7 Geg, 2024

Vilniaus senamiestį užplūdo balandžiai

Šylantis oras į šalį priviliojo grįžtančių paukščių pulkus. Tiesa, parkus, kavines ir kitas populiariai lankomas vietas užplūdę karveliai yra popieriniai. Tai Vilnius Tech universiteto studenčių projektas, kuris siekia pagerinti visuomenės požiūrį į balandžius.

Populiariausiosiose kavinėse, ant skelbimų lentų ir kitose gausiai lankomose vietose, pirmąją gegužės savaitę galite rasti plakatus, lipdukus ir lankstinukus, kuriuose pristatomi keisčiausi faktai apie pilkasnapius, jų nuopelnai bei istoriniai ryšiai su žmogumi.

Balandis. Pigeons Are Cool nuotr..
Balandis. „Pigeons Are Cool” nuotr..

Dažnas pilietis balandį mato kaip ligas platinantį šiukšlynų paukštį, tačiau pamirštama, kad tai bene pirmasis žmogaus prijaukintas paukštis, kuris pasitarnavo antrojo pasaulinio karo metu bei yra itin intelektualus. Štai Japonijoje mokslininkai išmokė karvelius skirti Picasso ir Monet paveikslus. Balandis – žmogaus į miesto erdves atvestas paukštis, tad mūsų pareiga juos pažinti ir elgtis humaniškai.

„Kai pristatėme projekto idėją platesnei auditorijai susilaukėme neigiamų replikų apie balandžius. Buvo abejojama jų švara, klijuojama ligų platintojo, šiukšlyno paukščio etiketė. Tai tik dar labiau paskatino imtis iniciatyvos ir smagiu būdu supažindinti miestiečius su jų kasdieniais kaimynais – balandžiais. “ – sakė viena iš projekto sumanytojų.

Balandis. "Pigeons Are Cool" nuotr..
Balandis. „Pigeons Are Cool” nuotr..

Studentės kviečia visus pirmąją gegužės savaitę pasidžiaugti puikiais orais, paklaidžioti po Vilniaus senamiestį, susipažinti su neatskiriama sostinės dalimi – balandžiais. Taip pat projekto sumanytojos skatina nusifotografuoti prie plakatų, čiupti skrajutes ir lipdukus bei dalintis nuotraukomis savo socialiniuose tinkluose su grotažyme : #pigeonsarecool, taip skleidžiant žinią apie sparnuotuosius draugus!

PRANEŠIMAS SPAUDAI

Pagrindinė nuotrauka: pexels.com

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą