Birštone konfiskuotus 20 šunelių išgelbėjusi prieglauda prašo pagalbos: kasdien utilizuojamos tonos augintinių – nė karo nereikia
18 Kov, 2022

Birštone konfiskuotus 20 šunelių išgelbėjusi prieglauda prašo pagalbos: kasdien utilizuojamos tonos augintinių – nė karo nereikia

Ketvirtadienį VšĮ „Penkta koja“ pranešė apie 20 Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) konfiskuotų ir jų globai perduotų šunelių, kurie siaubingomis sąlygomis buvo laikomi Birštone.

Pasak šunų prieglaudos atstovų, pilnoje prieglaudoje, siekiant išgelbėti kuo daugiau gyvybių, tenka ir pasispausti. „Kai atrodo, kad prasčiau jau ir būti nebegali, paaiškėja, kad būti blogiau gali visada. Kai jau atrodo, kad nė vieno šuns nebeįtalpintum net keturlinko… Jų atvažiuoja dvidešimt. Birštone buvo konfiskuoti dvidešimt šunų. Juos konfiskavo VMVT, o ne mes, suprantama. Ir juos, žinoma, reikėjo kažkur padėti. Lengviausia išeitis būtų buvę sumokėti komunalininkams, jie atvažiuoja, pasiima. Nebamba, nesiskundžia. Ir niekada pas juos nebus vietų trūkumo. Nes vieniems atkeliaujant, kiti… turi iškeliauti.

Ir šunų marinimą galima vadinti įvairiausiais žodžiais – „eutanazija“, paleidimu į „vaivorykštės šalį“ ar kaip tik nori – bet jie visi baigia ten pat. Rietave. Kartu su tonomis kitų gaišenų. Taip, pas mus niekam nereikalingi, apleisti ir nenorimi gyvūnai vis dar pristatomi utilizuoti tonomis. Galit pasiskaičiuoti patys, kiek į vieną toną telpa kačiukų ir šuniukų. Ir net karo nereikia. Tai vyksta kiekvieną dieną, 365 dienas per metus. Taip, ten nukeliauja mums atsibodę, „atitarnavę“ šunys, – įraše feisbuke teigė savanoriai. Pasak prieglaudos savanorių, VMVT mieliau šunelius būtų atidavę komunalininkams, tačiau tai reikštų pasmerkti juos.

VŠĮ Penkta koja nuotr.
VŠĮ „Penkta koja” nuotr.

„Kauno VMVT mums šunų perduoti nenori. Nes pas mus, girdi, nėra jiems vietos. O pas komunalininkus – yra. Visada yra. Ne už dyką, bet yra. Bet mes nenusileidžiam. Nepasakosim, kaip vyksta derybos, bet jos nėra nei malonios, nei greitos. Bet sėkmingos. Taip pas mus atkeliavo 20 vnt. išliesėjusių uodegų, kurios, nori nenori, prieglaudoje užtruks. Nes mes nelaikome jų 14 dienų. Mes jas laikom tiek, kiek reikia. Ir jas „laikyti“, tai reiškia atstatyti jų svorį, pratinti prie žmogaus, vakcinuoti ir ženklinti, vedžioti ir valyti. Daug iš jų reikės gydyti. Ir pasakyti, kad mes neturime jiems vietos, yra pasakyti nieko. Mes jau pačios prieglaudoje vos telpam. Ir dar bijom, kad ta pati VMVT gali nutarti patikrinti, ar tikrai turime užtektinai grindų ploto turimiems šunims. Taip taip, VMVT juos mums perdavė, bet tai nereiškia, kad mūsų negalės nubausti už šunų „perviršį“. Bet tai nebūtų nei nauja, nei netikėta“, – apie situaciją pasakojo prieglaudos atstovai.

Taip pat prieglaudos atstovai kreipėsi į Lietuvos žmones su prašymu terminuotam laikui priglausti gyvūnus, kuriems jau rasti namai, tačiau laukiama, kol jie į juos galės išvykti. Tokie žmonės, turėdami namuose ir savo širdyje laisvą kampelį ir noro daryti gerus darbus, gali labai neįsipareigodami prisidėti prie gero tikslo – kovos už gyvūnų gerovę, o ne jų naikinimą. „Mums labai reikia jūsų pagalbos. Gal galite laikinai pagloboti šuniuką? Jei bijote, kad sunku bus grąžinti jį į prieglaudą, kad bus per daug liūdna ir t.t. – mes turime jums nuostabų sprendimą! Paglobokite šuniuką, kuris jau turi namus. Mes turime bent kelias dešimtis pilnai sutvarkytų šuniukų, kurie jau turi namus Suomijoje ar Švedijoje ir kurie telaukia kelionės. Tokia globa turi aiškų terminą, ir patikėkit, net jei ir norėsit pasilikti šuniuką, niekas jums to neleis, Balandžio mėnesį į naujus namus iškeliaus keli dešimtys šunų, kurie prieglaudoje užima vietą. Tapkite jiems laikina stotele į naujus namus. Mes, tuo tarpu, galėsime išgelbėti kitus šunis, kuriems šiuo metu esame vienintelis šansas. Padėkite mums padėti jiems“, – prašė gyvūnų prieglaudos savanoriai.

VŠĮ "Penkta koja" nuotr.
VŠĮ „Penkta koja” nuotr.

Negalinčius prisidėti laikina globa, gyvūnų gelbėtojai prašo prisidėti padedant pamaitinti, gydyti ir kitaip atsakingai prižiūrėti gyvūnus.

„Dvidešimt burnų suėda daug. Jų vakcinos, mikro čipai ir vaistai kainuoja nežmoniškus pinigus. Ir tepraėjus keturiems mėnesiams po 1,2 proc nuo GPM paramos gavimo, mes jau matom, kad tokiais tempais čiuožiant pinigams, neturime net mažiausio šanso ištempti iki kito lapkričio. Cenzūrinių žodžių apibūdinti situacijai nerandame, o necenzūrinių naudoti nesinori. O ir nepadeda. Todėl neturime kito pasirinkimo, kaip tik prašyti jūsų visų pagalbos. Arba tiesiog nebegalėsime išgelbėti daugiau šunų. Nei dvidešimt, nei dviejų.

Pažiūrėkit į šitų šunų akis. Mes manom, kad juos gelbėti buvo verta“, – sako gyvūnų gelbėtojai.

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

12 MĖNESIŲ KALĖJIMO ARBA 10.000 EURŲ BAUDA UŽ SKRIAUDŽIAMĄ AR IŠMESTĄ GYVŪNĄ!

KRISTINOS VETERINARIJOS CENTRAS – VIENINTELĖ TOKIO POBŪDŽIO KLINIKA AUKŠTAITIJOJE!

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą