Veterinarus pašiurpino žiaurumas: vaikai kiškelį spardė tarsi futbolo kamuolį
29 Rgp, 2019

Veterinarus pašiurpino žiaurumas: vaikai kiškelį spardė tarsi futbolo kamuolį

Net keliolika valandų Laukinių gyvūnų globos centro (LGGC) veterinarai Peremyšlio mieste kovojo dėl mažo kiškučio, praminto Igorio vardu, gyvybės. Daugybinius sumušimus bei sulaužymus gyvūnėlis patyrė dėl to, kai grupė vaikų nusprendė kiškučiu tarsi kamuoliu pažaisti futbolą. Spėjama, kad miške rastą gyvūnėlį namo parsinešė kažkuris iš tėvų, o po to atidavė nelaimėlį žaisti vaikams.

Gyvūnėlis vos išgyveno

Šie iš pradžių nešiojo kiškelį už ausų po kiemą, rengė jį lėlių rūbais, vežiojo mašinėlėmis, o vėliau kiek vyresni vaikai ėmė zuikutį mėtyti vieni kitiems ir galų gale nusprendė jį paversti kamuoliu. Kažkas iš suaugusių pastebėjo tokį kraupų elgesį ir paskambino policijai. Teisėsaugininkai leisgyvį kiškutį skubiai nugabeno LGGC veterinarams o šie ryžosi gelbėti negailestingai sužalotą mažylį.

Tą pačią dieną LGGC darbuotojai paviešino kraupų įvykį savo tinklapyje ir kreipėsi į miesto gyventojus su prašymu paaukoti 3 tūkst. zlotų (apie 680 eurų) Igorio gydymui. Tokią pinigų sumą internautai suaukojo per kelias valandas, o informacija apie neatsakingą tėvų bei žiaurų vaikų elgesį papiktino daugybę žmonių.

Kiškis Igoris patyrė vaikų žiaurumą.
Kiškis Igoris patyrė vaikų žiaurumą.

Igorį globojantys veterinarai teigia, kad zuikutis paniškai bijo žmonių ir išgyvena didžiulį stresą, todėl jam visą laiką yra duodami raminantys vaistai ir teko apgyvendinti tamsoje. Kai po kelių savaičių ilgaausiukas sustiprės, jis bus specialiai ruošiamas paleidimui į mišką. Lenkijos įstatymai draudžia laukinius gyvūnus neštis namo, tačiau teisėsaugai nepavyko nustatyti, kas iš suaugusių zuikutį parsigabeno ir atidavė linksmintis vaikams.

Zając Igor

Igor walczy o sprawność w gabinecie lekarskim. Pomóż -https://pomagam.pl/igorofiaradzieci 🙏 "Igor do zabawy "Jego historia wzruszyła całą Polskę. Przed nim kilka-tygodni walki. Jest w traumie , panicznie boi sie ludzi. To komplikuje Jego leczenie i rehabilitacje. Połamane ciało, zniszczona psychika to efekt maltretowania.Trzymajcie kciuki za Igora. Film- https://www.facebook.com/watch/?v=394444257870281 z doktor Jakub KotowiczOśrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych ul. Zamoyskiego 15 37-700PrzemyślDotPay: https://ssl.dotpay.pl/?id=36478&opis=IGORSantander Bank Polska S.A : 27 1500 1634 1216 3005 4390 0000W tytule:IGORLennon liczy a Ciebie – https://pomagam.pl/lennonwalczyhttps://www.facebook.com/dzikiezwierzetaprzemysl/videos/2075307122777692/Przelewy z zagranicy Swift : WBKPPLPP#Igor#Jeże #Jeżuniee #dziecko #osesek#ratunek #ORZW #razem #pomoc #wsparcie #dzikie #przyroda #Przemyśl #Polska #ofiara #dramat #insekty #zdrowie #Lennon

Posted by Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu on 2019 m. rugpjūčio 27 d., antradienis

Liudija apie smurtą namuose

Įvykis atgaivino diskusijas žiniasklaidoje apie vaikų agresiją ir netinkamą tėvų elgesį. Sociologų teigimu, žiaurus vaikų elgesys su gyvūnais dažnai liudija namuose tvyrančią agresiją bei asmenybės vystymosi sutrikimus. Tai, kad žiauraus elgesio su gyvūnais pavyzdį vaikai gauna namuose, paliudijo prieš pusantrų metų įvykęs nusikaltimas Lipnicos gyvenvietėje netoli Bytovo miesto. Dvejų su puse metų mergaitė kėlė nuo grindų senelių namuose auginamą miniatiūrinį zuikutį ir sviesdavo šį į grindis ar sieną. Tai mergaitė linksmai kartojo daug kartų, nes jos užsiėmimą stebintys tėvai ir seneliai iš zuikučio kankinimo juokėsi ir ragino taip linksmintis toliau.

Aplinkui stovintys suaugusieji zuikučiui neleido pasprukti, o koja šį pastumdavo link mergaitės. Šios mama ne tik kad nenutraukė kraupaus žaidimo, bet viską telefonu filmavo ir įrašą siuntė draugėms. Viena iš jų tokiu žaidimu pasibaisėjo ir įrašą persiuntė policijai. Teismas visiems keturiems suaugusiems skyrė po aštuonis mėnesius kalėti lygtinai, ir sumokėti po tūkstantį zlotų vietos gyvūnų globos organizacijai. Lygtine kalėjimo bausme buvo nuteistas ir 34 metų Vloclaveko miesto gyventojas, kuris pamatęs ant savo dukros veido katės įbrėžimą taip trenkė gyvūnėlį į sieną, kad ši pasimirė. Ši istorija buvo sugretinta su nutikimu Pilos mieste, kur vienuolikametis berniukas mokyklos kieme lenta užmušė katę, o jo draugai agresiją vien skatino ir filmavo.

Eldoradas Butrimas

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

AUGINTINIŲ APRANGA ŠALTUOJU METŲ LAIKU: SVEIKATA AR MADA?

POPULIARIAUSIOS PRAMOGŲ VIETOS LIETUVOJE GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

2 comments

  1. Anonimas
    says:

    Ko noreti is tokiu pavizdys ateina is seimos ir nuo to kad nebegalima aukleti bei drausminti vaiku tai dziaukites tokiais ystatymais ir nesiskuskit kad vaikai smurtauja pries gyvunus pries zmones nes jug ju teises visada ginamos kas benutiktu

  2. Anonimas
    says:

    va taip ir teisės vaikų,po dešimtmečio užaugs žmogžūdžių nusikaltelių karta

Palikti komentarą