Ką privalu aplankyti gyvūnų mylėtojams šią vasarą
30 Geg, 2018

Ką privalu aplankyti gyvūnų mylėtojams šią vasarą

Pavasaris mums padovanojo nuostabius vasariškus orus. Toks laikas ypač skatina keliauti, pažinti, matyti, sužinoti kažką naujo. Tikimės, kad vasara šį kartą bus „ne lietuviška“ ir leis mums patirti daugybę įsimintinų įspūdžių bei naujų pažinčių Lietuvoje. Žmogus, mylintis ir turintis gyvūną, visada skatins savo šeimą bei aplinkinius juos mylėti, saugoti ir pažinti. Taigi, šį kartą kviečiame susipažinti su galbūt dar Jums nežinomomis vietomis. Tavogyvunas.lt kolektyvas rekomenduoja ir pataria ką įdomaus ir nepamirštamo pamatyti gyvūnų mylėtojui šią vasarą!

Turbūt nėra nei vieno lietuvio, kuris vasarą nenuvažiuoja prie jūros. O sukorus tokį kelią, tiesiog būtina neaplenkti ir aplankyti delfinariumą bei jūros muziejų. Šiais metais jis Jus pasitinka atsinaujinęs: įrengta ekspozicija „Nerijos forto istorija“, atidaryta ekspozicija „Jūrų katastrofos ir Lietuva“, atnaujinti lauko baseinai – čia plaukioja didieji gyvieji muziejaus eksponatai – Šiaurės jūrų liūtai, pilkieji ruoniai, Rytų Atlanto paprastieji ruoniai. Labiausiai po rekonstrukcijos pasikeitė pingvinų baseinas – jame sukurtos uolos primena gimtąsias šių neskraidančių jūros paukščių gyvenimo vietas. Forto gynybiniame kanale galima grožėtis rožiniais pelikanais. Neįtikėtina naujovė – erškėtai atvirame lauko baseine.

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS. DELFINARIUMAS 

Įsikūręs Smiltynėje, Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančioje Kuršių nerijos dalyje.

Smiltynės g. 3, Klaipėda

Informacija apie keltų tvarkaraščius ir kainas – www.keltas.lt

Transporto priemonių parkavimas prie Lietuvos jūrų muziejaus mokamas nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 15 d. – kainos.

www.muziejus.lt

Delfinų pasirodymai – edukaciniai pramoginiai renginiai, skirti supažindinti lankytojus su šiais nuostabiais gyvūnais, siekiant, kad žmogus saugotų ir tausotų jų natūralią aplinką – jūrą. 

Akvariumas –  kviečiama į intriguojančią kelionę nuo Lietuvos upelio, ežero per Baltijos ir Šiaurės jūras į tropinius vandenis. Dvidešimt keturiuose akvariumuose gyvena apie 100 šiltųjų vandenų, 60 gėlavandenių žuvų ir bestuburių rūšių.

Kaliforniniai jūrų liūtai – riaumoja kaip liūtai, gyvena vandenyje – kas? Tai – kaliforniniai jūrų liūtai, žinduoliai, užaugantys net iki 400 kg svorio.

Gyvūnų terapija – tai visame pasaulyje plačiai taikomas pagalbinis gydymo būdas. Sunkiai bendraujantys ir psichologinių sutrikimų turintys asmenys atsiveria, pagerėja jų psichosocialiniai sugebėjimai, sparčiau gyja įvairios traumos bei ligos. Gyvūnai ugdo vaikų meniškumą ir kūrybiškumą. Jei vaikas daugiau nei valandą praleidžia šalia spalvotų papūgų, jo piešiniai tampa įvairiaspalviai, ant nupieštų gyvūnų atsiranda daugiau detalių – plunksnų, dekoravimo, o lipdiniuose – įdomesnės formos. Gyvūnų pasaulis pilnas atradimų – koks džiaugsmas aplanko vaiką, kai jis mato, kaip tarpusavyje bendrauja Ričardsono starai, kaip smalsauja surikatos, kaip džiaugiasi mini ožkytės, pamačiusios vaikus.

ZOOPARK – pirmasis Lietuvoje kontaktinis zoologijos sodas

Islandijos pl. 32, Kaunas

Prekybos ir laisvalaikio centras MEGA, antrame aukšte šalia boulingo. 

Tai geriausias laisvalaikis su vaikais Kaune!

www.zoopark.lt

Kontaktinis zoologijos sodas, kuriame lankytojai gali iš arčiau susipažinti su gyvūnais turėdami tiesioginį kontaktą – juos  galima glostyti, maitinti, bendrauti ir stebėti.

Unikalus edukacinis projektas, ugdantis vaikų kantrybę, švelnumą, rūpestingumą, atsakingumą, pažinimą.

Galimybė iš arti susipažinti su gyvūnų pasauliu, rūpinantis ir stebint augintinių gyvenimą.

Zoopark gyventojai užauginti namuose, pripratę prie žmonių dėmesio.

Gyvūnai maitinami kokybišku, iš Lietuvos ūkininkų perkamu maisteliu. 

Alpakos Lietuvoje vis dar labai mažai žinomas egzotinis gyvūnas. Daugelis žmonių maišo alpakas su lamomis, galvoja, kad alpakos negali augti Lietuvoje. Savo mini ZOO, įsikūrusiame Dargaičių kaime, Šiaulių rajone, priimame pavienius lankytojus ir ekskursijas. Papasakosime apie alpakas: iš kur jos kilo, kaip atsirado Lietuvoje, kuo ypatingi šie gyvūnai, pristatoma alpakų vilna ir jos gaminiai, kurių galima įsigyti. Mūsų mini ZOO gyvena: alpakos, lamos, kupranugaris, šinšilos, REX veislės triušiai, asiliukai, Kveslando salų avytės, olandų miniatiūriniai ožiukai, mažiausios pasaulyje veislės Falabella arkliukas, afrikiniai stručiai, Jokūbo avytės, Koburgo lapinės avytės, Hailendų veislės karvutė, arabų veislės žirgas, juodnosės avys.

ALPAKŲ AUGINIMAS – MINI ZOO

Dargaičių kaimas, Šiaulių rajonas.

Nemokama aikštelė lengviesiems automobiliams ir autobusams.

Lankytojams įrengti patogūs takeliai, poilsio zonos, nemokamas WC, pavėsinės, galima išgerti kavos.

www.alpakuauginimas.lt

Alpakų auginimas – vienas didžiausių alpakų ūkių Lietuvoje. 3 ha teritorijoje ganosi ne tik virš 80 alpakų, tačiau ir lamos, kupranūgaris, Hailendų veislės galvijai, afrikiniai stručiai, miniatiūriniai asilai, miniatiūrinis arklys, olanų miniatiūrinės ožkos, 4 rūšių avys ir kiti gyvūnai.

Etnografiniame Dargaičių kaime įsikūrusį mini ZOO 2017 metais aplankė virš 18 000 lankytojų.

Smagiausia dalis – susipažinimas su alpakomis kitais mūsų gyvūnais. Šiuo metu ūkyje gyvena net 21 skirtinga gyvūnų rūšis. Prižiūrint šeimininkui gyvūnus galima pašerti, paglostyti, kartu nusifotografuoti.

Bendravimas su žirgu vyksta iš širdies į širdį, jis priima tave tokį, koks tu esi. Žirgui nesvarbu baimė, puikybė, noras pasirodyti, manipuliacijos, kaltė, menkavertiškumas ir nepasitikėjimas savimi, jis moko bendrauti mus be kaukių, padeda rasti savąjį “aš“, išryškinti gerąsias mūsų savybes ir bruožus, suprasti, atjausti. Šiuo metu ir pasirinkta nauja žirgyno kryptis – žirgų terapija, ypač akcentuojant ir leidžiant pamatyti būtent tokį žirgo ir žmogaus santykį. O vaikai tai ypač jaučia ir vertina – santykį be kaukių.

ŽIRGYNAS „LAIMOS ŽIRGAI“

Būdos kaimas, Trakų r. sav.

Įsikūręs Neries regioninio parko pašonėje, Būdos kaime šalia Trakų miesto.

Kont. tel. +370 679 39395

Registracijos ir užsakymai telefonu priimami: Antradieniais – Penktadieniais nuo 10 val. iki 17 val.

Darbo laikas: Antradieniais – Sekmadieniais (Pirmadieniais nedirbame)

www.laimoszirgai.lt

Jojimo pramogos – pasijodinėjimas žirgais, jojimo pamokos, žygiai su žirgais, edukacinės programos.

Žirgų terapija – nauja žirgyno kryptis, ypač akcentuojant ir leidžiant pamatyti būtent tokį žirgo ir žmogaus santykį. Prisilietimas prie žirgo, jo spalva, kanopų keliami garsai ar specifinis kvapas stimuliuoja įvairias žmogaus organizmo sistemas, o tai gali būti puikus būdas, padėsiantis atsipalaiduoti, pašalinti streso sukeltą nuovargį ar net išvengti atitinkamų sveikatos sutrikimų.

Vaikų vasaros stovyklos – organizuojame savaitines stovyklas vaikams su pilna kasdienine programa. Susipažinkite su šią vasarą organizuojamos vaikų stovyklos „Žirgai, gamta ir aš“ informacija ir programa.

Čia taip pat galėsite aplankyti asilytę, Kamerūno ožkytes bei rečiausių pasaulyje veislių šunis – Azavakų veislės, Tazy veislės ir Rusų kurtų veislės šunys

LIETUVOS ZOOLOGIJOS SODAS

Radvilėnų pl. 21, Kaunas

Iki zoologijos sodo stotelės autobosais: 3, 40, 37

Atvažiavus pas mus automobiliu, už stovėjimą mokėti nereikia.

www.zoosodas.lt

Gyvūnų pristatymai – kasdien! – zoologijos sodas kasdien siūlo įvairių pažintinių programų ir gyvūnų pasirodymų. Čia galėsite ne tik išgirsti istorijas apie egzotiškus gyvūnus, bet ir išbandyti save: stebėti, užuosti, liesti ir nugalėti baimę šaltakraujui ropliui ar šešiakojui vabzdžiui.

Zoo mokyklėlė – atvykus į zoologijos sodą galėsite dalyvauti edukacinėse programose arba ekskursijose – pažinkime gamtą drauge!

Zoologijos sodas – atraskite egzotiką mieste, apsilankykite Kauno mieste įsikūrusiame Lietuvos zoologijos sode!

KAČIŲ KAVINĖ – CAT CAFE

Vilnius, J. Jasinskio g. 1

Įėjimas nuo 6 metų.

Minimali sąskaita žmogui 5 Eur.

www.kaciukavine.lt

Cat cafe neišnaudoja kačiukų pelno siekimui. Humaniškas elgesys su gyvūnais, tai Kačių kavinės prioritetas.

Mes esame socialiai atsakingi ir siekiame sukurti naujus namus beglobėms katėms bei suteikti naujas galimybes gyventi ir džiaugtis. Čia jos yra mylimos, lepinamos ir prižiūrimos, nieko neatlieka priverstinai. Naujas beglobis, kuris yra apsigyvena pas mus, tampa vienu iš šeimos narių.

Stengiamės užtikrinti, kad visi beglobiai gautų kuo geresnį gyvenimą, o kiekvienas priglaudęs gyvūnėlį tampa ir mūsų šeimos draugu.

PAŠILIŲ STUMBRYNAS

Orelių km., Krekenavos pšt., Panevėžio r.

STUMBRYNO LANKYMO VALANDOS: 

I – nedarbo diena 
II – V      10 – 16 val.
VI – VII  10 – 18 val. 

www.panmu.lt

Lankytojai galės gėrėtis stumbrais nuo dengtos pakylos – apžvalgos aikštelės, atsikvėpti naujose pavėsinėse šalia stumbrų aptvaro bei ilgesnį laiką stebėti kaimenės gyvenimą. 

Jūsų patogumui įrengta laužavietė su suolais ir grindiniu

Tai unikali galimybė gėrėtis stumbrais iš arti, stebėti kaip jie maitinasi, braižo savo didžiules nugaras į medžių kamienus, ilsisi saulės atokaitoje.

Ekskursijos vadovas lankytojus supažindins su europinių stumbrų gyvenimu, papasakos daug įdomių pasakojimų apie stambiausius laukinius gyvūnus.

Tavogyvunas.lt

1 komentaras

  1. Anonimas
    says:

    Šiandien norečiau atvažiuoti į
    Zologijos sodą su tėčiu.

Palikti komentarą