28 Sau, 2019

Jūrų kiaulytės ir jų sveikata

Maži ir judrūs gyvūnėliai maždaug prieš 400 metų buvo atvežti į Europą iš Pietų Amerikos. Domestikuoti gyvūnėliai nereikalauja daug priežiūros, tačiau būtina užtikrinti jų teisingą šėrimą bei geras higienines sąlygas siekiant išvengti joms būdingų ligų.

Dažniausiai šie mieli augintiniai serga įvairiomis ligomis vyresniame amžiuje, tačiau virusams ir bakterijoms jautrūs ir šių gyvūnų jaunikliai. Jūrų kiaulytės serga adenovirusine liga, bakterinės kilmės ligomis, kurios pažeidžia plaučius, akis, virškinamąjį traktą. Taip pat mikroskopinių grybų sukeliamomis ligomis, kurios sukelia odos, virškinamojo trakto problemas ir lemia didelį šių gyvūnėlių populiacijos mažėjimą.

Taip pat mažųjų draugų neaplenkia ir parazitinės ligos. Ypač plačiai aptariamos niežų erkės sukelia stiprų niežulį, intensyvų kasimąsi, žaizdų formavimąsi. Be to, jūrų kiaulytės užsikrečia ir vidaus kirminais, kurie parazituoja virškinamajame trakte, todėl šiems augintiniams, kaip ir katėms bei šunims rekomenduojama atlikti profilaktines dehelmintizacijas vaistinių preparatų pagalba.

Na, o pagrindinės ligos ir patologinės būklės, dėl kurių pas mus kreipiasi jūrų kiaulyčių savininkai yra šios:

Vitamino C avitaminozė – organizmo būklė, kurios metu pasireiškia didelis šio vitamino trūkumas. Jis ypač svarbus vaikingoms patelėms bei jaunikliams. Esant vitamino C trūkumui suaugusiems gyvūnėliams ima kraujuoti dantenos, susidaro hemoragijos audinių ir vidaus organų paviršiuje. Jauniems gyvūnams ypač sutrinka kremzlinio ir kaulinio audinio formavimasis, išsivysto raumenų distrofija. Todėl pastebint gyvūno vangumą būtina pasirodyti pas veterinarijos gydytoją.

Jūrų kiaulyčių pododermatitas – galūnių vidinių plaštakų ir pėdų paviršiaus odos uždegimas, atsirandantis dėl aktyvaus judėjimo trūkumo, vitamino C trūkumo, netinkamų higieninių sąlygų, drėgnų pakratų, šiurkščių ar vielos tinklo grindų. Pasireiškus pododermatitui pastebimos paraudę pėdutės, kartais matomos opos, patinusios letenėlės bei gyvūno šlubavimas.

Dantų ligos – būdingos daugeliui jūrų kiaulyčių, kadangi jų dantys nuolat auga. Su dantimis susijusias ligas galite pastebėti jei jūsų augintiniui padidėjęs seilėtekis, mažėja svoris, gyvūnas tampa vangus. Tokiu atveju būtina vizitas pas veterinarijos gydytoją. Tačiau šių ligų galima išvengti užtikrinant, kad augintinis visada turėtų graužiamą skanumyną, kuris padėtų dantukams dilti.

Na, o jei pastebėjote, kad jūsų jūrų kiaulytė elgiasi kitaip nei visada, užsukite pas mus, į Santakos veterinarijos kliniką, esančią Tilžės g. 10, Kaune ir kartu užkirskime kelią jūsų augintinio ligų vystymuisi!

Santakos Veterinarija Klinika

SANTAKOS VETERINARIJA – KLINIKA KAUNE

 

Tavogyvunas.lt

16 comments

  1. Anonimas
    says:

    Laba diena, gal galit pasakyti kokia liga yra kai kiauliukas dreba, yra pasyvus ir is akyciu bega skystis????

  2. Anonimas
    says:

    tai baimės liga nes ji labai bijo naujos vietos kaip ir mano jūrų kiaulytė.

  3. Anonimas
    says:

    Gal galit pasakyt kokia liga yra kai juru kiaulyte negeria vandens ir ant apatines lupos kampu yra rudos zaizdeles

  4. Anonimas
    says:

    Ka daryti Kai kiaulytei nuskylo apatinio danties puse ?

  5. Anonimas
    says:

    Ka reiskia Kai juru kiaulytem mergaitem nuskyla dantis

  6. Anonimas
    says:

    Ka daryti jai kiaulyte dreba

  7. Anonimas
    says:

    Norėjau paklausti kas gali būti jai traiškanoja akytės kiauliukui ir kaip gydyti,ir ar gali būt alergija nuo šieno ar pjuvenų dėl akyčių

    • Anonimas
      says:

      Jo. Mano kiauliukui tas pats ir nežinau kuo imtis, kad tai liautųsi..

      • Anonimas
        says:

        Sveiki, įsigijau jūrų kiaulytę, jai yra apie 2 mėn. Ji labai rami, prisipratino prie manęs pakankamai greitai, tačiau kartais jai prasideda keisti traukuliai. Apetitą turi gerą. Jokių išorinės ligų požymių atrodo nematau. Galbūt čia kokie nerimo priepoliai?

  8. Anonimas
    says:

    Sveiki, gal galėtumėt patarti ką daryti jeigu jūrų kiaulytė tapo nejudri ir nebenori valgyti?

  9. Anonimas
    says:

    Sveiki. Ką daryti, kai prie akių nupliko kailiukas, truputį yra ir ant kūnelio šone.

  10. Anonimas
    says:

    jūrų kiaulyte 2dienas nelindo iš namelio ir drebėjo ar tai blogai

  11. Anonimas
    says:

    Sveiki, jūrų kiaulytės nugaros pusėje yra gūzas. Kokios procedūros vaistais ar operuojami graužikai? Valgo, geria, su nuotaika visada…

  12. Anonimas
    says:

    Sveiki, įsigijau jūrų kiaulytę, jai yra apie 2 mėn. Ji labai rami, prisipratino prie manęs pakankamai greitai, tačiau kartais jai prasideda keisti traukuliai. Apetitą turi gerą. Jokių išorinės ligų požymių atrodo nematau. Nemanau, kad ji yra išsigandusi, nes ji nedreba. Galbūt čia kokie nerimo priepoliai?

  13. Anonimas
    says:

    Sveiki.Kodėl jūrų kiaulytė pradėjo silpnai valgyti ir mažai tuštinasi jau kurį laiką.

Palikti komentarą