• WWW.TAVOGYVUNAS.LT - INFORMACINIS PORTALAS GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS!
  • El. paštas: info@tavogyvunas.lt

Rusų kurtų veislės šunys

Trakų šunų veislynas

Rusų kurtų veislės šunys

  • Šunys
  • Veislynai
  • Būdos kaimas, Trakų raj.

Aprašymas

Rusų kurtas – medžioklinis miškastepių šuo, kilęs iš dviejų jau išnykusių veislių – Krymo ir kalnų kurtų. Šios veislės šunys pasižymi proporcingumu ir estetiškumu, tačiau svarbiausios rusų kurtų savybės yra jėga, greitis, narsumas ir sugebėjimai medžioklėje.

Rusų kurtai Trakų veislyne
Rusų kurtai Trakų veislyne. Trakų veislyno nuotr.

IŠVAIZDA

Rusų kurtai yra dideli šunys. Patinų ūgis ties ketera turi būti bent 71 cm, o patelių – 66 cm.

Kaukolė siaura, ilga, viršugalvyje šiek tiek išgaubta. Žandikauliai ilgi, stiprūs. Nosis didelė. Ausys mažos, laikomos priglaustos šalia kaklo, nukreiptos atgal. Akys šiek tiek įkypos, tamsios spalvos. Išraiška protinga, švelni.

Kaklas labai stiprus, ilgokas, šiek tiek išlenktas. Pečių linija nuožulni. Krūtinė siaura, gili. Šonkauliai giliai. Nugara ties juosmeniu šiek tiek iškili – susidaro gracingas išlinkis. Juosmuo itin raumeningas.

Kojos tiesios, ilgos, užpakalinės itin raumeningos. Letenos primena kiškio – pirštai arti vienas kito, su aiškiais matomais krumpliais. Uodega ilga, laikoma nuleista ir grakščiai išlenkta.

Kailis ilgas, šilkinis, gali būti tiesus ar banguotas ir net garbanotas. Ant galvos, ausų, priekinių kojų dalių jis privalo būti trumpas ir glotnus. Apykaklė puošni. Ant uodegos ir užpakalinių kojų kailis ilgesnis, plunksnuotas. Priimtinos visos kailio spalvos.

Rusų kurtai Trakų veislyne. Trakų veislyno nuotr.
Rusų kurtai Trakų veislyne. Trakų veislyno nuotr.

CHARAKTERISTIKA

Rusų kurtai ramūs, bet turi stiprų medžioklės instinktą, tad pamatę žvėrį tuoj pat susijaudina ir įgauna energijos.

Dėl to juos gali būti kiek sunku dresuoti. Šiaip jie yra tylūs, geri augintiniai. Ši veislė pasižymi savarankiškumu, jiems neiškyla jokių problemų būti vieniems – visada randa kuo užsiimti. Šia savo savybe rusų kurtai primena kates.

Nepaisant ramaus būdo, šiai veislei reikalingas aktyvus gyvenimo būdas ir ilgi pasivaikščiojimai gryname ore. Kitaip jiems gali kilti įvairių sveikatos sutrikimų.

Informacijos šaltinis: animal.lt

Mūsų auginamų rusų kurtų Galaktikos ir Gaurijos dokumentai. Galaktika ir Gaurija yra atvykusios iš veislyno „Iz Glubiny Vekov“.

Motina – Žiūrėti dokumentus

Tėvas – Žiūrėti dokumentus

Trakų šunų veislynas

To apply for this job email your details to raseliukas@gmail.com

Review Rusų kurtų veislės šunys

El. pašto adresas nebus skelbiamas.