Katė drasko baldus? Patarimai kaip to išvengti
13 Bal, 2018

Katė drasko baldus? Patarimai kaip to išvengti

Išsirinkti ir įsigyti kačiuką, tai tik maža dalis darbo, kuris dar Jūsų laukia ateityje. Dauguma pasirūpina pagrindiniais būtiniausiais gyvūnui daiktais ir palieka jį augti ir auklėtis pačiam. Deja, katinas, turintis laukinių ir laisvėje nevaržomų genų, namuose norės elgtis taip pat laisvai. Čia svarbiausia nepraleisti momento ir jau pirmomis dienomis mokyti gyvūną elgtis taip, kaip norite Jūs. Jeigu Jūs žiūrėsite „pro pirštus“ į tai, kad jis lipa ant stalo, griebia padėtą maistą, vėliau ten jis jausis puikiai ir nesupras, kad to daryti negalima.

Mažas kačiukas, kaip mažas vaikas, todėl tik atkeliavus į namus, jam reikalinga mokytis ir laikytis šeimininko nurodytų taisyklių. Šį kartą kalbėsime apie tai, kodėl katės drasko baldus, sienas, kai kurios mėgsta draskyti tapetus ir kitus joms patinkančius daiktus. Neretai nukenčia ir šeimininkų batai ar kiti mums brangūs daiktai.

Jos tiesiog dievina pagaląsti nagučius į kilimus, patikrinti Jūsų brangias ir gražiausias užuolaidas, nes …. joms tai būtina!!! Šiuo procesu jos pašalina ir nušlifuoja per ilgus nagų galiukus, tai puiki mankšta raumenims.

Dauguma mano, kad katės drasko įvairius daiktus, nes joms reikia pagaląsti nagus, tačiau gyvūnų elgesio specialistai teigia, kad katės, ypač patelės, draskydamos žymi savo teritoriją. Todėl katės išsirenka tam tikras vietas ir nagus galanda tik jose. Taigi, vadinasi kates tikrai galima atpratinti nuo daiktų draskymo!

Pirmas ir pats svarbiausias patarimas – katei reikalinga draskyklė!

Žinoma, sakysite – brangu, bet juk galima įsigyti ir mažesnių, pigesnių arba pasidaryti patiems. Didžiausia dilema, kaip Jūsų katę pripratinti naudotis jai nupirkta draskykle.

Be abejo, pati pirmoji užduotis pratinant kačiukus draskyti nustatytoje vietoje, tenka kačių veisėjams. Čia tinka tiems, kurie pirko kačiuką iš oficialiai registruoto veislyno. Mėnesio amžiaus kačiuką pratinti prie draskyklės yra žymiai paprasčiau nei suaugusią katę ar 3 – 4 mėnesių jau paaugintą keturkojį. Taigi, pirmąjį mokomąjį darbą atlieka jų motina – kačiukai matydami kaip jų motina katė galanda savo nagus, pradeda tai kartoti iš paskos.

Deja, kai kurie veisėjai neapsunkina savęs tokiu darbu. Taip pat jeigu kačiuką įsigijote ne iš veislyno, šią problemą teks spręsti Jums patiems. Štai keletas patarimų kaip pripratinti kačiuką naudotis draskykle:

1. Draskyklę statykite toje vietoje, kurioje Jūsų katė jau draskė. Jei ji mėgsta pagaląsti nagučius į tapetus, tai toje vietoje galite pastatyti specialią kampinę draskyklę. Kai kačiukas po truputį pripranta prie naujo žaislo – galite palaipsniui draskyklę pernešti į vietą, kuri kambaryje Jums patogiausia.

2. Kai katė ima draskyti netinkamą vietą, išreikškite jai savo nepasitenkinimą. Nereikėtų šaukti ar stipriai barti, pilnai pakanka griežto „Negalima!“. Jeigu nuo atkeliavimo į namus pradėjote auklėti katytę, ji šį žodį jau turi puikiai suprasti. Kiti naudoja vandens purškimo į snukutį metodą, nuoširdžiai jo nerekomenduojame, katėms labai nepatinka ši procedūra ir jos ne juokais gali ant Jūsų užpykti.

3. Jei katė vis tiek negalanda nagučių draskyklėje, paimkite jos letenėles ir prispauskite švelniai prie draskyklės taip, kad ji išleistų savo nagus. Tuomet įkabinkite juos į stulpelio paviršių. Pagirkite ją, paglostykite ir paskatinkite skanėstu.

4. Tam, kad katę draskyklė sudomintų, mėginkite papurkšti ant stulpelio katžolės tirpalo. Šio skysčio galima nusipirkti zoo prekių parduotuvėse.

5. Esant visiškam beviltiškam draskyklės ignoravimui, pabandykite į namus atvežti jau kitos katės naudotą draskyklę. Katės žymi teritoriją, ypač tą, kurioje jau lankėsi kita katė.

6. Labai svarbu išrinkti tinkamą draskyklę.

Pirmiausia draskyklė turi būti patvari, stovėti stabiliai, kad karstantis neklibėtų, kitaip katė nesijaus saugiai ir vargu ar dar kartą lips. Jei perkate draskyklę mažam kačiukui, atsiminkite, kad jis greitai užaugs. Perkant ilgam laikui atkreipkite dėmesį kokį svorį ji išlaiko.

Taigi, kokią draskyklę rinktis priklauso tik nuo Jūsų ir katės poreikių, finansinių galimybių ir kambario erdvės.

1. Pigus ir mažai vietos užimantis sprendimas – maža draskyklė tik katės nagams galąsti.

Įsigyti galite – www.pigu.lt

2. Vidutinio dydžio draskyklė – skirta draskymui ir miegui.

Įsigyti galite – www.senukai.lt

3. Didelės, aukštos ir visus poreikius patenkinančios draskyklės katėms – draskymui, miegojimui, laipiojimui, poilsiui, pramogoms.

Įsigyti galite – www.vidaxl.lt

Įsigyti galite – www.morex.lv

4. Draskyklė – namų dekoras. Kitokios, išskirtinės, puošiančios namus ir naudingos Jūsų katei.

Įsigyti galitewww.otto.lt

5. Pasigaminti patiems – mielas rankų darbo gultas ar draskyklė džiugins Jus ir Jūsų augintinį. 

Paskutinėje nuotraukoje iš perdirbto popieriaus pagamintas ekologiškas namelis, pavadintas „Krabhuis“. Juos sukūrė trys Roterdamo architektai. Pasisemkite idėjų iš jų: www.krabhuis.nl/shop/

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą