• WWW.TAVOGYVUNAS.LT - INFORMACINIS PORTALAS GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS!
  • El. paštas: info@tavogyvunas.lt

Azavakų veislės šunys

Trakų šunų veislynas

Azavakų veislės šunys

  • Šunys
  • Veislynai
  • Būdos kaimas, Trakų raj.

Aprašymas

„Azavakas visų kurtų veislių šedevras, jis lyg brangakmenis.“
Azavako šunų veislės gimtinė – Afrika, Azavako slėnis. Pirminė šios veislės šunų paskirtis buvo medžioklė ir namų saugojimas. Žinoma, tam tikrose vietovėse azavakai buvo auginami ir kaip tiesiog šeimos draugai. Šie gyvūnai buvo labai gerbiami, todėl niekas nė nedrįso jų pardavinėti – vienintelis būdas įsigyti azavaką buvo gauti jį dovanų.

Azavakų veislės šunys - Trakų veislynas
Azavakų veislės šunys – Trakų veislynas. Trakų veislyno nuotr. 

IŠVAIZDA

Patinėlių ūgis siekia 64 – 74 cm, kalių – 60 – 70 cm, o svoris apie 15-20 kg. Kūnas gracingas, liaunas ir lankstus. Jokios kitos veislės šunys neprilygsta šių kurtui grožiui, gracija ir elegancija

Priekinės galūnės ilgos, grakščios, statomos beveik visiškai vertikaliai, gerai išaugusios. Užpakalinės kojos ilgos ir laibos, visiškai vertikalios. Nugaros ilgis sudaro 90 procentų kojų ilgio.

Nugara beveik tiesi, horizontali ar palengva aukštėjanti klubų link. Krūtinės ląsta gili, nenusileidžia žemiau alkūnių. Pilvas labai įtrauktas ties juosmens išgaubimu.

Galva grakšti, siaura ir ilga, kalto formos. Kaukolės plotis turi būti pastebimai mažesnis už pusę galvos ilgio. Nosies veidrodėlis juodas arba rudas. Akys migdolo formos, pakankamai didelės, tamsios arba gintaro spalvos.

Ausys kabančios ir plokščios, prie pagrindo ganėtinai plačios, prigludusios prie kaukolės, susidomėjusio šuns ties pagrindu jos pakyla. Kaklas ilgas, grakštus, raumeningas ir šiek tiek išlenktas.

Kailis labai trumpas, pilvo srityje jo beveik iš viso nėra. Oda itin švelni, glotni ir smarkiai prigludusi prie kūno. Puikiai matosi ir raumenų struktūra, tačiau jie nesuteikia masyvios išvaizdos. Labai svarbi azavako savybė yra ta, kad jis neskleidžia šunims būdingo kvapo – šių šunų augintojai tuo itin džiaugiasi.

Azavakų veislės šunys
Azavakų veislės šunys. Trakų veislyno nuotr.

CHARAKTERISTIKA

Azavakai yra išdidūs, budrūs ir labai dėmesingi šunys. Jei nuo mažens socializuosite šios veislės augintinį, jis bus labai draugiškas, ištikimas ir švelnus.

Kadangi azavakai iš prigimties įpratę gyventi gaujomis, kito šuns draugystė jiems nesukels jokių problemų, ypač jei tai bus kitas azavakas.

Ši veislė pasižymi dideliu energijos kiekiu, tad, jei auginate tokį šunį, būkite pasiryžęs skirti nemažai laiko pasivaikščiojimams, energingiems žaidimams lauke, aktyvioms treniruotėms. Azavakai išties itin greiti – gali išvystyti net iki 40-60 km greitį.

Nors šios veislės šunys yra draugiški ir meilūs, tačiau visada išlaiko ir šiek tiek nepriklausomybės. Tai nėra tokių šunų, kurie dėl šeimininko pasiryžę padaryti bet ką, tipas. Azavakai šiuo požiūriu truputį primena kates – jiems tinka posakis „vaikštau kur noriu ir darau, ką noriu“.
Su nepažįstamaisiais azavakai elgiasi atsargiai. Agresijos jiems nerodo, tačiau gali elgtis draugiškai atsargiai ar net ignoruoti, demonstruodami visišką abejingumą ir aroganciją.

Azavakai tinkami propaguojantiems aktyvų gyvenimo būdą ir norintiems augintinio su išskirtiniu charakteriu.

Informacijos šaltinis: animal.lt

Daugiau informacijos apie šios veislės kilmę galite sužinoti čia.

Trakų šunų veislynas

To apply for this job email your details to raseliukas@gmail.com

Review Azavakų veislės šunys

El. pašto adresas nebus skelbiamas.