Svarbi informacija tiems, kam širdis neleidžia praeiti pro šąlantį gyvūną
18 Vas, 2021

Svarbi informacija tiems, kam širdis neleidžia praeiti pro šąlantį gyvūną

Šąlant orams būtina pasirūpinti tais, kurie patys to padaryti negali. Šiomis itin žvarbiomis dienomis didelis pavojus ne tik sveikatai, bet ir gyvybei gresia daugeliui lauke gyvenančių keturkojų, paukščių bei žvėrių. Daugelis manome, kad gyvūnus nuo šalčio apsaugo kailis, tačiau termometro stulpeliui nukritus žemiau 10 laipsnių, net ir pats tankiausias kailis gali nebepadėti. Benamiai ar pasimetę šunys ir katės – kaip jiems padėti?

Svarbi informacija tiems, kam širdis neleidžia praeiti pro šąlantį gyvūną. V.Ščiavinsko nuotr.
Svarbi informacija tiems, kam širdis neleidžia praeiti pro šąlantį gyvūną. V.Ščiavinsko nuotr.

1. Šlakelis vandens gali išgelbėti gyvybę. Benamių kačių bei šunų maitinimo vietose, taip pat po balkonais, įpilkite į dubenėlį šilto vandens. Nors gali atrodyti, kad žiemą lauke gyvenantiems gyvūnams vandens netrūksta, tačiau didelių šalčių metu jie miršta iš troškulio, nes vanduo paprasčiausiai užšąla.

2. Eidami iš namų pasirūpinkite bent „keliais trupiniais“ lauke gyvenantiems gyvūnams. Sotus gyvūnas ieškos šiltos vietos prisiglausti, o išalkęs bastysis ieškodamas maisto.

3. Šalčiausiomis dienomis galite įleisti lauke gyvenančius gyvūnus į laiptinę, rūsį ar savo balkoną. Kad nepridarytų rūpesčių, pastatykite katėms kraiko dėžutę. Tik nepamirškite praėjus baisiausiems šalčiams gyvūnus išleisti.

4. Pasirūpinkite šilta užuovėja. Putplasčio padėklas, pledas, kartoninė dėžė ar nenaudojamas drabužis gali tapti puikiais namais lauke gyvenančioms katėms bei šunims. Laikinus namus lauko gyvūnams galite sukurti po laiptinių laiptais, po balkonais ar tiesiog atviroje erdvėje.

5. Žiemos metu katės dažnai šildosi po mašinų kapotais, tad prieš važiuodami pabelskite į jį, kad gyvūnas suspėtų pasišalinti.

Pastarosiomis dienomis Lietuvoje žiemojančioms gulbėms, antims bei kitiems paukščiams – sunkus metas.

1. Tokiu metu paukščius reikia šerti ne duona ar batonu, o tik avižomis ar grūdais.

2. Mažesniems paukščiukams palikite nelukštentų saulėgrąžų, nesūdytų lašinių, grūdų, kviečių bei miežių.

3. Pamatę ežeruose ir kitose vietose įšalusį paukštį pirmiausia pabaidykite ir įsitikinkite, ar jis tikrai įšalęs, o tada kvieskite pagalbą.

4. Galite pagaminti arba tiesiog nupirkti ir pakabinti inkilėlių.

Pagalbą galite suteikti ir laukiniams gyvūnams. Didžiumai žoliaėdžių geriausias maistas yra šienas. Kanopiniams gyvūnams tinka ir grūdai bei kombinuotieji pašarai.

„Panevėžio krašto“ inf., www.panskliautas.lt

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

12 MĖNESIŲ KALĖJIMO ARBA 10.000 EURŲ BAUDA UŽ SKRIAUDŽIAMĄ AR IŠMESTĄ GYVŪNĄ!

KRISTINOS VETERINARIJOS CENTRAS – VIENINTELĖ TOKIO POBŪDŽIO KLINIKA AUKŠTAITIJOJE!

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

KO BIJO GARSIAUSIAS LIETUVOS VETERINARAS P. MORKŪNAS?

Tavogyvunas.lt

1 komentaras

  1. Anonimas
    says:

    Labai gaila šalančių ir alkanų gyvūnų, padėjom namelius iš putplaščių ir keletą putplaščių padėklų po vešlia egle , kad nekristų į akis , bet deja yra žmonių , kurie tiesiog nepakenčia gyvūnų, viskas buvo išmesta ir dar apatinės eglės šakos nukirstos , kad gink dieve daugiau nedėt.Kaimynė iš gretimo namo po savo balkonu pernai kelis namelius katems pastatė , tai susirinkimo metu tiek gavo barti , kad daugiau nebando.

Palikti komentarą