Plaukų sąvėlos katėms

SANTAKOS VETERINARIJA - KLINIKA KAUNE

Plaukų sąvėlos katėms

  • Veterinarijos klinikos
  • Veterinarijos vaistinės
  • Tilžės g. 10, Kaunas

Aprašymas

Katės kailis – tai sveikatos atspindys, rodantis gyvūno organizmo būklę. Dažniausiai pirminiai sutrikimai organizme atsispindi kailio tankumo sumažėjime, žvilgesio praradimu, purumo dingimu. Tačiau, kad ir kokia nuostabiai žavinga Jūsų augintinė, svarbu pasirūpinti, kad ir jos ar jo žavus kailis nesukeltų problemų augintiniui.

Dažniausiai galime pastebėti, kad katės ypač daug laiko praleidžia tvarkydamos savo kailį, tačiau retai susimąstome, kas laižymosi metu patenka į augintinio burną. Padidėjus plaukų šėrimuisi pavasario sezono, porujo, rujos, po kačiukų maitinimo metu, didelė dalis plaukų patenka su seilėmis į virškinamąjį traktą. Ilgai besikaupiantys ar dideli plaukų gumulai užkemša įvairias virškinamojo trakto dalis, gali įstrigti stemplėje, skrandyje, plonosiose ar storosiose žarnose, sukeldami audinių žuvimą.

Dažniausiai šeimininkai pastebi, kad gyvūnas staiga ima kosėti ir žiaukčioti, padidėja augintinio noras ėsti žolę, pasireiškia vėmimo priepuoliai, kuriuos lydi plaukų kamuoliukai ant kilimo ar lovos. Nors visas tas procesas akiai stebėti nemalonus, bet jis taip pat sudirgina ir gleivines, kartais net sukeliamas jų pažeidimas plaukams šalinantis iš skrandžio, todėl svarbu prisiminti, kad viso to galima išvengti naudojant specialias pastas, kurios tirpdo plaukus augintinio skrandyje.

Specialios plaukų gumulus tirpdančios pastos padeda gyvūnui išvengti sunkaus ir nemalonaus vėmimo proceso, lengvai ir greitai suskaido plaukų daleles ir padeda joms pasišalinti iš organizmo tuštinimosi metu, be žalingo poveikio augintiniui.

Taip pat, reguliarus katės ar katino šukavimas padeda išvengti didelių plaukų kiekių skrandyje susidarymo, todėl ypač svarbu nepamiršti, kad Jūsų augintinis nuo mažų dienų turi įprasti prie šukų ir šios procedūros.

Šukavimas turi būti atliekamas su specialiomis, augintiniui skirtomis šukomis, kurios neleis sudirginti odos, nesukels jos pažeidimų.

Todėl, jei auginate ilgaplaukį ar gražintis mėgstantį augintinį – pasirūpinkite lengvesniu jo gyvenimu jau šiandien užsukę pas mus į Santakos veterinarijos kliniką.

Laukiame Jūsų!

SANTAKOS VETERINARIJA – KLINIKA KAUNE


Vieta

To apply for this job email your details to raseliukas@gmail.com

Review Plaukų sąvėlos katėms

El. pašto adresas nebus skelbiamas.