 72672

KUR ĮSIGYTI

Veislynas Angelo Bučinys

Parduodami Amerikiečių Stafordšyro terjerai

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo, straipsnius perpublikuoti draudžiama.

TAIP PAT SKAITYKITE:

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

KAČIŲ VEISLĖS: TAJŲ KATĖ (THAI) – TAIKI, MEILI, SANGVINIŠKO TIPO BŪTYBĖ

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

9 IŠSKIRTINĖS ŠUNŲ VEISLĖS, KURIAS PAMILSITE IŠKART!

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMIAUSIĄ VETERINARIJOS KLINIKĄ SAVO AUGINTINIUI?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą