Vokiečių aviganiui nuplėšus ir suėdus moters ranką Šiaulių krašte, prakalbo kinologas
16 Spa, 2020

Vokiečių aviganiui nuplėšus ir suėdus moters ranką Šiaulių krašte, prakalbo kinologas

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gydoma 87 metų moteris, kurią sunkiai sužalojo jos dukters namus saugantis vokiečių aviganis. Šuo nuplėšė pensininkės kairiąją plaštaką ir ją suėdė. Nelaimė įvyko antradienį apie 11 val. 40 min. Šiaulių pašonėje esančioje sodininkų bendrijoje „Svajonė“. Kaimynystėje gyvenanti moteris tuo metu atėjo į dukters šeimai priklausančią sodybą ir išleido iš aptvaro vokiečių aviganį.

Kaip šuo puolė pensininkę, nematė niekas. Išgirdusi neįprastą triukšmą pagalbą iškvietė greta sodą turinti šiaulietė. Prie kaimynų tvoros priėjusi moteris išvydo kraupų vaizdą – ant grindinio parblokštą senolę draskė šuo. Kaimynė suskubo skambinti pagalbos telefonu, tačiau į sklypą, kur siautėjo šuo, eiti nedrįso.

Šiaulietė Angelė „Per tvorą šuniui snukį paglostydavau, kaulą paduodavau.“ G.Šiupario nuotr.
Šiaulietė Angelė: „Per tvorą šuniui snukį paglostydavau, kaulą paduodavau.“ G.Šiupario nuotr.

Kojos į sodybos teritoriją nekėlė ir atskubėję medikai, ir policijos pareigūnai. Jie pakraupo išvydę prie medžio sėdinčią kruviną senolę ir jos nuplėštą plaštaką graužiantį šunį. Jis, kaip vėliau paaiškėjo, užpultąją vilko keliasdešimt metrų. Prie tvoros prišliaužusią moterį pareigūnai įkėlė į kaimynų sklypą. Čia nelaimėlei greitosios pagalbos medikai sustabdė kraujavimą, suleido skausmą malšinančių vaistų ir išvežė į ligoninę.

Vėliau kieme rasti tik plaštakos likučiai ir žiedas. Šuo savo aukai nuplėšė ne tik ranką, bet ir apdraskė veidą bei perkando žandikaulį. Smarkiai sužalota moteris nebuvo praradusi sąmonės. Ji kaimynystėje gyvenančiai Angelei ir medikams sakė, kad netyčia užmynė šuniui ant letenos. Pakraupusi kaimynė sakė „Lietuvos ryto“ žurnalistui, kad šis šuo buvo sargus, aplodavo praeivius, bet nieko nebuvo užpuolęs: „Per tvorą jam snukį paglostydavau, kartais kaulą paduodavau.“

Pensininkei plaštaką nukandęs vokiečių aviganis trečiadienį uždarytas aptvare. G.Šiupario nuotr.
Pensininkei plaštaką nukandęs vokiečių aviganis trečiadienį uždarytas aptvare. G.Šiupario nuotr.

Šuniui dėl senatvės galėjo sutrikti psichika

Alfonsas Dauskurdis, Kinologas, tarptautinės kategorijos dresūros teisėjas: „Sunku tiksliai pasakyti, kodėl įvyko tokia baisi nelaimė, nes mes nežinome daug aplinkybių. Yra svarbių detalių, apie kurias dabar galime tik spėlioti. Pasitaiko, kad per dresūros treniruotes užminame šuniui ant letenos, bet jis žmogaus nepuola. Dažniausiai cypteli iš skausmo, blogiausiu atveju grybšteli gindamasis.

40 metų dirbu su šunimis, bet neteko girdėti, kad jie nukąstų ir dar suėstų žmogaus ranką. Toks elgesys tikrai nėra būdingas šuniui, nebent jis taip būtų specialiai mokytas. Be abejonės, ūmus skausmas gali išprovokuoti keturkojį, bet ši situacija vis tiek labai keista.

Norint paaiškinti ją reikėtų daugiau duomenų, kaip šuo augo, kaip buvo auklėjamas, koks buvo jo santykis su nukentėjusia moterimi. Šiaip visais atvejais dėl augintinio netinkamo elgesio kaltas žmogus, o įvykusios nelaimės – tik netinkamo auklėjimo rezultatas. Be to, gali būti, kad šiam šuniui dėl senatvės yra sutrikusi psichika.”

Gintaras Šiuparys „Lietuvos rytas“

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

VOKIEČIŲ MAŽŲJŲ ŠPICŲ VADA VEISLYNE ANGELO BUČINYS

AUGINTINIŲ APRANGA ŠALTUOJU METŲ LAIKU: SVEIKATA AR MADA?

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

6 comments

 1. Anonimas
  says:

  Tokius šunis laiko pririštus. Provokuoja žmones, kad šūnys pririšti, atseit kankinami, tai atriša, negalvodami apie pasekmes. Ir jei šuo paliktas saugoti, tai ko ten landžioje

 2. Anonimas
  says:

  Kaip baisu lyg krokodilas, o ne šuo. Migdyti reikia. Baisi nelaimė.

  • Anonimas
   says:

   Pirmiausia išsiaiškink … paskui jau isterikuok… bobute aiškino , kad užmynė koją – ir šuo ne jos… negalima kaltinti ir ieškoti kraštinio…

 3. Anonimas
  says:

  Aš nesuprantu kam išvis prie to šuns lyst reikėjo o po to iš musės dramblį daryt del pačios savo kaltės

 4. Anonimas
  says:

  Kokie idiotai tie šunų mylėtojai – mat 87 metų senolė kalta, kad užmynė, o šuo ją drąskęs ir ėdęs teisus? Vaikystėje skaičiau knygą apie tigrus-žmogėdras, tai bet kokį tigrą, jei jis paragavo žmogienos, be gailesčio sunaikindavo, nes jis nebeturi žmogaus baimės, atvirkščiai – žmogus jam grobis. Ir nereikia lia-lia, pats turiu vokišką aviganį jau porą metų.

Palikti komentarą