Šunų veislės Labradoro retriveris (Labrador Retriever) – viena populiariausių veislių pasaulyje
25 Sau, 2021

Šunų veislės: Labradoro retriveris (Labrador Retriever) – viena populiariausių veislių pasaulyje

Labradoras, puikus šeimos šuo, pakantaus būdo, idealiai tinkantis namams, kuriuose auga vyresni vaikai, galintys palenktyniauti ir energingai pažaisti su šios veislės atstovais. Šis šuo iš prigimties yra labai dėmesingas savo šeimininkui ir itin lengvai pasiduoda dresavimui.

Viena labradoro populiarumo priežasčių – jo patraukli išvaizda, tačiau dar svarbiau tai, jog ši veislė puikiai prisitaiko ir labai entuziastingai dirba su žmonėmis. Labradoro retriverių pagalba naudojama daugelyje užduočių, pradedant pagalba ieškant griuvėsiuose užverstų išlikusiųjų po žemės drebėjimų ir baigiant narkotikų bei sprogmenų paieškos oro uostuose ar kitose vietose. Tai viena iš populiariausių pagalbos neįgaliesiems šunų veislių Australijoje, Kanadoje, Jungtinėje Karalystėje, JAV ir daugelyje kitų šalių.

Net jei niekada neesate dresavę šuns, su labradoru bus labai paprasta. Ištisos kartos Labradoro retriverių artimai dirbo su žmonėmis, todėl yra nepaprastai imlūs mokymams ir su šeimininku sukuria ypatingą ryšį bei tarpusavio santykį.

Šunų veislės: Labradoro retriveris (Labrador Retriever) – viena populiariausių veislių pasaulyje
Labradoro retriveris – viena populiariausių veislių pasaulyje, pavyzdinis šeimos šuo. Nuotrauka pixabay.com

LABRADORO RETRIVERIO VEISLĖS ISTORIJA

Šios veislės gimtinė – Kanados Niufaundlando valstija. Matyt dėl jų kilmės, labradorai visada pasirengę šokti į vandenį, tai jų stichija. Trumpas ir glotnus kailis, yra dar viena savybė, atkeliavusi iš ankstyviausių veislės gyvavimo dienų, mat ilgesnis kailis ledinėmis jų tėvynės Kanados žiemomis būtų galėjęs apšalti ledu.

XIX a. Pirmieji labradoro retriveriai nugabenti į Britaniją. Čia jie labai greitai išpopuliarėjo kaip sportininkų kompanionai, taip pat sparčiai augo ir medžioklinių šunų, augintų dirbti dviese su medžiotoju, paklausa. Vėliau prasidėjo labradoro retriverių kryžminimas su kitomis retriverių veislėmis, kuris ypač suaktyvėjo amžiaus pabaigoje. Kryžminimas padėjo pagerinti šios veislės uoslę.

LABRADORO RETRIVERIO CHARAKTERIS

Šis nuostabaus grožio veislės atstovas, ne tik vilioja savo išskirtine ir meilia išvaizda, tačiau ir idealiu charakteriu. Tai puikus šeimos šuo, kuris vaiku rūpinsis ir mylės nuo pat mažų dienų. Labai lengvai dresuojamas ir mokomas šuo, gali būti stropus pagalbininkas prižiūrint vaikus ar namų ūkyje.

Labradoro retriveris puikus šeimos šuo, kuris vaiku rūpinsis ir mylės nuo pat mažų dienų
Labradoro retriveris puikus šeimos šuo, kuris vaiku rūpinsis ir mylės nuo pat mažų dienų. Nuotrauka pixabay.com

Energingas, guvus, pakantaus būdo bei judrus šuo. Jam patinka didelės erdvės, komfortabiliai jaučiasi dideliame kieme ar sode, mėgsta žaisti, atnešti įvairius daiktus ar žaislus. Tik ir laukia paliepimų, nurodymų ar kvietimo padūkti.

LABRADORO RETRIVERIO IŠVAIZDA

Apie išvaizdą čia daug neprirašysi, patys žinote, kaip jie atrodo, o ypač jų jaunikliai – minkšti, švelnūs ir labai jau mieli jų snukeliai iškart priverčia užsimanyti šios veislės atstovo. Žinoma, reikėtų nepamiršti, kad šie maži šuniukai užaugai į didelius, nuolatinės priežiūros ir meilės reikalaujančius šunis.

Suaugęs Labradoro retriveris gali sverti nuo 26 iki 36 kg. O jo ūgis svyruoja nuo 55 iki 65 cm. Patinai dažniausiai būna žymiai sunkesni nei patelės. Tai tvirtai sudėtas, vidutinio dydžio, energingas šuo. Kūnas atletiškas, juosmuo trumpas ir tvirtas. Labradoro retriveris gali būti visiškai juodos, gelsvos ar šokolado spalvos.  Kailis trumpas, glotnus, tiesus ir labai tankus, gana šiurkštus. Paplaukis minkštas, labai tankus, saugantis nuo blogo oro ir vandens.

Šunų veislės: Labradoro retriveris (Labrador Retriever) – viena populiariausių veislių pasaulyje
Labradoro retriveris gali būti visiškai juodos, gelsvos ar šokolado spalvos. Nuotrauka pixabay.com

LABRADORO RETRIVERIO PRIEŽIŪRA IR SVEIKATA

Kaip ir kiekvienas gyvūnas, taip ir ši veislė turi savo išskirtinumų. Labradoro retriverio priežiūra nėra sudėtinga. Užtenka minimalaus kailio šukavimo, rekomenduojama palaukti, kol vanduo ar purvas išdžius, taip kailis bus lengviau šukuojamas. Šios veislės atstovas gali būti kartais tingus ir mielai pradrybsoti šiltai namuose, tačiau bet kuriu atveju judėti jam būtina.Taigi, rekomenduojama juos vedžioti du kart dienoje. Šiam šuniui patinka didelės erdvės, taigi, vedžiojimas kaime, miške ar laukuose, jam pats geriausias sprendimas.

Šios veislės šunys vienatvėje gali susidurti su klubo sąnario displazija, yra linkę į nutukimą, ypač vyresni. Pirkdami šuniuką iš veislyno, įsitikinkite, ar vada yra patikrinta dėl klubo sąnario displazijos.

Labradoro retriveris - energingas, guvus, pakantaus būdo bei judrus šuo
Labradoro retriveris – energingas, guvus, pakantaus būdo bei judrus šuo. Nuotrauka pixabay.com

LABRADORO RETRIVERIO VEISLĖS YPATUMAI

Puikus šeimos šuo – prieraišus, atsargus ir ištikimas.

Lengvai pasiduoda mokymams ir dresūrai.

Nesudėtinga kailio priežiūra.

Išskirtinis veislės bruožas – plaukimui pritaikytos plėvėtos letenos

Būkite atidūs prie vandens – mėgsta plaukioti ir dievina vandenį.

Raskite laiko pažaisti – tai puikus draugas vaikams ir judriems žaidimamas lauke.

LABRADORO RETRIVERIŲ VEISLYNAI LIETUVOJE – https://tavogyvunas.lt/anketos/sunys/labradoro-retriveriai/

VISI ŠUNŲ VEISLIŲ VEISLYNAI –https://tavogyvunas.lt/anketos/sunys/

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo, straipsnius perpublikuoti draudžiama.

TAIP PAT SKAITYKITE:

9 IŠSKIRTINĖS ŠUNŲ VEISLĖS, KURIAS PAMILSITE IŠKART!

ŠUNŲ VEISLĖS: VOKIEČIŲ MAŽASIS ŠPICAS (GERMAN KLEINSPITZ) – LINKSMAS IR IŠTIKIMAS MAŽASIS DRAUGAS

ŠUNŲ VEISLĖS: AMERIKIEČIŲ STAFORDŠYRO TERJERAS (AMERICAN STAFFORDSHIRE TERRIER) – ATKAKLUS, STIPRIOS VALIOS, IŠTIKIMAS DRAUGAS

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą