25 Bal, 2018

Kokie gyvūnai miega stovėdami?

Ar žinote, kaip miega žirafos? Kur jos deda savo kaklą? Arba – kodėl laukiniai ir naminiai arkliai miega skirtingai? O kodėl drambliai miega stovėdami ratu ir į medžių šakas atrėmę iltis?

Kaip miega laukiniai arkliai?

Arkliai gamtoje, kaip ir zebrai, mėgsta miegoti stovėdami. Galimybė ilsėtis ir miegoti stovint jiems yra gyvybiškai svarbi, kad bet kuriuo metu užgriuvus pavojui jie galėtų šokti iš vietos ir bėgti. Arkliai bandoje miega ramiai ir kietai, bet tik paeiliui. Kiti tuo metu tik snūduriuoja. Naminiai arkliai miega gulėdami – juk jiems negresia joks pavojus.

Kaip miega žirafos?

Labiausiai paplitęs mitas – kad žirafos miega stovėdamos. Tuo pačiu tai – labiausiai paplitusi klaidinga nuomonė. Kažkodėl paplito žinia, kad jei žirafa atsiguls, tai jau niekuomet neatsikels dėl savo ilgo kaklo. Patikėkite – viskas tikrai ne taip. Žirafos, beje, miega gulėdamos, o savo kaklą sulenkia taip, kad galvą galėtų pasidėti ant užpakalinių kojų. Miegoti šie grakštūs gyvūnai ruošiasi taip: pirma atsiklaupia, tada nukrinta ant krūtinės ir tik po to ant pilvo. Įdomiausia tai, kad žirafų atsigulimo procesas trunka ne ilgiau kaip 20 sekundžių, o miega jos iš viso 2 valandas.

Kaip miega drambliai?

Gali pasirodyti keista, tačiau drambliai miega stovėdami, o štai jų mažyliai sapnuoja gulėdami ant šono. Vaizdas kerintis: mažas drambliukas miega atsigulės ant šono, o aplink jį glaustu ratu stovi visa dramblių kaimenė, saugodama mažylį nuo pavojų. Kad miegodami išlaikytų pusiausvyrą, vyresnio amžiaus drambliai savo iltis pasideda ant medžių šakų. Beje, mokslininkai iki dabar ginčijasi, kodėl drambliai miega stovėdami. Vieni tvirtina, kad tai tik savisaugos instinktas pavojaus akimirką. Kiti teigia, kad miegojimas stovint išlikęs iš tolimų protėvių – mamutų, kurie paprasčiausiai būtų sušalę, jei ledynmečio eroje būtų miegoję gulėdami. Kaip bebūtų ir kiek besiginčytų mokslininkai, faktas lieka faktu – drambliai miega stovėdami.

Kaip miega paukščiai?

Stovėdami miega daugelis paukščių. Pavyzdžiui, paukščiai, gyvenantys vandenyje – flamingai ir garniai. Jie ramiai miega ant vienos kojos, įtempus jos raumenis, padedančius išlaikyti pusiausvyrą. Ir jie kartas nuo karto keičia koją, ant kurios stovi. Taip jie atiduoda mažiau kūno šilumos. Stovėdami miega ir pingvinai. Paspaudus šalčiui jie susigrūda į glaudžią bandą ir miega prisiglaudę vienas prie kito. Pingvinus taip verčia daryti savisaugos instinktas.

Nuotrauka: © Pixabay.com

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą