• WWW.TAVOGYVUNAS.LT - INFORMACINIS PORTALAS GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS!
  • El. paštas: info@tavogyvunas.lt

Lapės slėnis AVM

Veislinė sportinė žirgininkystė, edukacinės programos, švietėjiška misija.

Lapės slėnis AVM

  • Organizacijos
  • Pramogos
  • Žirgynai
  • Zarasų raj.

Aprašymas

Galima būtų vardinti ir vardinti, kas man ir mano dukroms yra Lapės slėnis. O pradžia… Na, ji tokia, gana banali, niekuo neišskirtinė- žmogus iš didmiesčio, eilę metų dirbęs žirgininkystėje, klajojęs iš vieno žirgyno į kitą, surado idealią vietą gyventi, kurti, auginti vaikus, veisti gražuolius žirgus. Ir ta vieta man- Zarasų kraštas, apipintas legendomis, nerealaus grožio gamtos ir ežerų kraštas. Atvykusi čia dirbti, aš įsimylėjau šio krašto gamtą ir tai buvo vienas iš svariausių argumentų likti čia. Beliko surasti savo svajonių gyvenamą vietą.
Vietinių ūkininkų pagalba, radau slėnį, kurio centre sodyba, aplink nereali gamta, atokiau nuo miestelio. Ideali vieta žmogui, mėgstančiam ramybę, gamtą, bei planuojančiam veisti stambius keturkojus gyvūnus. Po įkurtuvių, supratau, kad slėnyje mes ne vienos. Jo pakrašty gyvena lapė! Ženklų buvo dar besikuriant, bet įsikūrus jie vis stiprėjo ir jie nebuvo svetingi. Lapė visaip kaip stengėsi mus įbauginti, kad, neapsikentę jos, mes išsinešdintume iš jos, eilę metų buvusio ramybės oaze, kampelio.
Kaip gi ji tai darė? Ogi labai paprastai, labai lapiškai- klykė įvairiausiais balsais kasnakt po langais, o mes, užuot miegoję, lindėjom wikipedijoj ir youtube, besiaiškindamos, kas gi čia taip kraupiai rėkia naktyje. Ar tikrai ne vilkolakis iš siaubo mistinių trilerių. Negana to, mano užkasti jos urvai per naktį vėl būdavo atkasti, su bonusais vis įvairesnėse vietose. Negana to, kasryt rasdavau kieme primėtyta lapės puotos likučių- gervių, suopių, ančių liekanų ir…kaimyno avių bandos naujagimių ėriukų kunelių be galvų. Ir visa tai visada buvo išdėliota taip, kad aš pamatyčiau. Jei atvirai- minčių buvo įvairiausių, bet pasirinkau tiesiog ignoruoti lapės ženklus. Su laiku jų vis mažėjo ir šiai dienai mes sugyvenam taikiai. Lapės garbei slėnį pavadinau Lapės slėniu bei pridėjau mano ir dukrų šeimos inicialą AVM (Aurelija, Viltė, Miglė) – mūsų pirmųjų vardo raidžių rinkinuką. Tokia štai Lapės slėnio AVM istorija.

Viltė, Miglė ir ūkio žirgai
Mūsų veiklos kryptis – veislinė sportinė žirgininkystė, jos puoselėjimas bei populiarinimas, tarptautiniai ryšiai, mainai žiniomis, praktikomis, edukacija.
Tikslas – įnešti svarų indėlį į sportinių žirgų veislininkystę bei jos populiarinimą Lietuvoje ir už jos ribų. Ūkininkauti, gyventi kaime, gražiu pavyzdžiu pritraukti į jį kuo daugiau iniciatyvių darbščių žmonių, tuo pačiu palaikant gyvybingu ir reikalingu Lietuvos kaimą. Tuo tikslu buvo surinkti ir suvežti į Lietuvą geriausios genetikos užsienietiški žirgai, iš Portugalijos introdukuota portugalų nacionalinis pasididžiavimas, nauja Lietuvai, Lusitano žirgų veislė.
2016 metais įkurtas žirgininkystės krypties ūkis.
2017-2019 įgyvendintas žirgininkystės ūkio plėtros , ES investiciju fondo pagalba, projektas. Dirbame ir dirbsime žirgininkystės srityje. Tai mūsų prioritetinė veikla. Gyvenant ir ūkininkaujant kaime, gražioj gamtoj, atsirado būtinybė (sakyčiau nušvitimas) ir tinkamai maitintis. To pasekoje, šalia žirgų palaipsniui atsirado ir nemažas būrys ūkinių gyvūnų bei paukščių. Gyvūnų apsaugai ir kontrolei įsigyta aviganių šunų. Pusė jų paimta iš gyvūnų prieglaudų, prisidedant prie benamių gyvūnų mažėjimo. Pastebėjome, kad, ramybė, bendravimas su gyvūnais, labai teigiamai veikia mūsų psichologinę ir dvasinę būseną. Po sunkaus darbo ūkyje, paglosčius žirgą, paėmus ant rankų mažą viščiuką, net melžiant ožkeles, pajaučiama geros energijos, šilumos, jėgų antplūdis.
Neigiamos mintys kažkur išgaruoja, o laiko pojūtis tiesiog išnyksta. Jau nuo senų laikų žinoma, jog gyvūnas turi teigiamą poveikį žmogaus fizinei ir psichinei būklėms. Įvairių civilizacijų bei vėliau atsiradusių religijų istorijose gyvūnai buvo laikomi žmogaus gydytojais. Šiandien toks neformalus gydymas vadinamas gyvūnų terapija, kuri, pasak mokslininkų, išties turi teigiamą poveikį mūsų sveikatai. Į gydymo terapijos procesą gali būti įtraukiami ne tik delfinai, žirgai, katės ar šunys, bet ir kiti gyvūnai. Taigi, mūsų gyvūnai padės jums atsipalaiduoti po sunkumų darbe, turint bendravimo problemų, pakraus geros energijos, išvalys mintis.
Šiuo metu Lapės slėnio AVM ūkyje gyvena Anglo Nubian ir jų mišrūnės pieninės krypties ožkos, 6 veislių šiltakraujai jojamieji žirgai, Lietuvos genofondinių šiurkščiavilnių avių banda, didelis įvairių veislių ūkinių bei dekoratyvinių paukščių būrys. Be gyvūnų veisimo, auginimo ir pardavimo, ūkyje vykdoma edukacinės programos, švietėjiška misija.

Kviečiame visus į Lapės slėnį, savo akimis pamatyti mūsų gražuolius gyvūnus, su jai pabendrauti, pajodinėti ūkio žirgais, pasibūti gražioje aplinkoje, sudalyvauti kasdieninėje ūkio veikloje.

-Lapė Aurelija-

To apply for this job email your details to raseliukas@gmail.com

Review Lapės slėnis AVM

El. pašto adresas nebus skelbiamas.