Lietuvių pamėgtoje saloje – siaubingi išnaudojimo ir kankinimo atvejaiLietuvių pamėgtoje saloje – siaubingi išnaudojimo ir kankinimo atvejai
11 Lie, 2019

Lietuvių pamėgtoje saloje – siaubingi išnaudojimo ir kankinimo atvejai

Santorino sala garsėja baltais miesteliais ir nuostabiais saulėlydžiais. Ji jau seniai tapo labiausiai turistus viliojančiu Graikijos simboliu. Tačiau ramus turistų prieglobstis pietryčių Egėjo jūroje tapo aktyvistų kovos lauku, mat čia siekiama užkirsti kelią išnaudoti asilus.

PETA, gyvūnų teisių aktyvistų grupė, apkaltino Graikijos valdžios institucijas už tai, kad ji leidžia „žiaurų“ asilų išnaudojimą populiarioje saloje. Pasak gyvūnų teisų aktyvistų, pervargę gyvūnai kenčia nuo stuburo ir kojų traumų bei skausmų, išsekimo.

Ji taip pat kritikuoja pareigūnus, kad jie tariamai kliudė kampanijai autobusuose ir taksi automobiliuose, kuri ragino turistus nejoti asilais, kad šie nesikankintų.

Santorino asilai dėmesio sulaukė jau praėjusią vasarą, kai vaizdo įrašas su ant asilo jojančiais antstvorio turinčiais turistais sukėlė audrą socialiniuose tinkluose. Tuomet spalio mėnesį paskelbta, kad gyvūnams negali būti užkrautas per didelis svoris, atsižvelgiant į jų dydį, amžių ir fizinę būklę. Svoris negali viršyti 100 kg arba penktadalio jų kūno svorio. Naujame teisės nurodyta, kad su asilais turi būti elgiamasi geriau.

Jokiomis aplinkybėmis sergantis, sužeistas, su neprižiūrėtomis kanopomis ar nėštumo pabaigoje esantis gyvūnas negali būti verčiamas dirbti. Gyvūnams turi būti užtikrintas pakankamas maisto kiekis ir šviežias vanduo, kurie turi būti patiekiami bent kartą per dieną valomuose induose. Tačiau išdabinti varpeliais ir spalvotomis juostelėmis, asilai vis dar kasdien gabena šimtus poilsiautojų, suteikdami jiems galimybę išbandyti vadinamąją autentišką graikišką patirtį už 6 €.

Reuters Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Gyvūnų teisių aktyvistai pabrėžia, kad Santorinio asilai kenčia nuo nuolatinių smūgių, kai turistai ropščiasi jiems ant nugaros ir yra raginami eiti, būna pavargę ir ištroškę. Jų kūnai būna sužaloti, graužiami musių.

CNScanpix nuotr.
CN/Scanpix nuotr.

Tad jei vykstate į Santorino salą gerai pasvarstykite, ar iš tiesų jus praturtins jojimas asiliuku?

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

STOVYKLOS VAIKAMS IR PAAUGLIAMS SU ŽIRGAIS BEI KITAIS GYVŪNAIS

POPULIARIAUSIOS PRAMOGŲ VIETOS LIETUVOJE GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

3 comments

  1. Anonimas
    says:

    Tai kraupu. Tą patį teko matyti pernai Turkijoje. Žirgai ištisą dieną kenčia saulėje be vandens.

  2. Anonimas
    says:

    žiaurumui ribų nėra.

Palikti komentarą