Susipažinkite su seniausiu žemėje gyvenančiu gyvūnu – vėžliu Jonathanu
26 Kov, 2019

Susipažinkite su seniausiu žemėje gyvenančiu gyvūnu – vėžliu Jonathanu

Vėžlys Jonathanas gimė dar gerokai prieš Anglijos karalienės Viktorijos karūnavimą XIX a. 2019-aisiais jis švęs įspūdingą 187 metų gimtadienį, dėl to jis taps seniausiu žemėje gyvenančiu gyvūnu, skelbia Guinnessworldrecords.com.

Vėžlys išgyveno abu pasaulinius karus, Rusijos revoliuciją, septynis britų soste sėdėjusius monarchus ir 39 JAV prezidentus.

Jis yra vyresnis net už pirmąjį išleistą pašto ženklą (1840 m.), Eifelio bokšto statybas (1887 m.), mat Jonathanas, kaip mano zoologai, gimė 1832-aisiais.

Net 65 metais Jonathanas yra vyresnis ir už vyriausią planetos žmogų. Prancūzė Jeanne Calment mirė būdama 122 metų ir 144 dienų.

Vėžlys Jonathanas© SCANPIX
Vėžlys Jonathanas© SCANPIX

Nors gimė Indijos vandenyne esančiuose Seišeliuose, nuo 1882-ųjų jis apsigyveno Šv. Elenos saloje pietų Atlanto vandenyne. Ji garsėja kaip Napoleono Bonaparto tremties vieta. Į salą jis išsiųstas buvo 1815-aisiais po pralaimėjimo Vaterlo mūšyje. Deja, imperatorius ir Jonathanas nesusitiko, mat N. Bonapartas mirė dar gerokai prieš vyriausiam vėžliui išsiritus iš kiaušinio.

Žinant jo amžių, Jonathanas yra ganėtinai geros sveikatos. Vidutiniškai šie Seišelių didieji vėžliai gyvena apie 150 metų. Tiesa, Jonathanas nemato abiem akimis, neteko uoslės, tačiau jo klausa ir apetitas – įspūdingi.

Informacijos šaltinis:

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą