16 Lie, 2018

Veterinarė: kaip per karščius apsaugoti gyvūną nuo mirties

Karštomis vasaros dienomis savijauta gali greitai pablogėti ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Ypač pavojinga būti lauke, kai nėra galimybės pasislėpti nuo saulės kaitros. Tačiau rimti pavojai tyko tiek namuose, tiek automobilyje – karščio smūgis dehidratavusiam ir perkaitusiam augintiniui gali baigtis mirtimi. Patarimais apie tai, kaip karštomis vasaros dienomis apsaugoti gyvūnus, dalijasi veterinarijos klinikos „Vetvila“ gydytoja Kristina Sudikienė.

– Kaip karštomis dienomis padėti augintiniams išvengti perkaitimo? – Labai gerai, jei namuose ar automobilyje yra galimybė kontroliuoti klimatą, pavyzdžiui, kondicionieriumi. Augintinius patartina laikyti vėsioje, gerai vėdinamoje patalpoje, vengti ėjimo laukan per pačius karščius – nuo 11 iki 16 valandos. Būtina vengti ilgo buvimo saulėje. Kaip ir žmogui, taip ir bet kuriam gyvūnui staigi temperatūrų kaita nėra gera – geriausia, jei lauko ir kambario ar automobilio temperatūros nesiskiria labai stipriai. Laikant šunį lauke, būtina, kad jis turėtų pavėsį, vandens. Galima pastoviai drėkinti žemę, leisti maudytis vandens telkinyje ar padėti didesnį indą ar net baseinėlį, kuriame gyvūnas galėtų vėsintis, blogiausiu atveju drėkinti žemę, kad toji būtų vėsesnė.

– Kokie efektyviausi būdai atvėsinti augintinį? – Vandeniu ar drėgnu rankšluosčiu galima drėkinti šuns galvą, kailį, pėdutes. Svarbiausia atsigaivinimo priemonė – šviežias, vėsus vanduo. Jeigu šuo laikomas lauke, vanduo turi stovėti pavėsyje, būti nuolat keičiamas. Į vandens indą galimą įmesti kelis ledo kubelius – taip jis ilgiau bus vėsus. Šuns neperšerti, geriausia maitinti anksti ryte ir vakare.

– Ar galima duoti ledų? O gal galima pasigaminti patiems iš šunims ar katėms skirtų produktų? – Ledų kartais duoti galima, tačiau jie daug naudos neduos – tai tik paprastas „nusidėjimas“. Gyvūną geriau atgaivins vanduo. Jei labai norite, kad augintinis pasmaguriautų ledais, galite sušaldyti jogurto, trintų vaisių.

– Kokie gyvūnai sunkiau perneša karščius? – Sunkiau karščius ištverti trumpasnukiams šunims kaip buldogai ar mopsai, taip pat senyviems, nutukusiems, sergantiems širdies ligomis gyvūnams, šuningoms kalėms. Lengviausiai karščius perneša geros fizinės formos šunys ir kiti gyvūnai.

– Kaip greitai gyvūnas gali perkaisti paliktas automobilyje? – Karščių metu gyvūnas automobilyje šilumos smūgį gali gauti vos per kelias minutes – ir čia nepagelbės net pravertas langas. Primename, kad apie gyvūno šiluminio perkaitimo požymiai – nusilpimas, vangumas, padažnėjęs širdies pulsas ir kvėpavimas. Gyvūnai vaikšto svyruodami, sumažėja ar visai išnyksta apetitas. Nesuteikus laiku pagalbos, jūsų augintiniai gali nugaišti. Jei gyvūnas praranda sąmonę, išnyksta refleksai, tuomet padėti jau nebegalima. Pirmoji pagalba šilumos smūgio ištiktam gyvūnui – nuvesti į pavėsį, ant viso kūno pilti šaltą vandenį arba dėti šaltus kompresus ir skubiai kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

KĄ PRIVALU APLANKYTI GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS ŠIĄ VASARĄ

9 IŠSKIRTINĖS ŠUNŲ VEISLĖS, KURIAS PAMILSITE IŠKART!

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMIAUSIĄ VETERINARIJOS KLINIKĄ SAVO AUGINTINIUI?

AUGINTINIS MAŽAME BUTE. KAIP SUTAUPYTI VIETOS IR SUTEIKTI GYVŪNUI KOMFORTĄ

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą