Gyvūnų šukuosenų mados tendencijos 2018 metais!
24 Sau, 2018

Gyvūnų šukuosenų mados tendencijos 2018 metais!

Šunų, kačių ir kitų gyvūnų kirpimas šiais metais pasiekia populiarumo aukštumas. Kartu su augintiniais praleidžiame daug laiko, jie būna absoliučiai visur: miega su mumis, kartu keliauja, todėl norisi, kad šuo ar katė atrodytų tvarkingai, kvepėtų, nesišertų, būtų malonu glostyti. Taigi, dauguma šeimininkų renkasi kirpimo paslaugas dėl elementarios higienos, išvaizdos pokyčių bei patogumo pačiam augintiniui. Gyvūnų kirpyklų bei grožio centrų paslaugų asortimentas labai platus: nuo nagų kirpimo, iššukavimo, išmaudymo iki kailio dažymo, įmantrios šukuosenos formavimo ar netgi SPA procedūrų.

Apsilankyti pas gyvūnų kirpėją naudinga ir dėl sveikatos

Dar viena priežastis nuolat ir reguliariai lankytis pas kirpėją – Jūsų augintinio sveikata. Neretai į kirpyklas atkeliauja tokie klientai, kurie per savo ilgus plaukus nelabai mato kelio. Taigi, tokiems keturkojams kirpimo procedūros labai reikalingos. Kitas privalumas – gyvūno kirpėjas neretai pastebi ir pirmuosius augintinių negalavimus, ligų požymius, kurių namuose patys šeimininkai nemato. Odos pažeidimus, poodinius susirgimus ar smulkius letenėlių sužeidimus lengviau pamato kirpėjas, kuris atidžiai apžiūri augintinio kailį.

Šeimininkai, kurie gali sau leisti viską, neretai palepina savo keturkojus išskirtinėmis grožio bei atsipalaidavimo procedūromis. DOG and CAT grožio salone atliekamas gydomasis bei atpalaiduojantis masažas šunims. Šiltuoju metų laikotarpiu šunims rekomenduojama atlikti šaldančias procedūras, kurių metu augintinis atgauna jėgas ir su nauja energija laimingas grįšta namo. Sudirgusiems ar nuolat nerimaujantiems šunims siūloma raminančios procedūros. Vandens, masažo ir kvapų terapija nuramina šuns nervinę sistemą ir jį atpalaiduoja.

Gyvūnų šukuosenų mados tendencijos 2018 metais!
DOG and CAT – šunų ir kačių grožio salonas Vilniuje

Taigi, visos sveikatos bei atsipalaidavimo procedūros aptartos, pasigilinkime į gyvūnų kirpimų ir šukuosenų madas šiais metais. Patarimais dalinasi parduotuvių tinklo KIKA veterinarijos gydytoja, farmacijos vadovė, gyvūnų grožio specialistė, turinti 10 metų patirtį ruošiant šunis parodoms – Kamilė Ausmanė.

Kaip kirpti augintinį, kad 2018 metais jis būtų madingas?

Dažytas kailis, pūsta, meškiuką primenanti galva, angelo sparnai ir kitos formos ornamentai ant kūno – tai naujausios šunų kirpimo mados. Nors lietuviai mėgsta neįpareigojančius, trumpus kirpimus, pasak parduotuvių tinklo KIKA gyvūnų grožio specialistės Kamilės Ausmanės, vis daugiau šeimininkų išdrįsta savo augintinius pagražinti ir įmantresnėmis šukuosenomis.

Šukuoseną diktuoja šuns veislė

Kirpti būtina vidutinio ilgio ir ilgo kailio šunis. Kaip? Padiktuos jūsų grožio suvokimas, veislės standartas, ar su gyvūnu dalyvaujate parodose, net metų laikas. Kad šuns kailiukas nekeltų problemų, pasak K. Ausmanės, jį rekomenduojama kirpti kas 1,5–2 mėnesius, tačiau parodose dalyvaujantys ir laimėjimus skinantys šunys kerpami kas mėnesį. Nuo kailio tipo ir augintinio veislės priklauso, ar šuo kerpamas mašinėle, žirklėmis, ar pešiojamas specialiomis šukomis („triminguojamas“).

„Be abejonės, kaip atrodys jūsų augintinio kirpimas, priklauso nuo veislės, nes kiekvienai jų būdingos tam tikros kirpimo mados. Pavyzdžiui, kerpant Vakarų Škotijos baltuosius terjerus, formuojama pūsta galva, o šnauceriams paliekama barzda ir kirpčiukai, Jorkšyro terjerų kailiukas turėtų siekti žemę, o pudelio kailiui suteikiamos specialios formos“, – pasakoja KIKA gyvūnų grožio specialistė K. Ausmanė, turinti ilgametę dalyvavimo šunų parodose patirtį.

Gyvūnų šukuosenų mados tendencijos 2018 metais!
Parduotuvių ir kirpyklų tinklo KIKA nuotrauka

Kailis dažomas ir puošiamas „Swarovski“ kristalais

Jei siekiama šokiruoti, nustebinti, pasak K. Ausmanės, veislių kirpimo standartų nepaisoma, pavyzdžiui, įprastai pagal veislės reikalavimus skutamo pudelio snukutis neskutamas, o apželdinamas plaukais, galva formuojama taip, kad šuo tampa panašus į meškiuką, jo kailis iškarpomas įvairiais ornamentais – išskutinėjami angelo sparnai ar kitos figūros. Tokias šunų kirpimo tendencijas, atkeliaujančias į Lietuvą net iš Korėjos ar Japonijos, KIKA kirpyklų darbuotojoms Kaune, seminare „Salon Freestyle“ rugsėjo 14 dieną pristatė garsi gyvūnų kirpėja iš Maskvos Irina Smirnova.

Pasak KIKA specialistės, iš Rytų šalių į Lietuvą po truputį atkeliauja ir mada augintinių kailį dažyti įvairiomis spalvomis – ypač populiaru baltą Maltos ir garbanotųjų bišonų ausų bei uodegos kailį pagražinti kita spalva. Be to, vis daugiau eksperimentuoti nebijančių šeimininkų savo augintinio kailį paprašo padažyti sruogelėmis, padabinti laikina spalvota tatuiruote ar žėrinčiais priklijuojamais „Swarovski“ kristalais.

Gyvūnų šukuosenų mados tendencijos 2018 metais!
Parduotuvių ir kirpyklų tinklo KIKA nuotrauka

Kerpami net triušiai ir jūrų kiaulytės

Lojaliausi KIKA kirpyklų klientai – šunys, tačiau kerpamos ir katės bei kiti gyvūnai. Pasak gyvūnų grožio specialistės K. Ausmanės, dažniau būtina kirpti ilgaplaukes kates, mat jų kailiukas reikalauja sudėtingesnės priežiūros. „Neskiriant tam laiko, nešukuojant kailio, susidaro sąvėlos – kad taip neatsitiktų, kailį būtina nuolat šukuoti. Aišku, jei neturite tam pakankamai laiko, geriausia išeitis – kirpimas“, – patarė Kamilė.

Katės taip pat turi savo šukuosenų madas: dabar itin populiari „liūtuko“ šukuosena, kai visas katės kailis nukerpamas trumpai, o daugiau plaukų paliekama tik ant galvos, uodegos ir kojų galų, kaip ir šunims, katės kailį madinga iškarpyti įvairiais ornamentais.

Tačiau ne tik katės ir šunys mėgaujasi kirpėjų paslaugomis – į KIKA kirpyklas žmonės atveda apkirpti net jūrų kiaulytes ir triušius.

Gyvūnų šukuosenų mados tendencijos 2018 metais!
Parduotuvių ir kirpyklų tinklo KIKA nuotrauka

Nebūk Pudelis – profesionalus šunų kirpimas Vilniuje. Čia darbuojasi Rita Vorobjova – profesionali daugelio šunų veislių kirpėja, turinti daugelio metų gyvūnų kirpimo patirtį, taip pat diplomuota veterinarijos gydytoja. Vienintelė šunų kirpėja Lietuvoje iškovojusi pergalės tarptautiniuose šunų kirpimo konkursuose įvairiose kategorijose.

Pasidairykime Nebūk Pudelis šukuosenų galerijoje!

Gyvūnų šukuosenų mados tendencijos 2018 metais!
Nebūk Pudelis – profesionalus šunų kirpimas
Gyvūnų šukuosenų mados tendencijos 2018 metais!
Nebūk Pudelis – profesionalus šunų kirpimas
Gyvūnų šukuosenų mados tendencijos 2018 metais!
Nebūk Pudelis – profesionalus šunų kirpimas

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą