19 Spa, 2020

Veterinarė pasidalijo 20 blogiausių mitų apie šunis: tai gali būti mirtinai pavojinga

Česnakai yra gera priemonė nuo blusų ir erkių? Netiesa! Štai keletas blogiausių mitų apie šunis, kuriuos teko girdėti veterinaro kabinete. Išsklaidykime juos pagaliau.

Kiek mitų apie šunis esate girdėję per savo gyvenimą? Nesvarbu, ar tai būtų iš kaimynų išgirstas patarimas, ar įsitikinimai, perduodami iš kartos į kartą, kai kurie šunų mitai yra būtent tai – mitai, o ne tiesos. Aptarsime 20 blogiausių mitų apie šunis ir kodėl jie neteisingi.Juos pristato veterinatė Kristene Carroll, rašo petful.com.

1 blogiausias mitas apie šunis: česnakai yra gera priemonė nuo blusų ir erkių.

Deja, tai yra mitas, kuris yra daug propaguojamas, ypač internete. Česnakai ne tik niekuo nepadės nuo blusų ir erkių jūsų šuniui, bet ir žinoma, kad česnakai šunims sukelia vadinamąją hemolizinę anemiją – būklę, kai kūnas puola ir sunaikina raudonuosius kraujo kūnelius. Gydymas yra brangus ir reikalautų net kelių dienų hospitalizacijos bei dažno kraujo perpylimo. Ne visiems šunims, kurie valgo česnaką, liga pasireikš, tačiau jei šersite savo augintinį česnaku, rizikuojate, kad jis tikrai gali rimtai susirgti.

2 blogiausias mitas apie šunis: šunų nasrai yra švarūs.

Šį mitą dauguma girdi nuo mažens ir aklai tuo tiki, tačiau pagalvokite – šunys valgo savo išmatas. Jų burbos yra perpildytos bakterijų – ir taip, tos burnos yra labai nešvarios.

3 blogiausias mitas apie šunis: šunys gali peršalti.

Peršalimas šunims įtakos neturi. Šunys yra jautrūs tam tikriems virusams, tokiems kaip leptospirozė ar parvo virusas, taip pat jie yra jautrūs bakterinėms infekcijoms, tokioms kaip pneumonija, bet ne peršalimui.

4 blogiausias mitas apie šunis: šunys iš prieglaudų yra blogi, nes jūs nežinote, kaip jie buvo auginami.

Jums tikrai gali nepavykti sužinoti visos šuns iš prieglaudos istorijos, tačiau daug šunų, kurie buvo auginami namuose nuo mažų šuniukų taip pat gali būti agresyvūs, ir daug prieglaudų šunelių yra labai meilūs. Šuns auginimas nuo šuniuko negarantuoja, kad jie neturės problemų. Šiais laikais yra daugybė gerų keturkojų gelbėtojų, kurie šunis išbando, norėdami sužinoti, kaip jie reaguoja į žmones, maistą, kitus šunis, vaikus ir kt. Taigi suteikite šansą šuneliui iš prieglaudos.

5 blogiausias mitas apie šunis: šunys turi prakaito liaukas.

Gerai, tai nėra visiškai mitas – dauguma šunų prakaito liaukų yra aplink jų letenų pagalves. Vis dėlto pagrindinis būdas šunims atsigaivinti yra lekavimas. Oro mainai leidžia jiems atvėsinti. Tai reiškia, kad šunims, kurių oro mainai blogi, ir kurie sunkiai lekuoja, bus sunkiau atvėsti, kai jie įkais ir bus jautresni šilumos smūgiams, pavyzdžiui, mopsams ir buldogams dėl to kyla didesnė grėsmė.

Veterinarė pasidalijo 20 blogiausių mitų apie šunis tai gali būti mirtinai pavojinga. T.Bauro nuotr.
Veterinarė pasidalijo 20 blogiausių mitų apie šunis: tai gali būti mirtinai pavojinga. T.Bauro nuotr.

6 blogiausias mitas apie šunis: aptvertas kiemas reiškia, kad nereikia jaudintis dėl kirminų.

Skamba gerai, bet tai nėra tiesa. Žinoma, aptvertas kiemas gali puikiai išlaikyti jūsų šunį, tačiau tai nėra stebuklinga kliūtis, galinti apsaugoti nuo žarnyno parazitų ir širdies kirmėlių. Žarnyno parazitai veisiasi kitų gyvūnų, tokių kaip triušiai, voverės ir net paukščiai, išmatose ir šlapime. Ir šių parazitų nesulaikys jokios tvoros, o kai kuriais atvejais, parazitai gali gyventi dirvožemyje iki 7 metų.

7 blogiausias mitas apie šunis: jiems galima duoti ibuprofeno.

Ne – ibuprofenas yra toksiškas šunims ir gali sukelti kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimus. Kai kurie veterinarijos gydytojai skirs aspiriną ar kitą žmogaus vaistą šunims, tačiau dozė yra labai specifinė ir lengvai galima perdozuoti. Niekada neduokite šuniui jokių žmonių vaistų nepasitarę su veterinarijos gydytoju!

8 blogiausias mitas apie šunis: mano šuo nesukelia alergijos.

Netiesa. Deja, nėra šuns, kuris būtų tikrai hipoalergiškas, tiesiog kai kurie šunys sukelia didesnį alerginį atsaką nei kiti.

9 blogiausias mitas apie šunis: jie yra daltonikai.

Šunys (ir katės) iš tikrųjų gali pamatyti spalvas, tačiau jie neskiria tiek spalvų, kiek žmonės. Tačiau unikalus regėjimas leidžia geriau matyti tamsoje.

10 blogiausias mitas apie šunis: sausa nosis reiškia, kad gyvūnas serga.

Tai yra įprasta klaidinga nuomonė, tačiau jei jūsų šuns nosis yra sausa, tai iš tiesų reiškia tik tiek, kad jūsų šuns nosis yra sausa. Paprastai tai nėra susiję su bendra keturkojo sveikata.

11 blogiausias mitas apie šunis: jie gydosi patys laižydami žaizdas.

Pamenate apie nešvarias šunų burnas? Gerai pagalvokite apie visas toje burnoje esančias bakterijas, kurios pateks į žaizdą. Šunys kur kas dažniau sukelia infekciją ir atitolina žaizdos gijimą ją laižydami, todėl geriausia neleisti jiems to daryti.

12 blogiausias mitas apie šunis: kvaila valyti šuniui dantis.

Gali atrodyti kvaila, kai tai darote, tačiau įrodyta, kad dantų ligos sukelia sistemines šunų sveikatos problemas, ir dažnai gali būti skausminga bėda, ypač kai šunys turi tikrai blogus dantis. Šuns dantų valymas padeda kuo labiau sumažinti dantų ligų progresavimą. Pagalvokite ir apie tai: reguliariai valydami jūs nuolat žiūrite į savo šuns burną, o tai padeda nustatyti problemas (pvz., burnos navikus ir abscesus), kurių kitaip galėte nepastebėti.

13 blogiausias mitas apie šunis: vieneri žmogaus metai lygus septyniems šuns.

Ne visai taip – skirtingų veislių ir dydžių šunų gyvenimo trukmė skiriasi: didesnių veislių šunų gyvenimo trukmė yra trumpesnė, o mažesnių veislių šunų gyvenimo trukmė yra ilgesnė.

14 blogiausias mitas apie šunis: seno šuns neišmokysi naujų triukų.

Priešingai – dresūra yra tokia pat naudinga tiek vyresniam šuniui, tiek jaunesniam šuniukui, kad gautų protinį stimulą ir dėmesį mokantis. Vyresni šunys gali „sėdėti“ ar „duoti leteną“ ne taip greitai, kaip jaunesni, tačiau jie vis tiek mėgsta mokytis ir būti apdovanojami taip pat, kaip ir šuniukai. Ir jiems tikrai patiks šiek tiek papildomo laiko su dievinamu šeimininku.

Veterinarė pasidalijo 20 blogiausių mitų apie šunis: tai gali būti mirtinai pavojinga. T.Bauro nuotr.
Veterinarė pasidalijo 20 blogiausių mitų apie šunis: tai gali būti mirtinai pavojinga. T.Bauro nuotr.

15 blogiausias mitas apie šunis: šuo kauks, jei jaus skausmą.

Dažnai žmonės atveža savo šunį į veterinaro kabinetą šlubuojantį ir vienas pirmųjų dalykų, kuriuos jie visada sako, yra: „Atrodo, kad jam neskauda“. Tada kyla klausimas: „Kodėl jūs manote, kad ji šlubuoja?“ Šlubavimas yra skausmo ženklas. Tiesą sakant, daugelis gyvūnų dažnai bando nuslėpti savo skausmą kaip instinktą apsisaugoti nuo plėšrūnų. Svarbu stebėti, ar keičiasi augintinio elgesys.

16 blogiausias mitas apie šunis: yra priežastis, kodėl šunys ėda žolę.

Ne – niekas iš tikrųjų tiksliai nežino, kodėl šunys ėda žolę. Yra keletas teorijų: šunys ėda žolę, kad priverstų išsivalyti skrandį, jei jaučiasi blogai; kai kuriems šunims patinka žolės skonis; dėl žolės šunų skrandis jaučiasi geriau. Tačiau nėra jokių realių tyrimų, galinčių mums iš tikrųjų pasakyti, kodėl šunys taip daro.

17 blogiausias mitas apie šunis: man nereikia skiepyti savo šuns.

Nors pastaruoju metu kyla daug ginčų dėl skiepų, pasiutligės virusas taip pat yra ir žmogaus sveikatos problema. Be to, jei kada nors norėsite atvesti savo šunį į šuniukų klasę, viešbutį ar kitą įstaigą, šuo turės turėti tam tikras vakcinas. Jei turite klausimų ar rūpesčių dėl savo šuns skiepijimo, visada geriausia pasikonsultuoti su veterinaru.

18 blogiausias mitas apie šunis: storas šuns kailis reiškia, kad jiems lauke žiemą nešalta.

Nors Sibiro haskis bus mažiau jautrus šalčiui nei, tarkime, čihuahua, storas kailis nesuteikia garantija. Tiesą sakant, esant ilgoms šaltoms temperatūroms, šunims greičiausiai užšąla letenos, kapšelis (patinams) ir ausų galiukai. Net storu kailiu apdovanoti šunys šiose vietose neturi daug apsaugos. Žiema gali būti labai maloni šunims – tiesiog įsitikinkite, kad jie per ilgai nėra veikiami ekstremalių temperatūrų.

19 blogiausias mitas apie šunis: kai kurios šunų veislės yra agresyvėsnės už kitas.

Nors tam tikros šunų veislės gali turėti keletą bendrų savybių, svarbu tai, ką darote su tomis savybėmis. Jei šuo agresyvus, tai labiau tikėtina dėl dresūros ar jos trūkumo, nei dėl veislės. Jei jūsų šuo jaudinasi, jis gali rodyti agresijos požymius iš baimės. Svarbu žinoti savo šunį ir kaip su juo elgtis.

20 blogiausias mitas apie šunis: šuns nebūtina kastruoti ar sterilizuoti.

Tyrimai parodė, kad nesterilizuoti ar knekastruoti šunų patinai ir patelės senstant gali turėti sveikatos problemų. Nors diskutuojama, kada tiksliai reikia sterilizuoti ar kastruoti šunį, veterinarų bendruomenė sutaria – tai padaryti būtina. Pažvelkite į tai taip: daugybė benamių gyvūnėlių yra didžiulė problema. Prieglaudose yra tiek daug šunų, kuriems kasdien atliekama eutanazija. Netapkite problemos dalimi.

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

VOKIEČIŲ MAŽŲJŲ ŠPICŲ VADA VEISLYNE ANGELO BUČINYS

AUGINTINIŲ APRANGA ŠALTUOJU METŲ LAIKU: SVEIKATA AR MADA?

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą