V. Musvydaitė apie savo auginamą Labradoro retriverį: jis atnešė labai daug džiaugsmo
8 Rgs, 2019

V. Musvydaitė apie savo auginamą Labradoro retriverį: jis atnešė labai daug džiaugsmo

Lietuvos lengvosios atletikos čempionės, televizijos ir radijo laidų vedėjos, judėjimą skatinančios #walk15 programėlės kūrėjos Vlados Musvydaitės namuose nuo vasaros pradžios padaugėjo meilės ir džiaugsmo – visa tai atnešė naujas augintinis, Labradoro retriveris Vingis.

Profesionali sportininikė pasakoja, kad apie augintinį jos šeimoje buvo diskutuojama jau kuris laikas, tačiau ji vis dvejojo, manė, kad vaikams šuo atsibos ir jį vedžioti teks pačiai. „Visada maniau, kad noras turėti augintinį – labai rimtas sprendimas, ir į tai reikia žiūrėti ne kaip į pramogą, o kaip į atsakingą darbą“, – sako V. Musvydaitė.

Tačiau augintinis Vlados šeimos namuose atsidūrė visai netikėtai – eidama gatve V. Musvydaitė pamatė gražų Labradoro retriverį. Jo šeimininkų paklaususi, kokia čia veislė, susidomėjo. Galutinai apsispręsti padėjo feisbuke pamatytas įrašas, kad parduodami trijų mėnesių šios veislės šunyčiai – tokios pat šokoladinės spalvos, kaip matė eidama gatve. „Iškart paskambinau. Tada su šeima apsitarėme ir tą pačią dieną nuvažiavome įsigyti“, – apie sprendimą nulėmusius atsitiktinumus pasakoja sportininkė.

Pažadai lieka pažadais

Prieš šeimai įsigyjant šunį, V. Musvydaitė sulaukė vaikų pažado, kad jį vedžios pasidalydami rytais, per pietus ir vakarais. „Bet tai ir liko pažadai“, – juokiasi sportininkė.

Vis dėlto ji pripažįsta, kad ne visi etapai buvo paprasti. Kai Vingis buvo mažas šuniukas, tekdavo keltis 5 val. ryto, kad galėtų jį išvesti į lauką. Dabar Vingis jau vyresnis, keliasi nebe taip anksti, todėl ir pasivaikščiojimai tapo vėlesni.

Vingio šeimininkė džiaugiasi, kad niekada nereikėjo jaudintis dėl augintinio sukeltos netvarkos – šuo nekrečia jokių išdaigų ir negraužia daiktų. „Jis yra didžiausias mano matytas tinginys, jeigu gali gulėti – guli“, – šmaikščiai apie augintinį atsiliepia Vlada.

Nepaisant ramaus charakterio, augant Vingiui atsiranda ir naujų priežiūros ypatumų. Beveik šešių mėnesių šuniukas šeimininkų dar meiliai vadinamas mažyliu, tačiau kasdien yra vis didesnis ir be dresūros pamokų gali tapti sunkiai suvaldomas. V. Musvydaitė sako, kad Vingis – labai protingas šuo, tačiau jį, kaip ir bet kuriuos kitus augintinius, reikia mokyti įvairių komandų, antraip jis bėgs ten, kur norės, ir niekaip nepavyks prisišaukti atgal.

Tiesa, Vingio šeimininkė prisipažįsta, kad nevengia lepinti šuns, vedasi jį netgi į darbą. Dabar moteris pastebi, kad geras pavyzdys užkrečiamas, nes ir aplinkinių biurų darbuotojai dažniau į darbą ateina kartu su augintiniais.

Kova su stereotipais

Nors daugelis mano, kad Labradoro retriveriai – labai aktyvūs šunys, V. Musvydaitė patikina, jog tai – tik stereotipas. Jauniems šios veislės šuniukams netgi neleidžiama daug vaikščioti, nes tai gali pakenkti jų sąnariams. V. Musvydaitė juokaudama sako, kad vietoje ilgų pasivaikščiojimų, apie kuriuos visi kalba, ji gavo treniruotę rankoms, nes Vingį tenka nešioti nuo laptų, nors jis sveria 22 kilogramus. Jaunų šuniukų kojoms lipimas laiptais gali pakenkti.

Vis dėlto V. Musvydaitė sako, kad Vingis ne tik pripildė jos namus džiaugsmo, bet ir įkvėpė įvairiems projektams. Aktyvų gyvenimo būdą propaguojanti moteris sako, kad Labradoro retriverių veislės šuo paskatino į jos organizuojamus judėjimą skatinančius renginius įpinti ir veiklų augintiniams. Viena tokių – rugsėjo 28 d. Kauno rotušėje vyksiančios „Walmark“ ėjimo varžybos, kuriose V. Musvydaitės sumanymu galės dalyvauti ir keturkojai – jiems bus sukurti vardiniai numeriai, o įveikusieji trasą bus apdovanoti medaliais.

Taip pat Vingis paskatino moterį skirti daugiau dėmesio augintinių sveikatai – savo renginių metu ji stengiasi atkreipti šeimininkų dėmesį į augintinių apsaugą nuo erkių ar įvairių parazitų. Varžybose dalyvavę šunys specialioje zonoje „Nenoriu būti apsaugotas pusiau“ galės nuo parazitų apsisaugoti nemokamai.

Vingio šeimininkė sako, kad žmonės, kurie norėtų turėti augintinį, tačiau baiminasi dėl netvarkos, kvapo ar kitų panašių dalykų, turėtų tam ryžtis. Anot jos, visa tai tik smulkmenos, kurias atperka šuniukų mielumas. „Jeigu man reikėtų atvaizduoti meilę, tai ryte nufilmuočiau Vingį, nes jis visą laiką yra geros nuotaikos, jam tai atrodo kaip vienintelė, pati geriausia gyvenimo diena“, – juokiasi V. Musvydaitė. Pasak jos, augintinis daro žmones geresnius, atviresnius, padeda užmegzti naujų, kasdienybę praskaidrinančių pažinčių.

Laura Čiginskaitė | Alfa.lt

Informacijos šaltinis:

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą