12 Kov, 2018

Šunų veislės: Bostono terjeras (Boston Terrier)

Šie raumeningi šunys plačia galva, iš pirmo žvilgsnio atrodo gan nedraugiški, tačiau jie yra idealūs kompanionai. Tai protingi, gana imlūs dresavimui ir budrūs sargai namuose, be to, yra labai prieraišūs. Jų priežiūra gana paprasta, todėl nenuostabu, kad ši veislė turi gerbėjų visame pasaulyje.

ISTORIJA

Bostono terjerų veislės kilmė kilusi iš šuns, vardu Teisėjas. Jis gimė sukryžminus buldogą su anglų terjeru. Ir XIX a. aštuntame dešimtmetyje buvo išvežtas iš Anglijos į Jungtines Valstijas ir apsigyveno Bostone. 1889 m. jau užfiksuota 30 veislinių šunų, kurių kilmės istorijoje buvo ir Teisėjo palikuonių. Tuo metu įkurtas Amerikos bulterjerų klubas. Tačiau naujosios veislės pavadinimą teko keisti, prieštaraujant bulterjerų savininkams. Taip ji gavo Bostono terjero vardą atsižvelgiant į vietovę, kurioje gyveno Teisėjas. 1893 m. veislė buvo pripažinta Amerikos šunininkystės klubo, o XX a. trečiajame dešimtmetyje pirmieji jos atstovai atvežti ir į Europą.

IŠVAIZDA

Svoris – 7-11,3 kg., ūgis -38-43cm. Stačios ausys kaukolės šonuose. Didelė galva su plokščiu viršugalviu, oda nesiraukšlėja. Bostono terjero spalvos – rudmargiai, juodi su baltomis žymėmis arba juodi su rusvais atspalviais.

Kai kuriais atvejais pardavėjai jums gali pasiūlyti šuniuką su neįprastomis kailio žymėmis. Tokie šuniukai paprasčiausiai neatitinka oficialių veislės standartų, dažnai dėl to, kad, pavyzdžiui, jų kojos tamsios, o ne baltos, tačiau spalva ar žymės neturi jokios įtakos jų sveikatai.

CHARAKTERIS

Ištikimas, ramaus temperamento, prieraišus ir atsipalaidavęs, tačiau budrus. Gerai prisitaiko prie gyvenimo namuose, blogu oru ne itin linkę eiti į lauką. Bostono terjerai turi mielą snukį, tai atsispindi ir jų charakteryje. Jie užmezga glaudų ryšį su šeimos nariais ir uoliai mokosi. Šie šunys gerai tinka gyvenantiems mieste, su sąlyga, kad šalia yra parkų, kuriuose jie bus kasdien vedžiojami.

VEISLĖS YPATUMAI IR SVEIKATA

  • Iškilios akys, jautrios sužeidimams – akys jautrios ragenos opoms, brachicefalinis sindromas, dėl didelės šuniukų galvos vedančiai patelei gali prireikti cezario pjūvio. Vaikščiodami su šunimi venkite krūmynų, kad apsaugotumėte jo akis.
  • Linkęs knarkti – gali knarkti miegodamas, ypač vyresnio amžiaus.
  • Ne visada draugiškas su kitais šunimis – renkite trumpas treniruotes, kad pagerintumėte šuns gebėjimą susikaupti, būkite atidūs, kai šalia yra kitų šunų.
  • Gana tingus – mėgsta kasdien risnoti po parką, tyrinėti, nėra itin atletiškas. Venkite vedžioti karščiausiu dienos metu.

PRIEŽIŪRA

Lengva kailio priežiūra – rekomenduojama šukuoti kas savaitę. Naudokite guminę šukavimo pirštinę, valykite ausis ir akis su drėgna vata.

www.tavogyvunas.lt Visos teisės saugomos. Be raštiško leidimo, straipsnius perpublikuoti griežtai draudžiama.

TAIP PAT SKAITYKITE:

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMIAUSIĄ VETERINARIJOS KLINIKĄ SAVO AUGINTINIUI?

AUGINTINIS MAŽAME BUTE. KAIP SUTAUPYTI VIETOS IR SUTEIKTI GYVŪNUI KOMFORTĄ?

GYVŪNŲ ŠUKUOSENŲ MADOS TENDENCIJOS 2018 METAIS!

Tavogyvunas.lt

3 comments

  1. Anonimas
    says:

    Sveiki,noreciau suzinoti kaina suniuko?

  2. Anonimas
    says:

    Sveiki norėčiau sužinoti kaina?

  3. Anonimas
    says:

    Man patiko si veisle.
    Gal kas turi ka pasiulyti.
    Kokia kaina 😊

Palikti komentarą