18 Bir, 2018

11 įdomių faktų apie šunis, kurių galbūt anksčiau nežinojote

Šunys turi begalę išskirtinių charakterio bruožų, kurių visų tikriausiai nežino net didžiausias šunų gerbėjas. Žemiau pateikiame įdomiausius ir galbūt dar Jums negirdėtus faktus apie šunis, kurie padės geriau pažinti jūsų keturkojį draugą!

1. O taip, Jūsų šuo gali stipriai PAVYDĖTI

Remiantis Kalifornijos mokslininkų atliktu tyrimu nustatyta, kad šunys turi puikiai išlavintą pavydo jausmą. Eksperimentas buvo atliktas 36 šunims, priklausantiems 14 skirtingų veislių rūšių. Šunų šeimininkams nurodyta ignoruoti ir nerodyti jokio dėmesio savo šunims, o žaisti tik su kitais gyvūnais ar žmonėmis. Visi šie šunys buvo atidžiai stebimi. Vėliau jų šeimininkams liepta pasikviesti savo augintinį ir su juo pabūti. Pastebėta, kad savo šeimininko ignoruojami šunys jautėsi blogai, kai kurie inkštė ar pabrukę uodegas gulėjo šalia. O pakviesti su didžiausiu džiaugsmu puolė į savo šeimininkų glėbį.

2. Šunys tikrai ORIENTUOJASI laike

Gyvūnų elgesio mokslinėje literatūroje pažymėta, kad šunys puikiai jaučia laiką. Jie tikrai turi vidinį laikrodį, pagal kurį orientuojasi, kada grįš šeimininkas, kada laikas keliauti į lauką ar laukti vakarienės šalia dubenėlio. Jie nuolat seka ir supranta savo šeimininko dienos rėžimą, žino, kada jis keliasi į darbą ar ruošiasi eiti į vonią praustis. Taigi, išeidami iš namų nepamirškite pasakyti, kad grįšite vakare.

3. Šunys puikiai SKIRIA įvairias spalvas

Taip, šunys taip pat mato spalvotą gyvenimą, žinoma, kitokį nei žmonės. Jų akių tinklainėje yra dviejų tipų kūgeliai – tad jų regėjimas dichromatinis. Kaip ir žmogiškieji daltonikai, šunys neskiria raudonos ir žalios spalvos. Geriausiai mato mėlyną ir geltoną spalvas bei jų atspalvius.

4. Šunys JAUČIA mūsų jausmus bei nuotaikas

Čia turbūt ne naujiena, ir kiekvienas gyvūno šeimininkas žino, kad jų augintinis puikiai jaučia jų nuotaiką. Jei šeimininkas grįžta nusiminęs, pamatysite kaip jūsų šuo ar katė stengiasi jus paguosti, laižo rankas ar deda savo snukelį jums ant kelių. Jei esate laimingas ir džiaugsmingas, jūsų keturkojis su jumis džiaugsis dar labiau.

5. Gali UŽUOSTI žmogaus negalavimus ar besislepiančias ligas

Pastebėjus keistą šuns elgesį, pagalvokite ir apie save. Galbūt laikas pasitikrinti sveikatą. Buvo pastebėta, kad šunys gali aptikti vėžį, diabetą ir artėjančius epilepsijos priepuolius. Taip pat šunys pirmi sužino, ar jų šeimininkė laukiasi kūdikio.

6. Šunys SAPNUOJA kaip ir žmonės

Ne kartą esate matę, kaip šuo miegodamas judina kojas. Taip, taip, tikriausiai jis sapne tuo metu bėga. Šunys sapnuoja dažniausiai tik tai, kad jiems teikia malonumą. Daugumą gyvūnų elgsenos tyrinėtojų mano, kad dažniausiai šunys sapnuoja sodrų ir didelį mėsos gabalą arba bent jau svajoja tai susapnuoti.

7. Šunys gali ĮSIMYLĖTI

Claremont universiteto Kalifornijoje profesorius Paul Zak pastebėjo, kad šunų smegenys išskiria oksitociną, kai jie sąveikauja su kitais žmonėmis ir šunimis. Oksitocinas žinomas kaip meilės ar draugystės hormonas. Šis hormonas žmonių smegenyse ženkliai padidėja, tai jie apsikabina ar bendrauja su mylimais žmonėmis, mamoms skatina įgimtą rūpinimąsi vaikais. Taip ir pas šunis šis hormonas padidėja matant savo šeimininką ar sutikus savo draugą kitą gyvūną.

8. Kiekvienas šuo turi unikalų nosies ANTSPAUDĄ

Žmonės turi unikalius ir tik jiems priklausančius pirštų antspaudus. Šunis taip pat lengva atskirti pagal jų unikalų nosies bei žandikaulio ir skruostų sudėjimą. Jie yra tokie skirtingi kiekvienam šuniui, kad tikrai galime laikyti šuns identifikaciniais unikaliais ženklais.

9. Šunų protinis INTELEKTAS prilyginamas 2 metų amžiaus vaikui

Tyrimai rodo, kad šunys yra tokio pačio proto, kaip 2m vaikas. Jie lygiai taip pat suvokia ką jiems sako žmogus ir turi galimybę suprasti apie 250 tariamų žodžių. Pudeliai, vokiečių aviganiai, auksiniai retriveriai ir dobermanai laikomi vieni pažangių šunų, kurie ypatingai gerai suvokia žmogaus pasakytus žodžius. Šunys bendrauja emocijomis, tokiomis kaip jaudulys ir džiaugsmas, drovumas, abejonės, pavydas, liūdesys, pasibjaurėjimas, pyktis, baimė, pasitenkinimas ir meilė. Panašiai tokiame amžiuje bendrauja ir dviejų ar dviejų su pusę metų vaikas.

10. Šuns šlapimas gali PAŽEISTI metalą

Šunų šlapime randamos rūgštys gali sugadinti metalą. Taigi, kitą kartą, kai jūsų šuo nustatys reikiamą poziciją ir jau ruošis šlapintis, atkreipkite dėmesį, ar jis pasirinko tam tinkamą vietą.

11. Tam, kad geriau matytų tamsoje, šunys naudoja savo ŪSUS

Šuns ūsų plauko folikulai prie pagrindo yra pripildyti nervais, kurie perneša sensorinius pranešimus smegenims. Šie smeigtukai veikia kaip receptoriai, reaguodami į išorinius dirgiklius ir perduodami signalus į jutimo nervus.

www.petsworld.in

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo straipsnius perpublikuoti draudžiama.

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą