Lietuvos jūrų muziejuje atnaujinami delfinų ir jūrų liūtų pasirodymai
13 Geg, 2020

Lietuvos jūrų muziejuje atnaujinami delfinų ir jūrų liūtų pasirodymai

Nuo gegužės 13-osios atsidaro lankymui Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo Saulės įlanka – baseinas po atviru dangumi. Lietuvos jūrų muziejus vienas pirmųjų šalyje po karantino atnaujino ekspozicijų lankymą.

Per aštuonias gegužės muziejaus darbo dienas akvariumo, jūrų gamtos, jūrų žinduolių ir paukščių, laivybos istorijos ekspozicijose ir Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje apsilankė 1048 lankytojai. Tačiau šiuo laikotarpiu lankytojai dar negalėjo pamatyti delfinų. Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, šią savaitę bus galima tik apsilankyti Saulės įlankoje ir apžiūrėti gyvūnus plaukiojančius puikiame baseine, o nuo kitos savaitės – gegužės 20 dienos – Saulės įlankoje bus vėl demonstruojami ir delfinų bei kaliforninių jūrų liūtų pasirodymai. Dėl karantino reikalavimų, pasirodymą vienu metu galės stebėti ne daugiau, kaip 30 žiūrovų, todėl bus rengiama dvigubai daugiau pasirodymų: 11, 12, 13 ir 15 val. Lietuvos jūrų muziejuje kaliforniniai jūrų liūtai gyvena nuo 1996 metų. Dabar čia yra penki kaliforniniai jūrų liūtai. Šių gyvūnų gimtinė – Kalifornijos ir Meksikos pakrantės.

Delfinų ir jūrų liūtų pasidodymai. E. Lasio nuotr.
Delfinų ir jūrų liūtų pasidodymai. E. Lasio nuotr.

Kaliforniniai liūtai – draugiški gyvūnai, todėl mėgsta susiburti į dideles kolonijas. Puikiai nardo: lengvai pasiekia net 200 m gylį. Nepaprastai vikrūs: vandenyje tiesiog sklendžia. Todėl dažnai net vadinami jūrų angelais. Delfinų būrys muziejuje – žymiai gausesnis: dabar delfinariume gyvena šešiolika Juodosios jūros afalinų (lot. Tursiops truncatus ponticus) gyvūnų. Delfinai – šiltakraujai vandens žinduoliai, priklausantys dantytųjų banginių pobūriui. Delfinų jaunikliai, kaip ir žmogaus kūdikiai, gimę turi įkvėpti oro ir maitinasi mamos pienu. Šie gyvūnai įspūdingi: jų ilgis gali viršyti 3 metrus, o svoris – 300 kg.

XX a. viduryje Juodojoje jūroje gyveno apie 2,5 milijono afalinų. Tačiau dabar jų smarkiai sumažėjo dėl medžioklės, aplinkos taršos, laivybos, žvejybos ir kitos agresyvios žmogaus veiklos. Juodosios jūros afalinos yra įtrauktos į Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos saugomų gyvūnų sąrašą. Delfinus itin rūpestingai prižiūri kvalifikuotų specialistų komanda: veterinarijos gydytojai, biologai, treneriai. Jie nuolat tobulina savo žinias, nes muziejus yra Tarptautinės jūrų žinduolių trenerių asociacijos, Tarptautinės jūrų žinduolių gydytojų asociacijos ir Europos jūrų žinduolių prižiūrėtojų asociacija narys.

Gegužę muziejus dirba penkias dienas per savaitę: nuo trečiadienio iki sekmadienio 11–17.30 val. Lankytojai prašomi laikytis visų karantino reikalavimų. Rekomenduojama pirkti bilietus internetu muziejaus bilietų pardavimo platformoje www.ljm.lt. Bilietus internetu ir kasoje apsilankymui muziejuje galima įsigyti tik konkrečiam laikui, kad vienu metu nebūtų viršijamas leistinas žmonių skaičius.

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

KAČIŲ VEISLĖS: TAJŲ KATĖ (THAI) – TAIKI, MEILI, SANGVINIŠKO TIPO BŪTYBĖ

VOKIEČIŲ MAŽŲJŲ ŠPICŲ VADA VEISLYNE ANGELO BUČINYS

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą