Šunų dresavimo paslaptys iš vieno geriausių dresuotojų pasaulyje
16 Gru, 2018

Šunų dresavimo paslaptys iš vieno geriausių dresuotojų pasaulyje

Daug žmonių tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje mano, kad šuo – mirtinas ginklas. Visuomenėje gajus mitas, kad šunys visuomet turi pulti žmones, tačiau vienas garsiausių pasaulio dresuotojų ir pasaulio šunų sporto čempionas suomis Teemu Parviainen laidoje „Gyvūnų policija“ pasakojo, kad taip nėra.

Dresuotojas sako, kad šunys turi išsaugoję instinktą gintis, pulti ir kąsti, tačiau šis instinktas privalo būti suvaldytas, nes šuo turi būti socialus ir be reikalo negali pulti nei žmonių, nei gyvūnų. Suomis yra dresavęs šimtus šunų ir ne vienas jo dresuotas keturkojis pateko į pasaulio sporto šunų geriausiųjų dešimtuką.

Vyras laidoje pasakojo, kad sportinių šunų instinktas pulti grobį yra paverčiamas labai rimtu žaidimu – šuo jaučiasi kaip tikroje medžioklėje, tačiau jam leidžiama kąsti tik specialią ir neperkandamą rankovę.

Tuo metu tarnybiniai šunys mokomi kąsti ten, kur jiems patogu. Jų užduotis sulaikyti bet kokį pažeidėją – ginkluotą lazda, peiliu ar net šaunamuoju ginklu. Specialistas sako, kad šunys mokomi kąsti greičiau už kulką. Teemu Parviainen pasakojo, kad jis moko šunis kąsti tik pagal komandą, o gavęs kitą komandą šuo grobį paleidžia.

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

KĄ DOVANOSIME ŠIAIS METAIS SAVO AUGINTINIAMS? GERIAUSIA KALĖDINĖ DOVANA JŪSŲ GYVŪNUI!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMIAUSIĄ VETERINARIJOS KLINIKĄ SAVO AUGINTINIUI?

ŠUNŲ VEISLĖS: AMERIKIEČIŲ STAFORDŠYRO TERJERAS (AMERICAN STAFFORDSHIRE TERRIER) – ATKAKLUS, STIPRIOS VALIOS, IŠTIKIMAS DRAUGAS

KAČIŲ VEISLĖS: KURILŲ BOBTEILAI (KURILIAN BOBTAIL) – TAI ŠUO IR KATĖ VIENAME

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą