Šunų veislės: Vokiečių mažasis špicas (GERMAN KLEINSPITZ) – linksmas ir ištikimas mažasis draugas
10 Sau, 2020

Šunų veislės: Vokiečių mažasis špicas (GERMAN KLEINSPITZ) – linksmas ir ištikimas mažasis draugas

Špicai – labai sena šunų veislė, vokiečių literatūroje minima dar XV amžiuje. Ši šunų veislė išpopuliarėjo XVIII amžiuje, kuomet Anglijos karalienė Viktorija kelionės metu į Italiją pamatė špicą Marco. Karalienė įsimylėjo šią šunų veislę, nusipirko keletą šuniukų ir parsivežė į Londoną. XX amžiuje mažųjų vokiečių špicų kiekis Anglijos šunų parodose buvo bene didžiausias.

Manoma, jog Viduramžiais špicai buvo jūrininkų pagalbininkai: gaudydavo laive žiurkes, sargaudavo – pirmieji pranešdavo apie pavojų.

Ši veislė priskiriama prie 5 FCI grupės, 4 sekcijos. Europiniai špicai protingi, žaismingi, prieraišūs – jie pavergė daugelio šunų mylėtojų širdis. Špicai yra budrūs, pasižymi sargumu ir todėl mėgsta paloti. Tačiau tai šunys, kurie greitai mokosi, yra imlūs, nuovokūs, gana lengvai dresuojami.  Špicai myli visus šeimos narius ir siekia būti dėmesio centre, save laiko pilnaverčiu šeimos nariu ir atkakliai stengiasi dalyvauti visose šeimos veiklose. Be to, špicai yra tie šunys, su kuriais dažnai laimima šunų parodose.

Šiuo metu ši veislė Lietuvoje sparčiai populiarėja ir sulaukia vis didesnio susidomėjimo.

Šunų veislės Vokiečių mažieji špicai
Šunų veislės: Vokiečių mažieji špicai. Nuotrauka: Veislynas „Angelo bučinys“.

CHARAKTERIS

Vokiečių mažasis špicas yra neagresyvaus būdo, ypatingai savimi pasitikintis šuo. Jų didžiausias siekis – būti geriausiu draugu su visais. Šios veislės atstovai idealiai tinka šeimoms su vaikais. Šauniai sutaria su kitais gyvūnais namuose ar sutiktais gatvėje. Mėgstantis žaisti ir būti kompanijos siela, šis mažasis nenuorama užkariaus bet kurią širdį. Stengiasi nuolat būti dėmesio centre, dalyvauti visuose šeimos reikaluose, ištikimai tarnauja savo šeimininkui ir noriai mokosi.

Vokiečių mažasis špicas jaučiasi atsakingu už savo šeimininko saugumą, jis nuolat jaučia pareigą perspėti apie ateinantį pavojų ar gresiančius nemalonumus. Tai jis puikiai sugeba išreikšdamas garsiu lojimu. Kad lojimas netaptų įkyriu įpročiu, geriausia jau nuo mažų dienų špicą dresuoti ir auklėti. Šios veislės atstovai yra labai protingi, todėl lengvai dresuojami. Greitai perpranta šeimininko reikalavimus, o išmoktas komandas sąžiningai vykdo.

Nors iš išvaizdos šie maži pūkuoti kamuoliukai neatrodo kaip sarginiai šunys, tačiau kilus pavojui, pasireiškia drąsa ir ryžtas. Vokiečių mažasis špicas visais įmanomais būdais saugo ir palaiko savo šeimininką. Vienas iš įdomesnių šios veislės charakterio išskirtinumų – nemėgsta nusileisti dideliems šunims, svetimą gali agresyviai ir triukšmingai pulti.

IŠVAIZDA

Mažųjų vokiečių špicų ūgis ties ketera yra nuo 24 cm iki 30 cm, svoris nuo 3 kg iki 5 kg, kadangi špico kailis turi pavilnę, ją reikia reguliariai prižiūrėti. Šukuoti rekomenduojama du kartus per savaitę, o maudyti – kas mėnesį arba pagal poreikį, kad šuniuko oda bei kailis visada būtų sveiki ir gražūs.  Iš pirmo žvilgsnio šis mažas padarėlis lyg su lapės galva, žvelgia įspūdingomis akimis. Stačios nedidelės smailėjančios ausys ir tiesi pūkuota uodega paguldyta ant nugaros, suteikia špicui išskirtinę ir aristokratišką išvaizdą.

Mažieji špicai gali būti juodos, rausvos, kreminės, baltos, rausvai oranžinės, juodos su įrūdžiu bei pilkos spalvos.

Šunų veislės Vokiečių mažieji špicai.
Šunų veislės: Vokiečių mažieji špicai. Nuotrauka: Veislynas „Angelo bučinys“.

VEISLĖS YPATUMAI, SVEIKATA IR PRIEŽIŪRA

Labai draugiškas ir neagresyvus, tinka šeimoms su vaikais

Puikiai sutaria su kitais augintiniais namuose

Ištikimas šeimininkui ir puikus sargas namuose

Lengvai pasiduoda dresūrai ir auklėjimui

Dauguma žmonių gali bauginti puošnus, pūkuotas kailis, tačiau jam nereikia skirti daug priežiūros

Pakanka kelis kartus per savaitę gerai iššukuoti kailį

Kailį kirpti nereikia, tik galima apkirpti ausų bei pėdučių plaukus

Vokiečių mažieji špicai mėgsta ilgus pasivaikščiojimus su savo šeimininkais, eina net į kalnų žygius su malonumu

Patinai paprastai šeriasi kartą, o kalytės – du kartus per metus

Vokiečių mažieji špicai pasižymi puikia sveikata, kartais gali pasitaikyti genetinis sutrikimas – laisvos kelių girnelės.

Tvirta, žvali laikysena ir tiesi, būtinai gulinti ant nugaros pūkuota uodega špicui priduoda grakštumo. Stačios ausys ir besišypsantis snukutis parodo, kokios geros nuotaikos šis keturkojis būna nuolat.

Nuotraukos straipsnyje priklauso veislynui „Angelo bučinys“. 

ŠIUO METU PARDUODAMAS!

Parduodamas Vokiečių nykštukinis špicas/pomeranas

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo, straipsnius perpublikuoti draudžiama.

TAIP PAT SKAITYKITE:

10 PRIEŽASČIŲ ĮSIGYTI AMERIKIEČIŲ STAFORDŠYRO TERJERĄ!

GELTONAS KASPINAS ANT PAVADĖLIO – KĄ JIS REIŠKIA IR KAIP ELGTIS ŠALIA TAIP PAŽYMĖTO GYVŪNO

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

AUGINTINIŲ APRANGA ŠALTUOJU METŲ LAIKU: SVEIKATA AR MADA?

Tavogyvunas.lt

1 komentaras

  1. Anonimas
    says:

    Norėčiau įsigyti vokiečių Špicą visiškai juodą.
    Kaip tai turėčiau padaryti

Palikti komentarą