30 Sau, 2019

Katės kasdienybė: ko jai reikia?

Katės, skirtingai nei šunys, nereikalauja iš mūsų daug dėmesio. Kartais atrodo, kad jos pačios gali pasirūpinti savimi. Bet ar tikrai taip?..

• Sveika mitybaKatėms labai svarbu sveikai maitintis. Kadangi yra mėsėdės, ėdalo pagrindą turi sudaryti mėsa – katės turi gauti daugiau baltymų nei šunys. Gera žinia ta, kad skirtingai nei šunys, jos nelinkusios persiėsti, todėl duokite ėdalo tiek, kiek prašo.

Pramoniniu būdu pagamintas sausas bei konservuotas kačių ėdalas yra visavertis, todėl nieko papildomo nebereikia. Nebent norite pamaloninti kačių skanėstais ar žalios mėsos gabaliuku (neduokite kiaulienos).

Katėms nereikia karvės pieno, nes jos nesuvirškina laktozės (nebent įsigytumėte specialaus katėms skirto pieno). Tačiau reikia pasirūpinti kačių žole arba specialia pasta, kad padėtų pašalinti skrandyje susikaupusius plaukų gumuliukus.

• Kasdienė švara

Kad katės kailiukas nesusiveltų, o namuose būtų švaru, bent 10 minučių kasdien skirkite augintinės grožio procedūroms. Ir visai nesvarbu, ar katė ilgaplaukė, ar trumpaplaukė. Svarbu pasirinkti jos kailio tipui tinkamas šukas ir šepetį.

Prieš šukuodami švelniai pakalbinkite, nuraminkite katę. Apžiūrėkite, ar į kailį neįsivėlė šapų.
Jeigu augintinė nemėgsta maudytis, kartą per mėnesį ar dar rečiau švarinkite kailiuką specialia pudra, kuri sugeria riebalų perteklių ir pašalina nešvarumus. Pudrą reikia kruopščiai iššukuoti, kad katė neprisilaižytų miltelių.

Prieš šukuodami skirkite porą minučių nagų, akių, ausyčių apžiūrai. Katės mėgsta galąsti nagus, todėl nuo mažumės turi būti įpratintos tai daryti nekenkdamos namiškiams ir daiktams. Geriausia išeitis – nagų draskyklė.

Priekinių letenų nagučius reikia trumpinti kas savaitę, kirpkite juos specialiomis kačių nagų žirklutėmis.

Jeigu ausytėse pastebėjote juosvai rudos sieros, kreipkitės į veterinarijos gydytoją, nes tai gali būti ausų erkės. Patys nevalykite, nes galite nustumti nešvarumus gilyn į ausį.

Jei akys ašaroja, valykite snukučio raukšles minkštu tamponėliu, sudrėkintu kačių akių valikliu arba vėsiu virintu vandeniu.

Taip pat bent kartą per mėnesį apžiūrėkite katės dantis, ar nesusidarė akmenų – nuo šių apnašų jie gali pradėti gesti.

• Pastovumas ir tvarka
Rutina, kurios taip nemėgsta žmonės, katėms patinka. Jos labai vertina nesikeičiančią dienotvarkę, vis tuos pačius šeimos narius ir tuos pačius daiktus toje pačioje vietoje. Išeidami į darbą įsitikinkite, ar katės tualeto dėželė, guolis, dubenėliai tebėra įprastose vietose. Ar į kurį nors kambarį neužsitrenkė durys.

Jeigu sumanėte remontą arba šeimoje atsirado naujas šeimos narys – žmogus arba gyvūnas, stebėkite katės savijautą, būkite atlaidesni jos kaprizams.

• Bendravimas ir žaidimai

Kokybiškas ėdalas ir švara – dar ne viskas.

Katei labai svarbu bendrauti su šeimos nariais. Ir net jei atrodo, kad išdidi ir nepriklausoma princesė net nežiūri į jūsų pusę, pamėginkite bent porą dienų ją ignoruoti arba kur nors pradingti. Jeigu šeimininkai katę myli ir nuoširdžiai ja rūpinasi, ši tikrai atsimokės su kaupu.

Sugrįžę po darbo nepulkite prie savo darbų. Bent porą minučių skirkite augintinei. Juk ji visada jus pasitinka… Ir nors atrodo, kad pirmiausia puola tikrinti pirkinių maišelį, iš tiesų puola prie jūsų.

Jeigu katė visą dieną praleido ankštoje erdvėje, suteikite galimybę laisvai pasiausti. Bendri žaidimai su kate būtini, kasdieniai pokalbiai – taip pat.

Ilgesniam laikui šeimininkų paliktos arba ignoruojamos katės laukėja, tampa apatiškos, praranda apetitą. Nebauskite, negąsdinkite savo augintinės. Lengviausias kelias ko nors ją išmokyti – girti, žavėtis ir mylėti.

bone.lt

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą