25 Bir, 2018

Žmonės, kurie kalba su savo augintiniais, yra daug protingesni, nei tie, kurie nekalba

Jūsų įprotis kalbėti su gyvūnais, daiktais ar net pačiu savimi, tai ženklas, kad Jūs esate ypatingas žmogus, bet tikrai ne kvailas.

Gyvūnų savininkai visame pasaulyje nesigina, jog su savo augintiniais tikrai kalbasi ir dėl to visai nejaučia gėdos. Jie bendrauja su jais taip įprastai, lyg kalbėtų su žmogumi. Pasiteirauja, kaip miegojo, ar saldus sapnas buvo, ką veikė ir matė lauke, ar skanus maistas ir panašiai.

Ar Jūs taip pat kalbate su savo augintiniais taip kaip ir su savo draugais? Ir visai nesvarbu ar tai šuo, katė, papūga ar jūrų kiaulytė. Tikriausiai ne kartą esate sušukę pasislėpusiai katei „Ei, kur pasislėpei”, „Išlįsk neklaužada iš po lovos” ar „Brisiau, ateik ėsti!”.

Taigi, įprotis kalbėtis su gyvūnais ar aplink esančiais daiktais, gėlėmis ir panašiai vadinamas antropomorfizacija. Tai lyg to daikto ar gyvūno su kuriuo bendraujate sužmoginimas. Neišsigąskite, mokslininkai teigia, kad Jūs esate gerokai protingesni už tuos, kurie kalba tik su žmonėmis.

Kaip teigia Čikagos universiteto elgesio mokslų profesorius Nikolajui Epley: „Istoriškai antropomorfizmas buvo traktuojamas kaip vaikiškumo ar kvailumo ženklas, tačiau šiais laikais manoma, kad tokie žmonės yra protingi, unikalūs bei ypatingi, ir visai nekvaili.

Kai tai daro vaikai, mes manome, kad tai miela ir normalu, bet kai suaugęs žmogus kalba su šunimi ar namuose ant palangės stovinčia gėle, pradedame į jį keistai žiūrėti. Antropologai mano kitaip, kad toks reiškinys parodo žmogaus intelektą.

Taigi, kalbėjimas su gyvūnais praturtina jūsų mąstymą, suartina bei padeda atrasti glaudesnį ryšį su jūsų augintiniu. Padeda vienas kitą geriau suprasti. Kai kalbate su šuniu, jis supranta žodžius, pajaučia toną ir „pagauna” jūsų esamą emociją. Supranta, kada jūs giriate, kada liepiate ar skundžiatės.

www.thedailynet.com

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo straipsnius perpublikuoti draudžiama.

TAIP PAT SKAITYKITE:

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

KĄ PRIVALU APLANKYTI GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS ŠIĄ VASARĄ

9 IŠSKIRTINĖS ŠUNŲ VEISLĖS, KURIAS PAMILSITE IŠKART!

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMIAUSIĄ VETERINARIJOS KLINIKĄ SAVO AUGINTINIUI?

AUGINTINIS MAŽAME BUTE. KAIP SUTAUPYTI VIETOS IR SUTEIKTI GYVŪNUI KOMFORTĄ

Tavogyvunas.lt

7 comments

  1. Anonimas
    says:

    as turiu katina,kai buvo mazas,labai daug iskadu pridarydavo,dabar jau 3m yra protingesnis,kiekviena ryta ateina pasisveikinti,zinoma kalbuosi ir viska supranta

  2. Anonimas
    says:

    Aš irgi pasisneku su savo katuliui,jis mane supranta, niekada nepasakė kad aš durne

  3. Anonimas
    says:

    Mano katė irgi manes durne nevadina.Dažnai kalbamės.

  4. Anonimas
    says:

    Ir aš pasikalbu su savo damulkom kalytėm. Vuska gerai supranta. Būna pasibaram abi su mažaja takse, o vokiečiu veisles kalyte tai meilesnė yra. Matė daug skausmo, mušė ja, pirmom dienom stresavo kol iprato. Apsiprato, dabar esam geros draugės. Lipšni, apsibučiuojame abidvis. Ir krentame ilsėtis.

  5. Anonimas
    says:

    NUOSTABU!!!.. – nedgi butina kalbetis!!!.. – SUO VISKA JAUCIA!!!… 😘💖💞…

  6. Anonimas
    says:

    TAI – NUOSTABU!!!… – net butina kalbetis- suo viska jaucia!.. – tai ypatingas rysys!!!… 😘💖💞…

  7. Anonimas
    says:

    Tai kaip kitaip ,jei nekalbėti! Tai gyvi gyvunėliai ir augalėliai , kaip mums, taip ir jiems reikia meilės ir bendravimo . Myliu Dievo dovanas!,

Palikti komentarą