Kačių veislės: Tajų katė (Thai) - taiki, meili, sangviniško tipo būtybė
28 Vas, 2019

Kačių veislės: Tajų katė (Thai) – taiki, meili, sangviniško tipo būtybė

Tajų katės – labai sena veislė, natūraliu būdu gamtoje susiformavusi dabartinio Tailando teritorijoje. Minimos jau XIV a. rankraštyje The Tamra Maew („Eilių knyga apie kates“). Vietinių gyventojų dievintos ir garbintos dėl savo charakterio, apipintos legendomis, augintos karalių rūmuose ir budistų šventyklose. XIX a. pabaigoje pradėtos importuoti į Europą. Pasaulinėje kačių federacijoje WCF (World Cat Federation) įregistruotos 1991 metais. Grynakraujų Thai kačių pasaulyje išliko mažai – vos kelios kraujo linijos. Tai reta, šių kačių mylėtojų itin puoselėjama veislė.

IŠVAIZDA

Štai pagrindinės šios veislės charakteristikos:

1. Color point kailio spalva ir mėlynos akys (dalinis albinizmas arba akromelanizmas). Visų pirma reikia pasakyti, jog tokia spalva būdinga ne vien Thai katėms. Ją turi dar apie 20 kačių veislių ir kiti gyvūnai – arkliai, avys, triušiai ir t. t. Antra, ši spalva – ne vienintelė Tailando kačių kaip veislės savybė. Trečia, Thai kačių kailio spalvinės žymės būna labai įvairios: ne vien juodos (seal point), bet ir rudos (chocolate point), pilkos (blue point), lelijinės (lilac point), dryžuotos (tabby point), vėžlinės (torti point), kreminės, persikinės, cinamoninės ir kt.

2. Apvali galva. Ne veltui tajų katėms Amerikoje prigijo pavadinimas „appleheaded“ („obuoliagalvės“). Bukas snukutis, lenktas nosies profilis.

Tailando veislės katė. Veislyno Nectario*LT nuotr.
Tailando veislės katė. Veislyno Nectario*LT nuotr.
Tailando veislės katinas. Veislyno Nectario*LT nuotr.
Tailando veislės katinas. Veislyno Nectario*LT nuotr.

3. Nedidelis, bet tvirtas, kresnas kūnas. Tajų katės sveria 3-4 kg. Plati krūtinė, trumpos kojos.

4. Trumpas, be povilnės kailis.

CHARAKTERIS

Bene ryškiausias skiriamasis Thai kačių bruožas – jų charakteris. Tailando kačių charakteris pasižymi keliais ypatumais, kuriais jos išsiskiria iš kitų veislių.

– Pirma, tai itin orientuotos į žmones, labiausiai su žmogumi bendraujančios katės. Pasaka apie „katiną, kuris vaikščiojo vienas“, tajų katėms netinka. Paprastai jos pačios bando užmegzti ryšį su žmogumi, nelaukdamos žmogaus iniciatyvos. Labai meilios, lipšnios: mėgsta susirangyti ant kelių, o dar labiau – užsiropšti ant pečių.  Prisiriša ne prie vietos, kaip kitos katės, o prie savo šeimininko, kurį visur lydi („šuniškas charakteris“) ir visais įmanomais būdais jam patarnauja – glaustosi, apmurkia, aplaižo, padaro masažus ir šukuosenas, pašildo lovą prieš miegą ir t. t. Puikiai sugyvena su vaikais, švelniai juos saugo, globoja, su jais žaidžia. Šios katės paklusnios, išmoksta komandas, įsisavina, kas galima, o ko ne, gyvenant su žmonėmis. Namuose eibių nekrečia: užuolaidos, vazos, žvakidės – viskas lieka savo vietoje.

– Antra, jos be galo protingos ir smalsios. Greitai perpranta, kaip atsidaryti duris ir net rašomojo stalo stalčius, išmoksta naudotis žmonių WC, ima maistą letenėlėmis, dantyse atneša kamuoliuką. Mėgsta būti rengiamos. Lengvai įsisavina dresūros pamokas.

– Trečia, netriukšmingos. Tačiau savo nuomonę, esant reikalui, išreiškia.

Ketvirta, nebaikščios, stabilios psichikos: kartu su savo šeimininku gerai jaučiasi visur – prekybos centre, parodoje, paplūdimyje, automobilyje ar lėktuve. Lengvai pripranta prie pavadžio. Dėl šios priežasties su Thai katėmis lengva keliauti.

– Penkta, gerai sutaria su kitais gyvūnais – katėmis, šunimis, graužikais, paukštukais, žuvytėmis. Nieko neskriaudžia, ant nieko nepyksta.

Kai kas klausia, ar Tailando katės nėra piktos. Mat dėl kailio spalvos painioja jas su color point mišrūnėmis, aršiai savo teritoriją ginančiomis laukinukėmis, liaudyje vadinamomis „siamo“. Visos grynakraujės Tailando katės – taikios, meilios ir švelnios, sangviniško tipo būtybės. Anglai net turi patarlę: „Geras kaip tajų katė“. Tajų katės daugeliu atžvilgiu – kaip žmonės. Net geresnės už žmones – nemoka meluoti, palikti, išduoti. Jos lydi savo šeimininką visur ir visada, besąlygiškai atsidavusios mums, mūsų draugės, šeimos narės.

NECTARIO*LT – Tailando kačių veislynas vėl turi nuostabių kačiukų! Paskubėkite rezervuoti 🐈❤️🐈❤️🐈

Thai kačiukai rezervacijai

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo, straipsnius perpublikuoti draudžiama.

TAIP PAT SKAITYKITE:

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

7 IŠSKIRTINĖS KAČIŲ VEISLĖS, KURIAS PAMILSITE IŠKART!

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

KATĖ DRASKO BALDUS? PATARIMAI KAIP TO IŠVENGTI

Tavogyvunas.lt

6 comments

 1. Anonimas
  says:

  Kokia kaina?

 2. Anonimas
  says:

  Kas per absurdas skambini net nekalba numeta rageli

 3. Anonimas
  says:

  „Mėgsta būti rengiamos“… Čia su reklama smarkiai persistenga. Netgi žiauriai 🙁

 4. Kaydence
  says:

  Daugelis lietuviu grynaveisles kilmingas Tailando kates painioja su vadinamaisiais „siamukais“-misrunais ir klausia, ar Tailando kates nepiktos. Nereikia maisyti grynakrauju kaciu su kilmes dokumentais is veislynu su tomis, kurias veisia uzdarbiaudojai ir tarp kuriu tevu ar proteviu yra laukiniu kaciu. Pastarosios tik savo kailio spalva panasios i Tailando kates, bet ju psichika pazeista. Tai arsiai savo teritorija ginancios laukinukes. Grynakraujes Tailando kates visada yra tvirto, pusiausviro charakterio, taikios, itin meilios ir svelnios, sangvinisko tipo butybes.

 5. Anonimas
  says:

  mano 10-metė mišrūnė paveldėjo ne tik kailiuką, bet gerą charakterį, „šuniškumą“ ir kitus gerus bruožus.

Palikti komentarą