• WWW.TAVOGYVUNAS.LT - INFORMACINIS PORTALAS GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS!
  • El. paštas: info@tavogyvunas.lt

Gyvūnų ženklinimas. Kelionės su gyvūnais.

RUMINAVET - VETERINARIJOS KLINIKA

Gyvūnų ženklinimas. Kelionės su gyvūnais.

  • Priežiūra
  • Veterinarijos klinikos
  • Kaunas

Aprašymas

Asmenys, norintys keliauti su gyvūnais augintiniais, turi pasirūpinti, kad kelionių metu jų šunys, katės ar kiti naminiai gyvūnėliai nepatirtų streso, būtų transportuojami kiek įmanoma geresnėmis sąlygomis.

Planuojant keliauti lėktuvu, traukiniu, laivu ar autobusu reikia pasidomėti apie reikalavimus, kuriuos taiko vežėjai žmonėms, keliaujantiems su savo augintiniais. Vežėjai visada reikalauja, kad tinkamai būtu įforminti veterinarijos dokumentai.Vežėjai taip pat taiko skirtingus reikalavimus, dėl sąlygų kaip gyvūnas turi būti laikomas kelionės metu.

Bendrieji reikalavimai:

Gyvūnas turi būti identifikuotas, t.y. turėti. Tatuiruotė, kaip gyvūno identifikacijos priemonė, galiojo tik iki 2011 m. liepos 3d. Po šios datos visi keliaujantys gyvūnai privalo turėti mikročipą. Mikročipas turi atitikti ISO 11784 arba ISO 11785 standartus. Lietuvoje, visose veterinarijos gydyklose implantuojami mikročipai atitinka šiuos standartus.
(Pastaba: kartais gyvūnas, atkeliavęs iš Amerikos arba Azijos turi kitų standartų mikročipus, su kuriais taip pat galima keliauti, bet tokiu atveju gyvūno šeimininkas turi turėti savo mikročipo skaitytuvą, kurį galėtų pateikti veterinarijos gydytojui arba pasienyje dirbančiam pareigūnui, kad galima būtų identifikuoti gyvūną).
Gyvūnas turi turėti ES nustatyto pavyzdžio „Gyvūno augintinio pasą“ (mėlynos spalvos, turintis unikalų numerį). Pasas gali būti išduotas tik identifikuotam gyvūnui.
Visi vyresni nei 3 mėn. amžiaus gyvūnai (šunys ir katės) turi būti paskiepyti nuo pasiutligės ir kitų virusinių ligų. Skiepus turi atlikti licenciją turintis veterinarijos gydytojas ir apie tai padaryti įrašą „Gyvūno augintinio pase“.Likus ne mažiau 24 valandos, bet ne daugiau nei 120 valandų iki kelionės gyvūnui sušerti vaistai nuo helmintų, kurių sudėtyje yra parazikvantelio. Apie vaistų sušerimą veterinarijos gydytojas įrašo „Gyvūno augintinio pase“.

Prieš kelionę veterinarijos gydytojas turi patikrinti gyvūno sveikatą ir užfiksuoti „Gyvūno augintinio pase“. Taip pat priklausomai nuo šalies į kurią žadama keliauti taikomi papildomi reikalavimai.( pvz. Keliaujant į Angliją, Škotiją,Airiją,Rusija.)

Nuo 2012 m. sausio 1 d. supaprastinamos šunų ir kačių įvežimo taisyklės į Didžiąją Britaniją ir Airiją. Keliauti į šias šalis galės gyvūnas, kuris:
• turi mikročipą, atitinkantį standartą ISO 11784 arba 11785;
• paskiepytas nuo pasiutligės tuo metu kai jau buvo įdėtas mikročipas (skiepijamas gali būti ne jaunesnis nei 3 mėnesių amžiaus gyvūnas);
• po pasiutligės skiepo praėjo ne mažiau nei 21 diena (pasiutligės skiepo galiojimo laiką nurodo skiepą atlikęs veterinarijos gydytojas);
• turi „Gyvūno augintinio pasą“ (mėlynas), kuriame veterinarijos gydytojas patvirtina, kad gyvūnas yra sveikas ir gali keliauti iki paskirties vietos;
• likus ne mažiau 24 valandos, bet ne daugiau nei 120 valandų iki kelionės gyvūnui sušerti vaistai nuo helmintų, kurių sudėtyje yra parazikvantelio. Apie vaistų sušerimą veterinarijos gydytojas įrašo „Gyvūno augintinio pase“.
Tikslesnė informacija pateikta Interneto puslapiuose:

Jungtinė Karalystė – http://www.defra.gov.uk
Lietuva. http://vmvt.lt/lt/as/keliautojas/nuo.2014.m.gruodzio.29.d.nauji.reikalavimai.nekomerciniam.gyvunu.augintiniu.vezimui./
Kitos ES šalys (išskyrus D. Britaniją, Airiją, Švediją, Maltą)
Daugelis Europos Sąjungos šalių neturi jokių papildomų reikalavimų, negu buvo paminėti skiltyje Bendrieji reikalavimai. Papildomai reikėtų žinoti, kad:
• Suomija, Danija: neleidžia įsivežti šuniukų iki 3 mėn. amžiaus. Šunys į šią šalį gali būti įvežami tik paskiepyti nuo pasiutligės ir praėjus ne mažiau nei 21 dienai po šio skiepo atlikimo.
• Suomija: prieš įvažiuojant į Suomiją būtina suduoti vaistų nuo echinokokozės (helmintas), kurių sudėtyje yra veiklioji medžiaga Paraziquantel (pvz., tinka tabletės Drontal Plus, Droncit, Drontal cat, Cestal, Cestal cat, Dehinell Plus ir t.t.)

Visais atvejais būtina kreiptis į veterinarijos gydytoją iš anksto, prieš planuojant kelionę. Tai padės išvengti nemalonių situacijų.Informacija suteikiama telefonu 865665633 www.rumina.lt

  • ES“Gyvūno aug­in­tinio paso” išdavimas,
  • Mikročipo implantacija ir gyvūnų reg­is­tracija,
  • Šunų ir kačių reg­is­tracija Kauno mieste
  • Kas­me­tiniai skiepai,
  • Kraujo paėmi­mas pasi­ut­ligės antikūnių titrui nustatyti,
  • Kon­sultaci­jos dėl vet­eri­nar­i­jos reikalav­imų keli­au­jant su gyvū­nais į Angliją, Air­iją, Švediją, Norveg­iją ir kitas pasaulio šalis.
  •  konsultacijos telefonu 865665633

To apply for this job email your details to raseliukas@gmail.com

5 žvaigždės
0
4 žvaigždės
0
3 žvaigždės
0
2 žvaigždės
0
1 žvaigždė
0
Anonimas
Tavogyvunas.lt

Reda

Man įdomu ar įmanomas šuns pristatymas į užsienio valstybę be šeimininko? Išvykome gyventi, ir įsikūrę norime pasiimti ir savo augintinį, kurį laikinai prižiūri mama

5 metai atgal

Review Gyvūnų ženklinimas. Kelionės su gyvūnais.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *