Sprogmenų ieškantys 3 šalių kinologai su šunimis susirinko Lietuvoje pamatykite iš arti
22 Kov, 2019

Sprogmenų ieškantys 3 šalių kinologai su šunimis susirinko Lietuvoje: pamatykite iš arti

Lietuvos pasieniečiai antrą kartą surengė tarptautinius sprogmenų paieškos kursus. Juose mūsų šalies, Latvijos ir Estijos pareigūnų tarnybiniai šunys mokomi sprogstamųjų medžiagų paieškos subtilybių.

Vilniaus rajono Mickūnų miestelyje įsikūrusiame Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Kinologijos centre prasidėjo dviejų savaičių trukmės tarptautiniai kinologų kvalifikacijos tobulinimo kursai, kuriuose jų šunys mokysis sprogstamųjų medžiagų paieškos.

Įpusėjus pirmos savaitės kursams, kinologai parodė, kaip šunys ieško sprogmenų uždaroje patalpoje Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmų salėje.

Mokosi vieni iš kitų

Kursuose dalyvauja iš VSAT, Lietuvos karo policijos, kitų kariuomenės padalinių ir Vadovybės apsaugos departamento kinologai su sprogmenis gebančiais rasti šunimis bei Latvijos sienos apsaugos tarnybos ir Estijos karo policijos specialistai su savo keturkojais.

Sprogmenų ieškantys tarnybiniai šunys dalyvauja sprogmenų paieškose mokymuose. Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/augintinis/pamatyk/2019/03/22/news/sprogmenu-ieskantys-3-saliu-kinologai-su-sunimis-susirinko-lietuvoje-pamatykite-is-arti-9675077/#foto=9675027?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy
Sprogmenų ieškantys tarnybiniai šunys dalyvauja sprogmenų paieškose mokymuose. T.Bauro nuotr.

Kaip pasakojo VSAT kinologinės veiklos vadovas Žydrūnas Karčiauskas, mokymų metu kinologai supažindina savo keturkojus su skirtingų sprogstamųjų medžiagų kvapais ir atlieka įvairias praktines užduotis.

„Neturime tikslo varžytis ar rinkti geriausią kinologą su šunimi. Dalijamės patirtimi, kas ir kokius būdus naudoja darbe, greičiausiam tikslo pasiekimui“, – sakė Ž.Karčiauskas.

Svarbiausia – uoslė

Kaip nurodė VSAT kinologinės veiklos instruktoriai, šunų uoslė yra pagrindinis įrankis, kuriuo keturkojis orientuojasi aplinkoje, todėl vienu metu jis gali užuosti begalę kvapų. Užduotis yra išmokyti šunį atpažinti kinologui reikšmingus kvapus.

Visi kursuose dalyvaujantys šunys yra paruošti sprogmenų paieškai.  „Visi kursų dalyviai yra su patirtimi ir turintys tikslą mokyti kitus. Matom, kad kolegos turi kitokią patirtį, metodus, kaip pasiekti tikslą per kuo trumpesnį laiką ir kaip išlaikyti šuns motyvaciją kuo ilgiau.

Šunys dažniausiai be sustojimo gali ieškoti 20 min., bet daug kas priklauso ir nuo šuns, ir nuo šeimininko. Jeigu operacija vyks 12 valandų, tai tiek šuo ir dirbs, o šeimininkui reikės sugalvoti, kaip išlaikyti motyvaciją. Taigi, tikrai yra ko pasimokyti vieniems iš kitų“, – portalui lrytas.lt sakė VSAT kinologinės veiklos vadovas.

Sprogmenų ieškantys tarnybiniai šunys dalyvauja sprogmenų paieškose mokymuose. T.Bauro nuotr.
Sprogmenų ieškantys tarnybiniai šunys dalyvauja sprogmenų paieškose mokymuose. T.Bauro nuotr.

Kursuose iš viso dalyvauja 14 kinologų su šunimis. Kalbantis su VSAT atstovu, vienas po kito šunys demonstravo, kaip ieško paslėptų sprogmenų. „Daugelis čia esančių Lietuvos tarnybinių šunų dirbo per Popiežiaus vizitą. Jie dažniausiai ir dirba per aukšto rango pareigūnų vizitus, tikrindami maršrutus, objektus, prieigas, susitikimų vietas ir transportą. Nors daugelio iš čia esančių šunys dirba su sprogmenų paieška, yra keletas universalių šunų, kurie dirba ir kaip pėdsekiai, ir dalyvauja paieškose, ir sulaikant kontrabandininkus“, – nurodė Ž.Karčiauskas.

Kiekvieną kursų dieną tarnybiniai šunys sprogmenų paieškos subtilybių mokomi vis kitose vietose, kad būtų sudarytos kuo įvairesnės ir tikrovei artimesnės sąlygos.

Greta Ališauskaitė

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

KAČIŲ VEISLĖS: TAJŲ KATĖ (THAI) – TAIKI, MEILI, SANGVINIŠKO TIPO BŪTYBĖ

GELTONAS KASPINAS ANT PAVADĖLIO – KĄ JIS REIŠKIA IR KAIP ELGTIS ŠALIA TAIP PAŽYMĖTO GYVŪNO

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą