29 Gru, 2017

7 išskirtinės kačių veislės, kurias pamilsite iškart!

Jei senai svajojate apie kačiuką, bet dar nenusprendėte kokią veislę rinktis, pasidairykite šiame sąraše. Galbūt tai padės Jums surasti savo gyvūną.

1. SAVANOS KATĖS  (Savannah cat) – 1986 m. veisėjas Judee Frankas išveisė pirmas oficialiai įregistruotas „Savannah“ veislės kates, panaudojęs „Suzi Woods“ priklausiusį servalą ir naminę Siamo katę. Jau 2001 m. veislę pripažino Tarptautinė kačių asociacija. Veisiant „Savannah“ kates, naudotos įvairios kačių veislės: Siamo, Bengalų, Egipto Mau, Rytų trumpaplaukės ir kitos katės. Šios veislės katės protingos, įnoringos, linksmos, pasižymi ilgomis kojomis bei laibu kūnu ir trumpu plauku. Savannah katės yra labai brangios ir retos dėl jų sunkumo išvesti ir todėl, kad tai yra viena iš naujausių veislių pasaulyje. Jų kainos siekia nuo 500 EU iki 15 000 EU ir daugiau.

7 išskirtinės kačių veislės, kurias pamilsite iškart!

VEISLYNASSAVANNAH KAČIŲ VEISLYNAS

2. KORNVALIO REKSAI (Cornish Rex) – ši katė turi trumpą garbanotą kailį, dėl to populiari tarp žmonių, kurie kenčia nuo alergijos. Tai yra palyginti nauja kačių veislė. 1946 metais netoli vienos Berlyno ligoninės buvo aptikta pirmoji katė banguotu kailiu. Šios veislės katės yra labai prieraišios žmogui ir priešingai nei dauguma kačių, vizgina uodegą, kai džiaugiasi. Taip pat neretai vadinamos šuniškos katės, jas lengvai galima išmokyti įvairiausių triukų. Kainos prasideda nuo 200 EU.

7 išskirtinės kačių veislės, kurias pamilsite iškart!

VEISLYNAS – Cornish Rex cattery NOKSAS.LT , Agnus*LT veislynas

3. KARTEZIANINĖS KATĖS (Chartreux cat) – protinga, žaisminga ir rami prancūzų veislė .Kartezianinės katės kitaip dar vadinamos kartūzų katėmis. Tvirto sudėjimo, pilkai mėlyno plauko, ryškiomis oranžinėmis akimis ir plačia šypsena paperka ne vieno širdį. Ši veislė atsirado dar XVI a. Manoma, kad Kartezianinės katės šaknys yra Sirijoje, o į Europą jas atgabeno prancūzų vienuoliai iš kryžiuočių. Tai labai ištvermingos ir puikiai prisitaikančios katės, kurios šeimininką gali lydėti net ir į pasaulio kraštą. Lietuvoje kartūzų katės yra itin retos.

7 išskirtinės kačių veislės, kurias pamilsite iškart!

VEISLYNAS – Soft Silence veislynas

4. KANADOS SFINKSAI (Canadian Sphinx) – išskirtinis gyvūnas be kailio. Šios veislės katinas kaip šuo, labai prisirišęs prie žmogaus ir jam reikia žmogaus draugijos. Sfinksas nepakeičiamas šeimoje su vaikais, tai tarsi nepavargstanti auklė: laksto, žaidžia, kartais nuvargę kartu ir užmiega. Sfinksai meilūs, švelnūs ir absoliučiai neturi agresijos. Yra duomenų, kad sfinksai gyveno pas actekus, senovės Meksike, nors jų išvaizda gerokai skyrėsi nuo dabartinių. Dabartinių sfinksų atsiradimas siejamas su 1966 metais atrastais plikais kačiukais Kanadoje. Kanados sfinksai gyvena 13-14 metų. Vienas iš pirmųjų Kanadoje rastų plikų kačiukų išgyveno dar ilgiau – net 19 metų! Taigi, šios katės gali būti tikrai ilgaamžės.

7 išskirtinės kačių veislės, kurias pamilsite iškart!

VEISLYNAS – Extra JocumJutera Canadian Sphynx catteryVeislynas ZverunaVeislynas Aksoma

5. PETERBALDAI (Peterbald) – pirmiausia pakeri šių kačių rytietiškas grožis: grakštus kūnas ir išraiškingos akys. Labai neįprastos, didelėmis šikšnosparnio ausimis, ilgu kaklu ir uodega, labai ilgu liemeniu ir kojomis. Idėja „sukurti“ Peterbald veislę kilo Sankt Peterburgo felinologei Olgai Mironovai. Ji norėjo sujungti Dono sfinksų plikumą su orientalų gracija ir gauti elegantišką „statulėlę“ – pliką orientalą. 1994 metais ji suporavo lengvo kūno sudėjimo Dono sfinksą GICH Afinogen Myth su Pasaulio čempione orientalų kate Radma von Jagerhoff, turėjusią labai trumpą be poplaukio kailį.

7 išskirtinės kačių veislės, kurias pamilsite iškart!

VEISLYNAS – Živilė-Jankūnienė Cattery Bald Era

6. JAPONŲ BOBTEILAI (Japanese Bobtail) – trumpauodegių bobteilų tėvynė Japonija. Tai sena veislė, jų atvaizdą galima pamatyti dar ant viduramžių meno dirbinių. 1960 metais japonų bobteilo katės buvo atgabentos į Ameriką, čia joms buvo įmaišytas ilgaplaukių genas. Europoje ši veislė iki šiol labai reta. Japonų bobteilai elgiasi panašiai kaip kitos azijietiškos veislės atstovai. Ypatinga šios veislės kačių savybė – gyvybingumas. Bobteilai nesustodami juda, šokinėja, šoka, žaidžia. Trumpa, vos 10–12 cm ilgio uodega, panaši į šepetuką ir primenanti triušio uodegėlę, – skiriamasis šios veislės bruožas. Būtent Japonijoje manoma, kad trumpauodegės katės pritraukia į namus sėkmę, todėl laikomos patikimais talismanais.

7 išskirtinės kačių veislės, kurias pamilsite iškart!

7. TURKŲ ANGORA (Turkish Angora) – viena seniausių kačių veislių, kilusi iš Turkijos. 1700 metais pasirodė Jungtinėse Amerikos Valstijose. 1900 metais veislė buvo ant išnykimo ribos, taigi buvo imtasi jos atkūrimo. Šios veislės išskirtinumas – baltas, pusiau ilgas ir švelnus kailis. Akys didelės, migdolo formos, pasitaiko skirtingų spalvų. Uodega ilga, gausiai apaugusi kailiu. Aktyvios ir žaismingos katės, labai mėgsta žmonių dėmesį. Tinka šeimos su vaikais, šeimoms auginančioms ir kitus augintinius. Nemėgsta niurkymo, tačiau suerzintos skaudžiai nesidrasko. Angoras galima pripratinti prie pavadėlio, išmokyti atnešti smulkius daiktus.

7 išskirtinės kačių veislės, kurias pamilsite iškart!

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo, straipsnius perpublikuoti draudžiama.

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą