• WWW.TAVOGYVUNAS.LT - INFORMACINIS PORTALAS GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS!
  • El. paštas: info@tavogyvunas.lt

Ko negalima daryti, jei Jūsų šuo susirgo

VETPERLA - VETERINARIJOS KLINIKA KAUNE, ŽALIAKALNYJE

Ko negalima daryti, jei Jūsų šuo susirgo

  • KAUNAS
  • Veterinarijos klinikos
  • Veterinarijos vaistinės
  • Kaunas

Aprašymas

Nemažai šunų šeimininkų teigia, kad sveiko šuns nosis turi būti drėgna ir šalta, o sergančio – sausa ir šilta. Tačiau tai tik plačiai paplitęs mitas. Jeigu šuns nosis yra šilta – nebūtinai augintinis susirgo.

Jeigu atidžiai stebėtume šuns nosį, matytume, kad per dieną ji daug kartų būna ir šilta, ir šalta. Kai šuo prabunda jo nosis būna šilta, o kol nespėja jos apsilaižyti – dar ir sausa. Šilta nosis būdinga jauniems šuniukams. Namuose gyvenančių senyvo amžiaus šunų nosys taip pat būna dažniau šiltos. Tad nosis nėra šuns sveikatos rodiklis.

KAIP ATPAŽINTI, KAD ŠUO KARŠČIUOJA?

Normali šuns kūno temperatūra yra nuo 38,3 iki 38,8°C, todėl šeimininkui šuo gali pasirodyti karščiuojantis netgi tada, kai yra visiškai sveikas. Ir išties prie šeimininko kojų susirangęs šuo atrodo toks karštas, jog kyla įtarimas, kad keturkojis negaluoja. Vis dėlto prastą savijautą labiausiai išduoda šuns elgesys.

Jeigu šuo nepasitinka jūsų sugrįžusio iš darbo, yra vangus, nenori ėsti, gerti vandens, judesiai atrodo sulėtinti – galima įtarti, kad jis susirgo. Dažniausiai su karščiavimu pasireiškia dar ir tokie simptomai: padidėjęs mieguistumas, drebulys, vėmimas, kosulys, iš nosies išsiskiriantis sekretas, balsvos dantenų gleivinės, karšti ausų pagrindai.

KAIP PAMATUOTI TEMPERATŪRĄ?

Vienintelis būdas patikrinti šuns kūno temperatūrą, tai pamatuoti ją išeinamojoje angoje. Jeigu niekada to nedarėte ir bijote, ko gero bus saugiau nuvežti šunį pas veterinarijos gydytoją, kuris pamatuos gyvūnui temperatūrą ir išmokys kaip tai taisyklingai daryti. Na, o jeigu šuo ramaus būdo ir svarbiausia – jums nedreba rankos, galite tai padaryti ir pats.

KAS SUKELIA KARŠČIAVIMĄ?

1. Šuo, kaip ir žmogus, gali susirgti įvairiomis virusinėmis, grybelinėmis ar bakterinėmis ligomis. Nuo pavojingiausių ligų šuo turėtų būti paskiepytas, tačiau gali peršalęs susirgti pneumonija, kitomis viršutinių ar apatinių kvėpavimo takų ligomis.

2. Kartais šiek tiek pakyla temperatūra po skiepų ir laikosi vieną arba dvi paras.

3. Temperatūrą gali sukelti ir apsinuodijimas.

KAIP PADĖTI KARŠČIUOJANČIAM AUGINTINIUI?

Jeigu šuo staiga tapo apatiškas, o jo kūno temperatūra yra aukštesnė nei 39°C, būtinai susisiekite su veterinarijos gydytoju, nes augintinis turėtų būti gydomas nedelsiant. Jeigu šuo susirgo naktį ir skubiai nuvykti pas veterinarą nėra galimybės, galite pabandyti sumažinti šuns kūno temperatūrą taip: suvilgykite šaltu vandeniu rankšluostį ir atvėsinkite juo pėdas ir ausis. Šaltus kompresus šuniui dėkite, kol šuo pradės lėčiau kvėpuoti (karščiuojantis lekuoja labai greitai). Tuomet ir vėl pamatuokite temperatūrą, kurią numušti reiktų iki 39°C arba žemesnės.

Kuo dažniau šuniui pasiūlykite atsigerti vandens, antraip jo organizmas gali dehidratuoti. Jeigu augintinis atsisako gerti vandenį, pavilgykite savo delną ir duokite jį šuniui palaižyti – šuo turėtų laižyti jūsų rankas ir kartu gaus šiek tiek organizmui būtino vandens. Net ir numušę šuns kūno temperatūrą, ryte nuvykite pas veterinarijos gydytoją.

‼️SVARBU‼️

Griežtai draudžiama šunį girdyti aspirinu, paracetamoliu ar kitais žmonėms skirtais temperatūrą mažinančiais vaistais, nes jais gyvūnas gali apsinuodyti, o jūs norėdami padėti, dar labiau pakenksite jo sveikatai.

VETPERLA – VETERINARIJOS KLINIKA KAUNE, ŽALIAKALNYJE

  •  Aukštaičių g. 54A, Kaunas
  •  +370 612 10045
  •  vetperlainfo@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/VetPerla/

To apply for this job email your details to raseliukas@gmail.com

Review Ko negalima daryti, jei Jūsų šuo susirgo

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *