Sparčiai populiarėjantys korgiai – itin prie šeimininko prisitaikantys šunys
18 Rgp, 2020

Sparčiai populiarėjantys korgiai – itin prie šeimininko prisitaikantys šunys

Trečiadienį Vilniaus Vingio parke įvykusios pirmosios Lietuvoje korgių lenktynės pritraukė būrius smalsuolių ir ne tik korgių šeimininkų. Keturkojai, besivaržę dėl greičiausio korgio titulo, susilaukė didelių žiūrovų simpatijų, tačiau kiek iš tikrųjų žinome apie šios veislės šunis?

Valų korgiai – vieni mažiausių aviganių

Valų korgiai yra kilę iš Jungtinės Karalystės ir buvo skirti stambiųjų galvijų varymui. Nors dauguma žmonių, išgirdę žodį aviganis, įsivaizduoja didelį šunį, valų korgiai yra itin nedidelio ūgio – vidutiniškai auga vos iki 30 centimetrų. Korgiai galvijus varydavo kandžiodami jiems kojas, o dėl didelio vikrumo sugebėdavo išsisukti nuo spyrių. Valų korgiai skirstomi į dvi rūšis: pembrukai ir kardiganai. Pembrukai įprastai pasižymi itin didele energija, žaismingumu, o kardiganai šiek tiek rimtesniu ir ramesniu charakteriu.

Valų korgiai – vieni mažiausių aviganių. T.Bauro nuotr.
Valų korgiai – vieni mažiausių aviganių. T.Bauro nuotr.

Korgiai – prisitaikantys šunys

Didelę įtaką šios veislės sparčiai augančiam populiarumui turėjo ir karalienės Elžbietos II meilė šios veislės šunims, kurių per gyvenimą ji turėjo daugiau nei 30. Vis dėlto valų korgiai dažnai pasirenkami ir dėl itin meilaus būdo. Abiejų rūšių šunys pasižymi švelnumu ir klusnumu – agresija ir nesibaigiantis lojimas neturėtų kamuoti korgių šeimininkų. Nors šie keturkojai itin mėgsta būti dėmesio centre ir pasižymi energija, puikiai prisitaiko ir prie sėslesnio gyvenimo būdo, pasižymi sumanumu ir lengvu auklėjimu.

Korgiai žinomi ir dėl labai didelio atsidavimo – šiems keturkojams svarbiausia yra šeimininkas. Dėl noro įtikti šunys yra itin lengvai dresuojami, todėl skyrus augintiniui dėmesio galite užsiauginti puikų draugą bei paklusnų ir išauklėtą augintinį. Vis dėlto korgiams didžiausia bausmė yra ilgam laikui likti vieniems, todėl prieš įsigyjant korgį reikėtų pagalvoti, ar pavyks skirti jam pakankamai dėmesio.

Valų korgiai – vieni mažiausių aviganių. T.Bauro nuotr.
Valų korgiai – vieni mažiausių aviganių. T.Bauro nuotr.

„Už skanuką padarys viską“

Vingio parke surengtose pirmose korgių lenktynėse savo jėgas išbandyti ar, kaip juokauja šeimininkai, į „giminaičius pasižiūrėti“ atvykę korgiai drąsiai mėgavosi jiems skiriamu dėmesiu. Savo valų korgį atsivedusi Dorota portalui lrytas.lt pasakojo, kad apie šiuos šunis ji sužinojo visiškai atsitiktinai: „draugė parodė vaizdo įrašą su korgiu ir tiesiog įsimylėjau šitą veislę“. Pasak Dorotos, jos augintinė Tofi yra draugiška, nors kitų šunų kartais prisibijo. Dorota nesiskundžia ir augintinės charakteriu: „šie šunys labai kontaktiniai, labai lengvai ir noriai dresuojami, atrodo, kad jiems viskas įdomu“. Nors lenktynėse nedalyvavo, apsižvalgyti savo vos pusės metų korgę Šampę atsivedė ir Kristina. Paklausta, kodėl pasirinko būtent šios veislės šunį, Kristina nedaugžodžiavo: „Jie tiesiog yra nuostabūs karalienės šunys“.

Portalui lrytas.lt Kristina pasakojo, kad korgiai yra be galo lengvai dresuojami šunys. „Du pasakymai ir ji iškart supranta. Aišku, už skanuką. Už skanuką padarys viską“, – juokavo šeimininkė. Kristina korgį rekomenduotų ir sėslesniems ir aktyvesnį gyvenimo būdą mėgstantiems žmonėms. Pasak jos, korgiai itin prisitaikantys šunys. „Jeigu tu esi ramesnis ir mėgsti „padrybsoti“ ant sofos – ji tą darys su tavimi. Jeigu nori vaikščioti, bėgioti – ji bėgios su tavimi. Tai labai prie šeimininko prisitaikantys šunys“, – pasakojo Kristina.

Praktikantai , Greta Bruzgytė

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

VOKIEČIŲ MAŽŲJŲ ŠPICŲ VADA VEISLYNE ANGELO BUČINYS

MODERNUS, ŠVIESUS IR ŠIUOLAIKIŠKAS GYVŪNŲ VIEŠBUTIS PET HOUSE

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą