Tyrimas apie papūgas atskleidė sensacingą faktą: dėl vieno dalyko jos panašios į žmones
17 Lie, 2019

Tyrimas apie papūgas atskleidė sensacingą faktą: dėl vieno dalyko jos panašios į žmones

Remiantis neseniai paskelbtu moksliniu tyrimu, spontaniški ir įvairūs šokių judesiai žmonėms nėra unikalūs. Tai mėgsta ir gali daryti ir papūgos! Papūgos gali panaudoti skirtingus šokio judesius, įskaitant galvos kinkavimą, kojų pakėlimus, kūno pakratimus ir pan. Tą įrodė kakadu papūgos Snowball vaizdo įrašų analizė.

„Spontaniškas judėjimas su muzika įprastas visose žmonių kultūrose ir yra šokio pagrindas“, – teigia „Current Biology“ paskelbtas tyrimas. Toks judėjimas „vyksta ir papūgų pasaulyje, galbūt todėl, kad jos (kaip ir žmonės, ir skirtingai nei beždžionės) mokosi iš vokalinės informacijos, jų smegenys turi stiprius klausos ir motorinius ryšius“, – teigia mokslininkai.

Šokis gali parodyti „kūrybiškumą“

Snowball įrašas pirmą kartą buvo paskelbtas „YouTube“ platformoje prieš dešimtmetį, vaizdo įraše papūga šoko pagal „Backstreet Boys“ dainą  „Everybody“. Nuo to laiko jis šoko pagal tokias dainas kaip Cyndi Lauper „Merginos tiesiog nori linksmintis“ ir „Queen“ „Another One Bites the Dust“.

Vaizdo įrašų analizė atskleidė, kad Snowball panaudojo 14 skirtingų šokių judesių ir dvi šokių judesių kompozicijų repertuarą. Šis elgesys „gali būti kūrybiškumo ženklas“. „Tai pirmą kartą parodo, kad kita rūšis tikrai šoka  pagal žmogišką muziką, spontaniškai ir be mokymų, remdamasi savo pačių vystymusi ir socialine sąveika su žmonėmis“, – Prancūzijos naujienų agentūrai AFP sakė tyrimo vyresnysis autorius Aniruddas Patelis, Tufto ir Harvardo universitetų psichologas . Ankstesnis A.Patelio tyrimas tame pačiame žurnale patvirtino, kad Snowball galėjo pataikyti į ritmą.

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

STOVYKLOS VAIKAMS IR PAAUGLIAMS SU ŽIRGAIS BEI KITAIS GYVŪNAIS

POPULIARIAUSIOS PRAMOGŲ VIETOS LIETUVOJE GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą