9 išskirtinės šunų veislės, kurias pamilsite iškart!
23 Kov, 2018

9 išskirtinės šunų veislės, kurias pamilsite iškart!

Milijonai žmonių visame pasaulyje šunis laiko neatskiriamais šeimos nariais. Žmonės ir šunys nuo senų laikų gyveno kartu. Jiems patinka žmonių draugija, o mes vertiname jų draugystę, ištikimybę, protą bei atsidavimą. Nesunku įsigijus mielą šuniuką ar kačiuką greitai įsimylėti, tačiau pirmiausia reikia suprasti ir įvertinti, kokią atsakomybę Jūs gauname kartu su gyvūnu.

Taigi, pagrindiniai faktoriai renkantis šuniuką:

* Augintinio pasirinkimas pagal Jūsų gyvenimo būdą – jei esate lėtesnio ir ramesnio būdo, nemėgstate ilgai būti lauke bei aktyviai leisti laiką, šuniuką rinkitės ramesnio ir sėslesnio būdo, kuris labiau vertina miegą, tingų laisvalaikio praleidimą ir dievina buvimą namuose. Jeigu Jums labiau prie širdies aktyvus poilsis, mėgstate ilgus pasivaikščiojimus ar bėgiojimą lauke, rinkitės fiziškai aktyvius šunis, kuriems kiekvienos dienos ilgas lakstymas bei žaidimas lauke yra privalomas. Suderinus Jūsų ir augintinio gyvenimo būdą, dienas leisti bus gerokai lengviau ir mieliau.

* Šuns draugystė su vaikais ir kitais gyvūnais – jeigu auginame namie ne vieną gyvūną, verta pasidomėti, ar Jūsų išsirinktos veislės šuniukas geba sutarti ir draugauti su kitais augintiniais namuose. Taip pat ar yra draugiškas vaikams.

* Tvarka namuose – turėtumėte susitaikyti, kad atsiradus augintiniui, tvarka namuose po truputį išnyks. Žinoma, jei esate pedantas, tokiu atveju ilgaplaukiai ir laisvai iš namų į lauką keliaujantys šunys Jums nelabai tiks.

* Finansai – be abejo šį punktą privaloma apsvarstyti labai rimtai. Bet kokios veislės šuniuką tinkamai išlaikyti ir juo rūpintis Jums kainuos. Tačiau jų suteikiama šiluma, meilė ir besąlygiškas pasitikėjimas atsiperka ir su kaupu.

Taigi, jei senai svajojate įsigyti šuniuką, bet dar nenusprendėte kokią veislę rinktis, pasidairykite šiame sąraše. Galbūt tai padės Jums surasti savo gyvūną.

VIPETAS – DAR VADINAMAS ANGLŲ KURTU

9 išskirtinės šunų veislės, kurias pamilsite iškart!

Aukštas, lieknas ir atletiškas šuo, kuriam būtina kasdien pabėgioti be pavadėlio. Jam reikalingas laisvės pojūtis, kad jis jaustųsi laimingas. Vipetai – bėgikų veislė, greičiausia iš visų kurtų rūšių, labiau tinkanti auginti pramogai nei kaip sarginis šuo. Tai draugiškas, guvus ir linksmas šuo, nesudėtingo ir atviro būdo. Su savo šeimininku elgiasi itin prieraišiai ir yra pats geriausias draugas bei kompanionas. Mėgstantiems ramybę namuose ši veislė tinka labiausiai, vipetai yra tylaus ir ramaus būdo, beveik neloja ir palaiko ramybę namuose. Tinka šeimoms su vaikais, šie šunys žaidžia ir atsakingai bendrauja su vaikais. Tai labai jautrios asmenybės, jų nereikėtų auklėti pakeltu balsu ar elgtis su jais grubiai. Nuo pakelto tono jie gali įsižeisti ir užsidaryti savyje, labai nuliūsti.

Tinka šeimoms su vaikais – stabilaus charakterio, atsakingi ir ramūs šunys
Tylaus ir ramaus būdo, beveik neloja
Fiziškai aktyvus šuo lauke – būtina kasdieniai žaidimai lauke, palakstymai be pavadėlio

Vipetų veislynas MAFIJA GRACIJA 

Mes esame Toma ir Viltė, veislyno „Mafija Gracija“ savininkės. Abi užaugome tarp įvairių gyvūnų, tačiau šuo visada buvo gyvūnas, kurį mes įsivaizdavome šalia mūsų. Mūsų komandinis darbas, draugystė ir bendradarbiavimas prasidėjo 2013 metais, per šį laiką supratome, kad turime didelių ambicijų ir mūsų abiejų pagrindinis tikslas – tobulas veisimas. Veisti fiziškai ir psichiškai sveikus šunis su puikia išvaizda, anatomija bei kilme. Tai mūsų istorijos pradžia, mes turime daug lūkesčių ir planų.

KAVALIERIAUS KARALIAUS KAROLIO SPANIELIS

9 išskirtinės šunų veislės, kurias pamilsite iškart!
Nuotrauka: Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių veislynas TIK IDILĖ

Žavūs, maži, blizgaus kailio ir ilgų ausų spanieliai – viena populiariausių veislių pasaulyje, stipriai populiarėjanti ir Lietuvoje. Tai mėgstantys bendrauti, ypač draugiški kitiems gyvūnams. Romaus būdo spanieliai puikūs naminiai augintiniai, idealūs šeimoms su mažais vaikais. Nereikalauja ilgo praleidimo lauke, nemėgsta itin ilgai vaikščioti, jiems pakanka neilgai kasdien paklaidžioti po parką, kad jaustųsi laimingi.

Tinka šeimoms su vaikais
Kartais kietai įmigę knarkia
Nereikalauja aktyvaus lakstymo lauke, dažniau nelaksto, o risnoja, pakanka ramaus pasivaikščiojimo parke

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių veislynas TIK IDILĖ

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis yra tobulas šeimos ir namų šuo. Šios veislės šunys be proto myli žmones, visus – ir savus, ir svetimus, ir mažus vaikus, ir senolius. Tai puikiai prisitaikanti veislė – jie gali su šeimininkais keliauti žygiuose, bet lygiai taip pat gali ir gulėti ant sofutės. Kavalieriai yra tyli veislė, jie labai mažai loja, mieliau su visais draugauja, o už paglostymą tampa geriausiais jūsų draugais. Kaip ir visos veislės, ši taip pat turi trūkumų – kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai šeriasi. Maitinant tinkamu subalansuotu maistu šėrimąsi mes sumažinome iki dviejų kartų per metus. Taip pat kalbama, kad ši veislė linkusi į įvairias paveldėtas ligas, mums kol kas to nepasitaikė, tačiau būtent dėl to rekomenduočiau įsigyti šuniuką tik iš patikimo veislyno, kuriame tėvams atliekami reikiami sveikatos tyrimai, garantuojantys paveldimų ligų nebuvimą. Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių veislynas „Tik Idilė“ yra mažas šeimos veislynas. Mūsų šunys gyvena kartu su mumis, žaidžia su vaikais, bendrauja su užsukančiais svečiais, kartu jie yra daugkartiniai šunų parodų nugalėtojai. Kadangi mes esame maži, turime galimybę ypatingą dėmesį skirti šuniukų sveikatai, psichikai ir socializacijai.

ŠELTIS – MINI KOLIS

9 išskirtinės šunų veislės, kurias pamilsite iškart!

Galima sakyti tai sumažinta ilgaplaukio kolio versija. Lankstus ir lengvai prisitaikantis šuo, imlus dresavimui ir labai draugiškas bei ištikimas savo šeimininkui. Šeltis puikiai tinka šeimai, auginančiai vyresnio amžiaus vaikus, arba žmonėms, kurie gyvena vieni. Šie šunys labai prieraišūs ir juos galima gana lengvai dresuoti. Šeimininkas turi būti pasirengęs suteikti ypatingą dėmesį kailio priežiūrai, teks dažnai ir reguliariai šukuoti, kad ilgas plaukas neturėtų sąvėlų. Šelčiui būtina daug lakstyti, žaisti lauke. Beje, tai gana triukšmingas ir balsingas šuo, linkęs dažnai loti.

Lengvai dresuojamas, iš prigimties noriai mokosi
Tinka šeimoms su vaikais
Reikalauja dažno ir ilgo buvimo lauke, turi išsidūkti, išsilakstyti ir išlieti savo energiją
Balsingas šuo, dažnai loja
Reikalingas reguliarus kailio šukavimas

VEISLYNAI LIETUVOJE: ARCUS SPALVOS, AUKSINĖ ŽVAIGŽDĖ

AUKSASPALVIS RETRIVERIS

9 išskirtinės šunų veislės, kurias pamilsite iškart!

Tai medžioklinis šuo, reikalaujantis daug erdvės bei aktyvių žaidimų su šeimos nariais. Iš prigimties energingi ir entuziazmo pilni retriveriai geriau jaučiasi laukuose, kaime, dideliame kieme nei mieste. Šis keturkojis puikiai tinka šeimoms su vaikais, nes dievina įvairius žaidimus. Pagauti mestą skriejančią lėkštę jiems vienas malonumas. Šeimininkas taip pat turi būti geros formos, nes su šiuo šuniu reikės dažnai ir intensyviai pasportuoti. Auksaspalvis retriveris mėgsta laisvę ir iki pilnos laimės jiems trūksta laisvo palakstymo be pavadėlio. Jo tankų bei dvisluoksnį kailį reikia reguliariai šukuoti ir gana dažnai maudyti.

Puikiai tinka šeimoms su vaikais
Mėgsta palakstyti be pavadėlio ir aktyviai žaisti lauke
Pasiduoda dresavimui
Mėgsta maudytis vandens telkiniuose, puikiai plaukia
Būtina reguliariai ir dažnai šukuoti kailį

VEISLYNAI LIETUVOJE: BALTA LETENA

SAMOJEDAS

9 išskirtinės šunų veislės, kurias pamilsite iškart!

Šis baltasis meškinas ne vieną paperka savo išskirtine išvaizda. Veislė gimusi iš Samojedų genties, kurios gimtinė – Sibiras. Kaip ir kitos panašios veislės, jis tempdavo roges, kurios Sibire buvo pagrindinė ir svarbiausia susisiekimo priemonė. Tai nepaprastai judri veislė. Taigi, šeimininkas prieš rinkdamasis tokį šuniuką, turi būti tikras, kad turės laiko bei galimybes su juo žaisti, lakstyti ir aktyviai leisti laiką. Tai šuo, turintis daug jėgos, jį įsigijus reikia dresuoti, kad ramiai eitų šalia šeimininko ir netemptų pavadžio. Šis besišypsantis šuo mus vilioja išskirtiniu grožiu, tačiau reikalauja daug priežiūros. Kasdien šukuokite jo tankų kailį. Yra draugiškais su kitais šunimis.

Reikalauja aktyvaus laiko praleidimo lauke ir ilgų pasivaikščiojimų
Nepakankamai išsilakstęs savo nuobodulį malšina įvairių baldų ar daiktų graužimu namuose
Linkęs nutukti, todėl reikia kontroliuoti mitybą
Neskleidžia nemalonaus šuns kvapo, yra labai švarūs, tačiau kailį patartina šukuoti labai dažnai

VEISLYNAI LIETUVOJE: ARKTIES ŠYPSENA, KLAJOKLIŲ ŠUO, MAŽOJI LOKĖ, UODEGUOTA SVAJONĖ

DALMATINAS

9 išskirtinės šunų veislės, kurias pamilsite iškart!

Viena labiausiai išsiskiriančių veislių savo išvaizda – dėmėtu kailiu. Ši veislė ypač išgarsėjo po Dodie Smith išleistos knygos „101 dalmatinas“. Filmą tokiu pavadinimu taip pat žino visi. Keliaudami rinktis mažo šuniuko, neišsigąskite, pamatę juos visiškai baltus. Jie gimsta be savo išskirtinio ženklo – dėmių. Jos ima formuotis tik po 2-3 savaičių. Iš prigimties tai labai judrūs šunys, taigi, ir čia šeimininkas turi būti gan sportiškas. Dalmatinams taip pat rekomenduojama leisti palakstyti be pavadžio ir pajausti laisvės pojūtį. Šis šuo taip pat bus geras namų sargas. Ištikimas ir draugiškas, labai judrus ir kupinas energijos, puikus šeimos kompanionas.

Reikalingas ilgas ir labai aktyvus laiko praleidimas lauke, būtina leisti palakstyti be pavadžio
Lengva kailio priežiūra
Reikėtų prižiūrėti šunį, jei šalia yra kitų gyvūnų – medžioklės instinktai niekur nedingo
Tinka vaikams. Bet svarbu, kad jie bendrautų su vaikais, kol dar yra jauni, taip pat svarbu, kad vaikai išmoktų tinkamai žaisti su šunimis.

AKITA INU

9 išskirtinės šunų veislės, kurias pamilsite iškart!

Ši veislė mums puikiai žinoma iš istorijos apie ištikimąjį Hačiko. 1924 metais Tokijo universiteto profesorius priglaudė pasimetusį šunytį savo namuose. Šis keturkojis tarsi atsidėkodamas kiekvieną dieną savo šeimininką lydėdavo į traukinių stotį ir pasitikdavo jį grįžtant. Jų draugystė truko neilgai. Tačiau vieną dieną profesorius negrįžo. 1925m. jis mirė darbe ir niekada nebegrįžo į stotį, kur dar devynis metus diena iš dienos jo laukė Hačiko…
Jeigu nutarėte įsigyti šios veislės šunį, žinokite, kad su juo teks gerai padirbėti kiekvieną dieną. Tai labai aktyvus, energingas keturkojis, svajojantis apie ilgus ir aktyvius pasivaikščiojimus lauke kiekvieną dieną. Taip pat, jeigu Jūsų namuose jau apsigyvenusi katė, šio šuniuko nepirkite, jie nėra labai draugiški nei su kitais šunimis, nei su katėmis.

Būtina intensyvi veikla lauke, kasdieninės fizinės treniruotės
Nėra ypatingai draugiški su kitais gyvūnais
Mėgsta tempti pavadėlį, stiprus ir trykštantis energija. Svajoja apie laisvą pasilakstymą be pavadėlio
Tankus dvigubas kailis reikalauja nuolatinės priežiūros, ypač pavasarį, šėrimosi metu

VEISLYNAI LIETUVOJE: ERŠKĖTIS, LAPĖS GUOLIS, SAULĖTEKIS, MOKAITOUGNINĖ LAPĖ, AUDRA

MOPSAS

9 išskirtinės šunų veislės, kurias pamilsite iškart!

Lietuvoje gana dažna veislė, juos renkamasi dėl nesudėtingos priežiūros bei begalinio draugiškumo. Puikiai jaučiasi naminėje aplinkoje, labai paklusnūs, dėl to tinkantys šeimose su vaikais. Tačiau vertėtų vaikus pamokyti elgtis su šiais mažais gražuoliais atsargiai, jų iškilios akys ypač jautrios sužeidimams. Lengvai dresuojama veislė, be galo mėgstanti gulėti ant kelių. Nemėgsta intensyviai lakstyti, ramus pasivaikščiojimas ristele mopsams pats tas. Tai aktyvūs, nuolat viskuo besidomintys keturkojai. Šie šunys gerai sutaria su svetimais žmonėmis ir gyvūnais.

Tinka šeimoms su vaikais
Lengva ir paprasta kailio priežiūra, rekomenduojama dažniau valyti akis
Neperneša karščio – nevedžiokite karščiausiu paros metu
Linkęs nutukti, vertėtų stebėti mitybą bei fizinį aktyvumą
Kartais leidžia keistus šnarpštimo garsus

VEISLYNAI LIETUVOJE: SAULĖS SIMFONIJA, RIESTAINISmažasis AVATARA

JORKŠYRO TERJERAS

9 išskirtinės šunų veislės, kurias pamilsite iškart!

Vieni populiariausių damų šuniukų praeityje, galima teigti ir dabartyje. Lietuvoje itin populiarėjanti veislė, pasižyminti puošnia išvaizda bei nedideliu dydžiu. Su šiuo mažu gražuoliu galite lengvai keliauti į parduotuves ar pasimatymą. Viršugalvyje ilgi plaukai neretai surišami vienu ar dviem kaspinukais, kad nekristų ant akių. Tai suteikia jiems ypatingo žavesio. Smalsus, dėmesingas ir judrus kompanionas, mėgsta viską tyrinėti, vaikštinėti ir uostinėti. Nors toks mažas, bet dėmesio reikalauja daug. Kasdien reikia nepamiršti su juo pažaisti, kartu patyrinėti miesto gatvėse ar parką. Kailį prižiūrėti būtina kasdien ir skirti tam nemažai laiko.

Neturi išskirtinių vedžiojimo reikalavimų, vaikšto ramiai, mėgsta tyrinėti
Dažna ir ypatinga kailio priežiūra
Ši veislė neturi pokailio, jie labai retai šeriasi
Šiuos šunis gali turėti net ir šunims alergiški žmonės

VEISLYNAI LIETUVOJE:  AZIJOS LIŪTAS, VEISLYNAS TAI GENIJUSBETELGEIZĖ

VISŲ VEISLIŲ ŠUNŲ VEISLYNAI LIETUVOJEhttps://tavogyvunas.lt/anketos/sunys/

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo, straipsnius perpublikuoti griežtai draudžiama.

Tavogyvunas.lt

41 comments

 1. Anonimas
  says:

  kur shih tzu>???

 2. Anonimas
  says:

  kur shitzu?//

 3. Anonimas
  says:

  Nesutinku, tik šeltuka auginciau is viso saraso

 4. Anonimas
  says:

  Visi patinka, visi grazus, bet neauginciau ne vieno is siu veisliu – rinkciausi TIK vokieciu avigani, arba bokseri 🙂

 5. Anonimas
  says:

  Nesamone, o kur likusios veisles? Turim stafuka 9 men. Pats geriausias suo. Ir vaikam ir suaugusiems. Energijos perteklius. Su tokiu suniu nepasedesi namie 😊

 6. Anonimas
  says:

  Škotų terjeras 😍

 7. Anonimas
  says:

  shitzu nuostabiausi…

 8. Anonimas
  says:

  Shitzu uzmirstas ,o jis meiles isikunijimas

 9. Anonimas
  says:

  Domintu bostono terjeras, ypac mazai informacijos LT. Kainos kosmines. Gal yra nebrangininkas veislynas?

 10. Anonimas
  says:

  Sutinku. Kur šitas šuo-katinas? Meilė begalinė? 😀😀😀jis 10 vūetoj iš pradžios 😀

 11. Anonimas
  says:

  Amerikos buldogo truksta 🙁

 12. Anonimas
  says:

  O špicai? Tik šie pstys pačiausi.

 13. Anonimas
  says:

  O kur anglų kokerspanieliai, jie patys pačiausi???!!!😍

 14. Anonimas
  says:

  O taksai? kur TAKSAI???

 15. Anonimas
  says:

  Prancuzu buldogai. Ju meile begaline….

 16. Anonimas
  says:

  Kur Šnauceriukas mano :)))

 17. Anonimas
  says:

  O kur bigliukai

 18. Anonimas
  says:

  Myliu visus šuniukus bet pudeliukams pirmenybė protingi ,meilūs,priraišūs 🐩

 19. Anonimas
  says:

  Kur vokiečiu bokseris?????🙄

 20. Anonimas
  says:

  O kur haskiukai?

 21. Anonimas
  says:

  O kur laikos??

 22. Anonimas
  says:

  O kur kiemsargiukai ištikimai tarnaujantys.

 23. Anonimas
  says:

  nepatinka nei viena is tu 9 veisliu GERIAUSI YRA STAFAI IR VIDURINES AZIJOS AVIGANIAI bet kiekvienam p-agal skoni

 24. Anonimas
  says:

  Niufaulendai labai mieli šunys.

 25. Anonimas
  says:

  Tik GRIFONAI

 26. Anonimas
  says:

  O man Zenenhundai ir rotveiliariai patinka

 27. Anonimas
  says:

  Siba inu labai protingi ir nuostabiai grazus, tikri lapiukaI (akitos, tik mazos)

 28. Anonimas
  says:

  O labradorai retriveriai kur? Fainuoliai, mylimukai.

 29. Anonimas
  says:

  Vis tik patys pačiausi ir išskirtiniausi yra basetai.

 30. Anonimas
  says:

  O man geriausi paprasti misruniukai o ne tie brangiausi mestietiški šunis😝😝😝

 31. Anonimas
  says:

  Pekinukai, tik jie, nors nera meilumo isikunijimai, bet šeimininkams lb atsidave ir juos lb saugo ir myli💞💞💞

Palikti komentarą