5 Gru, 2017

Katė – ne tik mielas gyvūnas. Kačių gydomosios savybės bei nauda žmogaus sveikatai.

Katės – vienos mieliausių ir populiariausių naminių gyvūnų. Šis mielas ir pūkuotas augintinis yra puikus draugas bei suteikia daugybė malonių pojūčių. Vaikai jau nuo mažų dienų prašo tėvų nupirkti mažą kačiuką, juk jį taip malonu liesti. Tačiau dauguma felinologų kates laiko gydytojomis, masažistėmis ar biolauko specialistėmis, o ne tik mielu pūku kamuoliuku.

Mokslininkų įrodyta, kad katės palengvina sergančiųjų širdies ir kraujagyslių ligomis, nerviniu išsekimu, atsigaunančiųjų po insulto ir infarkto būklę, mažina artrito ir radikulito keliamus skausmus. Žmonės, kurie namuose laiko šunį ar katę, gyvena ilgiau. Rūpinimasis augintiniu, švelnus katės glaustymasis ir murkimas turi raminantį poveikį. O jei dar apdovanoja ir minkštų kojyčių masažu, nerimo ir nuovargio kaipmat nebūta.

Tur­būt pa­ste­bė­jo­te, kad kai pa­var­gę grįž­ta­te na­mo, ir jū­sų ka­tė ima glaus­ty­tis prie ko­jų, at­lėgs­ta ner­vi­nė įtam­pa, su­ma­žė­ja krau­jos­pū­dis ir ne­ri­mas. Katės puikios jūsų savijautos ekspertės ir užuodę įtampą namuose, tuojau pat skuba ją išsklaidyti.

Katė gali iš anksto žinoti apie atsėlinančią šeimininko ligą. Galite jaustis gerai ir nepastebėti jokių ligos požymių, tačiau katė pradeda jausti anksčiau ir nerimauti, nerasti sau vietos ir nė per žingsnį neatsitraukti nuo Jūsų. Taip pat, jei katė nuolat glaudžiasi ir stengiasi atsigulti vis prie tos pačios vietos, verta sunerimti ir pasitikrinti sveikatą.

Taigi, kuo naudingos katės žmonių sveikatai?

1. Katės murkimas – jos gydo savo biolauku. Jis gerina žmogaus savijautą, subalansuoja medžiagų apykaitą. Nuo senų senovės žmonės spėliojo, kodėl katės murkia. Manyta, jog jos murkia kai jaučiasi laimingos. Tačiau verta žinoti, kad katės skleidžia 25 – 150 hercų dažnį, kuris gali ne tik raminti, bet ir gydyti kaulus ir raumenis.

2. Puikus draugas namuose – katės buvimas namuose sumažina vienišumo jausmą ir depresiją. Tarp katės ir jos savininko užsimezga ryšys, kuris neleidžia žmogui panirti į blogas mintis ir galvoti apie savižudybę. Jos taip pat prajuokina ir pakelia nuotaiką. „Youtube“ daugybė filmukų, kuriuose katės išdarinėja įvairius akrobatinius triukus, žaidžia su vaikais, slepiasi dėžėse ar kitaip išdykauja.

3. Katės gydytojos – Minesotos insulto instituto mokslininkai atliko tyrimą ir nustatė, kad kačių neauginantys žmonės turi net 30 – 40 % didesnę tikimybę susirgti ir mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų negu tie, kurių namuose gyvena katė. Didelę įtaką savijautai daro draugystė, meilė ir streso mažinimas. Egipte yra ypatingos rūšies katės – „katės – gydytojos“. Katės pasižymi ypatingomis ekstrasensorinėmis ir gydomosiomis savybėmis. Šie augintiniai gali padėti po traumų, pooperacinių komplikacijų, sergant širdies ligomis. Unikalios mėlynakės katės nuo pirmų gyvenimo dienų auklėjamos pagal specialią metodiką, kuri išugdanti gydomąsias galias.

Turint virškinimo trakto ir šlapimo bei reprodukcinės sistemos problemų, katės taip pat gali pagelbėti. Šiuo atveju geriausiai padeda trumpakailės arba išvis bekailės katės – sfinksai, abisinai, koratai, Siamo, Egipto Mau, Tonkinese ir panašių veislių katės.

Persų veislės katės, teigiama, itin veiksmingai palengvina sąnarių skausmus, slopina osteochondrozės simptomus.

4. Teigiamas poveikis vaikams – šeimų, kuriose laikoma katė ar kitas naminis gyvūnas, mažamečiai vaikai (iki 7 m.) yra sveikesni, emociškai stabilesni, jų imuninė sistema stipresnė. Suaugusios katės su mažais vaikais elgiasi kaip su kačiukais: rūpinasi jais kaip išmanydamos ir netgi puola ginti, jei tėvai bara ar mėgina nubausti savo atžalas. Augintiniai – ištikimiausi vienturčių, nerimastingų ir uždarų vaikų draugai. Pastarieji, žaisdami su kate ar šuneliu, mokosi bendrauti, įgauna pasitikėjimo savimi ir tampa atviresni.

5. Katės masažistės – neretai murkdama katė pradeda energingai trypčioti, maigyti ir švelniai masažuoti. Kartais suleidžia ir nagučius. Šį taškinį masažą galima prilyginti akupunktūrai. Katės labai tiksliai nustato reikiamus taškus ir pradeda juos masažuoti.

6. Atliekamas gydymas su katėmis – Felinoterapija (nuo lotyniško žodžio feles – katė) – tai įvairių ligų profilaktikos ir gydymo būdas kontaktusu kate. Šiuo metu felinoterapijos metodai pradėti taikyti psichoterapijoje kompleksiškai gydant depresiją, nerimo sutrikimus, dirglumą, įtampą, raumenų tonuso padidėjimą, sezoninius nuotaikos ir bendros savijautos sutrikimus.

Verta žinoti, kad ne kiekviena katė tinkama gydymo tikslais. Terapijai tinkama katė turi būti prieraiši, švelni, tolerantiška, rami, atsipalaidavusi, mokėti valdyti emocijas. Aišku, katė turi neturėti parazitų, būti sveika.

Jeigu nusprendėte naudotis felinoterapija, pasirinkite tinkamiausią tam laiką:
Nuo 11 iki 13 val. – daromas poveikis širdies kraujagyslių sistemai.
Nuo 15 iki 17 val. – gerai gydomos plaučių ligos.
Nuo 17 iki 19 val. – raminama ir normalizuojama virškinimo sistemos veikla.
Vakare – geriausias metas raminti nervų sistemą, mažinti nuovargį ir depresines būkles.

Labai džiugu, kad katės tokios universalios ir gali suteikti begalinės naudos žmogui. Nuo pelių gaudymo namuose iki sveikatos bei emocinės būklės gerinimo. Tačiau verta nepamiršti, kad bet kuriuo atveju, katė yra tavo draugas, mylimas augintinis, kuris tave nuramins, paguos, suteiks emocinio komforto jausmą, bet tai nėra profesionalus gydytojas specialistas.

Mėgaukimės bendravimu ir gyvenimu su kate. O ji jau pati nuspręs, ką ir kada gydyti.

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo straipsnius perpublikuoti draudžiama.

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą