Žinomi Lietuvos žmonės stoja į kovą prieš kailių verslą
25 Bir, 2019

Žinomi Lietuvos žmonės stoja į kovą prieš kailių verslą

Šią savaitę pasirodė nauja organizacijos „Tušti narvai“ iniciatyva, kviečianti Lietuvos piliečius prisijungti prie kampanijos, kuria siekiama uždrausti kailių fermas.

Palaikymą šiai iniciatyvai jau išreiškė keletas žinomų lietuvių: visuomenės veikėja Nijolė Oželytė, dainininkė Miglė Vilčiauskaitė (Migloko), aktorė Elžbieta Latėnaitė, fotografas Algis Krisčiūnas, dainininkė Greta Jančytė (GJan) ir kūrybininkė Agnė Gintalaitė.

Nepriklausomybės akto signatarė N. Oželytė negailėjo kritikos kailininkams. „Net jeigu esi visiškas bemokslis, veiksmo ir atoveiksmio dėsnis trenkia tau kakton tokia pat jėga, kokia tu trenki savo galvą į sieną.

Nijolė Oželytė © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
Nijolė Oželytė © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Galvoti, kad kraujas nuo tavo rankų nekris ant tavo vaikų galvos, yra visiška kvailystė. Žudant jaučiančias, emocingas, absoliučiai nuo žmogaus valios priklausančias būtybes, atsakomybė tenka ir bejėgių kankinių kraujas krenta ne tik ant tiesiogiai egzekuciją atliekančių sadistų galvų.

Ji krenta ir ant visų, kurie nesibjauri apipuošti save nuo pusgyvių lavonų nudirtomis odomis ir kailiais, bei ant kitų, kurie žinodami, jog jų šalyje vyksta daugelyje kraštų uždraustas nežmoniškas „verslas“, nepadaro visko, kad jis būtų uždraustas. Gelbėdami kitus, gelbstime patys save ir savo vaikus“, – feisbuko paskyroje rašo N. Oželytė.

Migloko© Asmeninio archyvo nuotr.
Migloko© Asmeninio archyvo nuotr.

Dainininkė M. Vilčiauskaitė-Migloko rašė: „Jau šį rudenį gali pavykti uždrausti kailinių žvėrelių fermas Lietuvoje! „Tušti narvai“ kviečia prisijungti prie iniciatyvos, kuri parodytų politikams, kad visuomenė nebenori amoralios, taršios ir atgyvenusios industrijos mūsų šalyje.“

Algis Kriščiūnas© Dmitrijus Radlinskas
Algis Kriščiūnas© Dmitrijus Radlinskas

Fotografas bei grupės „Foje“ būgnininkas A. Kriščiūnas pasisakė trumpai: „Jei galime rinktis, pasirinkime būti geresni.“ O aktorė E. Latėnaitė klausė: „Ar ne absurdas XXI a. gyvas būtybes kankinti tik dėl puošmenų?“ Prisidėti prie iniciatyvos taip pat kvietė dainininkė GJan, fotografė A. Gintalaitė.

Gyvūnų teisių organizacijos vadovės Gabrielės Vaitkevičiūtės teigimu, šį kartą renkami ne parašai, o žmonių balsai.

„Žmonės kartais neįsivaizduoja, kokią jie turi galią. Kartu mes stipresni už visus kailių fermerių pinigus ir jų lobistus. Kartu mes galime uždrausti žiaurią ir niekam nereikalingą bei mūsų šalį teršiančią kailių industriją.

Kasmet Lietuvoje dujų kamerose tik dėl puošmenų nužudoma apie 1,5 milijono audinių. Laikas tai sustabdyti. Kviečiame prisijungti visus, kurie nori prisidėti prie istorinių pokyčių dėl gyvūnų gerovės“, – komentavo G. Vaitkevičiūtė.

Kailių fermas jau uždraudė arba apribojo 17 šalių Europoje. Lietuvoje jau įregistruota įstatymo pataisa, kuria per pereinamąjį laikotarpį siūloma uždrausti gyvūnus auginti ir žudyti tik dėl jų kailio.

Informacijos šaltinis:

Tavogyvunas.lt

1 komentaras

  1. Anonimas
    says:

    Tie kurie augina gyvūnus dėl kailio , tai jiem patiem reikia nulupti kailius , o fifos apseis ir be kailiu jei yra didelis noras kailiam ,tai yra ir dirbtinu ir gana grąžiū .

Palikti komentarą