20 Kov, 2018

Tyrimas: šeimininkų ir šunų santykiai primena tėvų ir vaikų santykius

Tikriausiai tyrimas, įrodantis, kad šunų šeimininkai elgiasi su savo mylimais augintiniais lyg jie būtų ne jų gyvūnai, o vaikai, nenustebins. Šunys rengiami, prausiami, net maitinami iš rankų ir migdomi šeimininkų lovoje. Tačiau mokslininkai atrado, kad ne tik šeimininkams šunys yra kaip vaikai, bet ir šunys reaguoja į žmones panašiai, kaip vaikai reaguoja į savo tėvus.

Vienos veterinarijos universiteto mokslininkai tyrinėjo šiuolaikinių šunų šeimininkų ir jų augintinių santykius. Tyrimas atskleidė, kad šeimininkų rūpinimasis augintiniais mažai kuo skiriasi nuo dėmesio skiriamo vaikams. Taip pat šeimininkai yra įsitikinę, kad jų augintiniai yra priklausomai ir pažeidžiami, todėl jiems būtina nuolatinė priežiūra. Šunys į tokį šeimininkų elgesį reaguoja atitinkamai. Jie vertina šeimininkus kaip savo tėvus: gynėjus ir maitintojus.

Per mokslininkų atliktus eksperimentus paaiškėjo, kad šunys daug mieliau ėda maistą, duotą jų šeimininkų. Taip pat augintojams esant kambaryje jie mieliau atlikdavo dresūros pratimus ir išsigandę pirmiausia ieškodavo savo šeimininko. Tyrimo autorė sakė: „Žmonių rūpinimasis šunimis, prilygstantis rūpinimuisi vaiku, – akivaizdus, bet nesitikėjome, kad ir šunys reaguos į šeimininkus lyg jie būtų jų tėvai. Šis atradimas netikėtas ir įdomus“, – žurnalistams sakė Lisa Horn.

Neseniai atliktos apklausos parodė, kad 1 iš 5 šunų augintojų praleidžia daugiau laiko su šunimi nei žmonių draugijoje ir net trečdalis įsileidžia augintinį į lovą.

Parengė Karolina Karpavičiūtė

Informacijos šaltinis:

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą