• WWW.TAVOGYVUNAS.LT - INFORMACINIS PORTALAS GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS!
  • El. paštas: info@tavogyvunas.lt

Prasideda „erkių sezonas“ – erkės atsibunda iš žiemos miego!

SANTAKOS VETERINARIJA - KLINIKA KAUNE

Prasideda „erkių sezonas“ – erkės atsibunda iš žiemos miego!

  • KAUNAS
  • Veterinarijos klinikos
  • Veterinarijos vaistinės
  • Tilžės g. 10, Kaunas

Aprašymas

Prasideda „erkių sezonas“, kai erkės atsibunda iš žiemos miego, o gal jos net ir nebuvo užmigusios…

Jau turime ligoniukų, kurie serga babezioze.

Svarbiausi aspektai apie erkes ir profilaktines priemones.

💣Erkės gali būti pavojingos visus metus.

💣Erkės tampa aktyvios vos termometro stulpelis parodo +4 laipsnius šilumos.

💣Erkės gyvena ne tik miške, krūmų, medžių šakose, jos puikiai geba gyventi ir žolėje. Jas sutikti galima ir jūsų kieme.

Siekdami išvengti pernešamų ligų (babeziozės, erlichiozės, Laimo ligos, anaplazmozės) rekomenduojame profilaktiškai naudoti priemones nuo erkių ir blusų. Šiuo metu pasiūloje yra purškikliai, lašai, antkakliai, tabletės. Priklausomai nuo veikliosios medžiagos, jų poveikis gali būti ne tik atbaidantis, žudantis, bet ir du viename. Veikimo trukmė nuo 24 val. iki 7-8 mėn. Mes rekomenduojame naudoti vaistines profilaktines priemones, kurių efektyvumas ištirtas ir pagrįstas moksliškai.

Būtina atkreipti dėmesį į tai, ką sako jūsų augintinio veterinaras ar vaistininkas, ar kas parašyta ant pakuotės.

Tam tikrus lašus ir purškiklius galima saugiai naudoti šunims, bet griežtai kontraindikuotina – katėms. Taip pat, jei lašinate lašus, kurių sudėtyje yra permetrino, rekomenduojama laikytis gamintojo nurodymų ir lašinti per visą nugaros ilgį, o ne vienoje vietoje. Tuo tarpu, jei veiklioji medžiaga fipronilas – galima sulašinti ir vienoje vietoje. Būtina lašinti ant odos, o ne ant kailio. Taip pat nemaudyti tą pačią dieną, kai ruošiatės lašinti arba po sulašinimo.

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad tam tikros medžiagos veikia tik žudančiai erkes, o tai reiškia, kad sušėrę tam tikrą tabletę ar sulašinę lašus jūs galite rasti įsisiurbusių erkių, nes parazitai turi pradėti maitintis ant šeimininko, kad jie būtų paveikti veikliosios medžiagos. Čia ir yra esmė – erkę radote, bet gyvūnas sveikas. Nereikia manyti, kad preparatas neveikia ar jus apgavo veterinaras.

Jei naudojamas antkaklis, geriau jį nuimti prieš leidžiant augintiniui taškytis vandens telkinyje, o išdžiūvus kailiui – uždėti. Tam yra dvi priežastys: antkaklio veikliosios medžiagos gali neigiamai paveikti vandens organizmus ir dėl poveikio vandeniu gali sumažėti antkaklio efektyvumas.

Labai svarbu žymėtis datą, kada buvo panaudota priemonė ir pakartoti ją po atitinkamo laikotarpio. Ypač svarbu žinoti augintinio svorį, nes jei “iš akies” sveria apie 20 kg, o realybėje 24 kg, tai įsigiję priemonę, kuri tinka gyvūnui 10-20 kg svorio, jūs neužtikrinsite apsaugos, kadangi veikliosios medžiagos bus per mažai. Taip pat, jei kaimyno šuniui tiko antkaklis, nes jis gyvena kieme/voljere, tai nereiškia, kad jūsų šuniukui, kuris naktis leidžia vaikų lovoje, tai bus taip pat tinkamiausia apsauga, mat vaikai turi ypač vengti sąlyčio su seginčiais antkaklį gyvūnais.

Negalima leisti vaikams žaisti su antkakliu arba dėti jo į burną. Naudojus antkaklį, rankas reikia kruopščiai nuplauti dideliu kiekiu vandens su muilu.

Taip pat svarbu žinoti, kad 100 proc. apsaugos neužtikrina jokia profilaktinė priemonė, tačiau profilaktika yra efektyviau už gydymą.

SANTAKOS VETERINARIJA – KLINIKA KAUNE

To apply for this job email your details to raseliukas@gmail.com

Review Prasideda „erkių sezonas“ – erkės atsibunda iš žiemos miego!

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *