6 Kov, 2018

Sužinokite daugiau apie skanėstus augintiniams: tai tik gardumynas ar kai kas daugiau?

Ar mėgstate palepinti savo augintinį skanėstais? Statistika rodo, jog Lietuvoje skanėstus savo augintiniams duoda tik du iš dešimties šeimininkų, o daugelyje Europos šalių tai daro net aštuoni iš dešimties. Čia skanėstai tokie populiarūs tapo ne tik dėl to, kad jie skanūs ir suteikia galimybę šeimininkui palepinti augintinį. Tai kodėl augintiniams visgi reikia duoti skanėstų?

Paskatinimas, dresūros priemonė. Šuniukas užsitarnauja skanumyną už gerai atliktą komandą ar už gerą elgesį. Tai tarsi apdovanojimas. Skanėstai – pagrindinė dresavimo priemonė. Naudojant skanėstus šeimininkai lengviau išmoko augintinį atlikti komandas.

Maisto papildas. Skanėstuose yra vitaminų, mineralų, mikroelementų ir kitų augintiniui būtinų medžiagų. Skanaudami gardėsį gyvūnai mėgaujasi jo skoniu, kartu stiprėja keturkojo organizmas, kailis, dantys.

Nukreipimo priemonė. Skanėstus galima duoti mažyliams, kurie mėgsta graužti viską iš eilės. Skanėstai ilgai kramtomi, tad šuniukai ilgam pamirš kitus namų daiktus.

Ypač svarbu! Skanėstas – jūsų ir augintinio bendravimo įrankis. Skanėstas padeda sukurti artimą ryšį, parodyti, koks svarbus jums yra jūsų augintinis.

Kam reikalingi skanėstai?

Augintinių skanėstus galime skirti į tris kategorijas. Dažniausiai juos duodame augintiniams kaip paskatinimo priemonę, apdovanojimą už gerą elgesį. Be skanėstų neapsieisime dresuodami augintinį, ruošdami jį parodoms. Skatindami gerą augintinio mokymąsi greičiau sulauksime pageidaujamo rezultato.

Dažnai skanėstai duodami jauniems šunims, kurie mėgsta graužti daiktus, batus, baldus. Turėdamas specialų, sunkiai sugraužiamą skanėstą augintinis bus užsiėmęs ir jam nekils pagunda savo dantukus suleisti į naujus šeimininko batus.

Tačiau ne mažiau svarbu augintinio racioną papildyti natūraliais skanėstais. Skanėstuose yra vitaminų, mineralų, mikroelementų ir kitų augintiniui būtinų medžiagų. Skanaudami gardėsį gyvūnai mėgaujasi jo skoniu, kartu stiprėja keturkojo organizmas, kailis, dantys.

Kokius skanėstus rinktis?

Svarbu, kad skanėstas būtų kuo natūralesnis, be dirbtinių priedų. Gardėsių sudėtyje esantys vitaminai ir mineralai padės sustiprinti augintinio organizmą.

Natūralios mėsos ir žuvies skanėstai.

Tokie skanėstai pagaminti tik iš natūralios mėsos ir žuvies: antienos, ėrienos, vištienos, jautienos, triušienos, menkės ir kitų rūšių. Šių skanėstų sudėtyje yra ypač didelis mėsos ir žuvies kiekis – net iki 100 %. Džiovinti bei vytinti skanėstai yra natūralaus kvapo ir skonio, lengvai kramtomi ir virškinami. Alergiškiems šunims tinka skanėstai iš antienos, triušienos, ėrienos. Augintinių prekių parduotuvėse KIKA galima rinktis ir gyvūnų labai mėgstamus natūralius kramtalus iš subproduktų NATURE LIVING: triušio ausis, plaučius, kiaulės ausis, galvijų odą ir panašiai. SALMON4PETS – ypač sveiki skanėstai, pagaminti iš natūralių laukinių lašišų filė. Šis skanėstas – delikatesas šuniui, o dar ir labai naudingas. Su Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgštimis, kurios stiprina imuninę sistemą, yra naudingos akims, širdžiai, sąnariams, smegenims.

Išskirtinių skonių ir formų skanėstai

Tokie skanėstai dažnai būna papildyti kitais produktais: sūriu, daržovėmis, jūrų dumbliais, malt pasta. Juose daug vitaminų, mineralų, gyvūnams reikalingų medžiagų. Tai puikus papildas gyvūno mitybai. Galima rinktis įvairių formų skanėstus: mažus gabaliukus, sausainius, kauliukus, juosteles. Būna skanėstų, kurie sukurti spręsti iškylančias problemas: padeda stiprinti ir valyti dantis, padeda pašalinti sąvėlas iš žarnyno.

Gyvūnų prekių parduotuvėse galima įsigyti net specialiai šunims sukurto šokolado. Čia siūlomi ir rutuliniai skanėstai, kuriuos gyvūnai mėgsta laižyti, jie turi stipresnį paskatinimo efektą nei įprasti skanėstai.

Netinkami skanėstai

Dažnai žmonės mėgsta savo augintinį palepinti kąsneliu nuo stalo. Tai labai didelė klaida! Nes tokiu būdu ugdomas blogas gyvūno įprotis – jis nuolat prašo maisto nuo stalo. Atsiranda ir kitų bėdų: augintinis priauga svorio, atsiranda virškinimo sutrikimų, juk mūsų vartojamas maistas visiškai netinka gyvūnams. Todėl norėdami, kad jūsų draugas liktų sveikas, venkite jam duoti žmonių maisto, rinkitės būtent gyvūnams subalansuotus skanėstus.

Kaip dažnai galima duoti šuniui skanėstų?

Visi sutinkame, kad savo augintinį norisi dažnai palepinti, tačiau dėl to gresia pavojus – nuo skanėstų jis gali priaugti daug svorio. Todėl atkreipkite dėmesį, kad gardėsiai sudarytų ne daugiau nei 10% viso šuns raciono. Ir, žinoma, pasirūpinkite, kad augintinio pašaras būtų sveikas ir subalansuotas.

Informacijos šaltinis:

Tavogyvunas.lt

1 komentaras

  1. Anonimas
    says:

    Noriu paklausti kokių komandų galima išmokyti kačiuką? Nuo kiek laiko galima katiną vesti į lauką? Kaip glostyti kad jis pradėtų murkti?

Palikti komentarą