• WWW.TAVOGYVUNAS.LT - INFORMACINIS PORTALAS GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS!
  • El. paštas: info@tavogyvunas.lt

Ar žinojote, kad ne visus sugedusius dantis reikia šalinti, juos galima ir gydyti, lygiai taip pat kaip ir žmonių odontologijoje?

VETPET - JONAVOS VETERINARIJOS CENTRAS

Ar žinojote, kad ne visus sugedusius dantis reikia šalinti, juos galima ir gydyti, lygiai taip pat kaip ir žmonių odontologijoje?

  • Veterinarijos klinikos
  • Veterinarijos vaistinės
  • Anywhere

Aprašymas

Nuotraukose matoma karieso pažeisto šuns danties gydymas, atliekant pulpektomiją, šaknų kanalų gydymą ir anatominį danties atkūrimą kompozitinėmis medžiagomis. Maketą ant gyvūno pašalinto danties paruošė VetPet vet. odontologė Indrė. Maketas buvo sukurtas edukacijos tikslais tam, kad konsultacijų metu pacientų savininkai suprastų, kaip yra atliekamos plombavimo procedūros mūsų klinikoje.
.
Pirmoje nuotraukoje dantis vizualiai neatrodo pažeistas dėl baliklio ir dezinfektanto, kuriuo pašalintos bakterijos (baliklis ir dezinfekantas buvo naudojami tik maketui ruošti dėl bendros higienos, kad būtų pašalintos bakterijos ir negyvi aplinkiniai audiniai). Pažeista sritis atrodo balta ir porėta, yra pralaidi. Porėtumas atsirado dėl ilgalaikio apnašų kaupimosi, akmenų formavimosi ir bakterijų poveikio rūgštimi. Dantis yra silpnas, nefunkcionalus.
.
Antroje nuotraukoje matoma, kaip šios bakterijos pateko į pulpą (danties kraujagyslinį ir nervinį audinį). Vizualiai tai atrodo kaip raudona ir juoda sritis. Dantis yra preparuojamas, atliekamas negyvų audinių valymas (porėtos dalies pašalinimas). Pašalinus visas negyvas dalis, matosi, kad pasiekta pulpa, kuri taip pat pažeista. Negalima plombuoti ant negyvo paviršiaus, o kad gyvūnui neskaudėtų ir nebūtų infekcijos, pašalinama infekuota pulpa-gyvuonis.
.
Trečioje nuotraukoje yra atliekamas nesveikos pulpos ir šaknų kanalų išvalymas. Matomos švarios ertmės su pigmentinėmis dėmėmis ir demineralizuotu dentinu. Plomba turi būti dedama ant lygaus, stabilaus, sveiko paviršiaus.
.
Ketvirtoje nuotraukoje dantis yra sugydytas endodontiškai ir atkurtas kompozitinėmis medžiagomis. Šuns danties struktūra tampa kieta, anatominė ir funkcionali. Plombuojant atkuriama danties anatomija ir suteikiama funkcija, kurios jis prieš tai neturėjo dėl danties pažeidimų.
.
Jei Jūsų gyvūnas turi odontologinių problemų ar norite pasikonsultuoti Jums rūpimais klausimais registruokitės telefonu 860034409 pas VetPet vet. odontologę Indrę.
.
Indrė yra EVDS (European Veterinary Dentistry Society) narė, odontologijos srityje nuolat praktikos semiasi iš žmonių odontologijos specialistų bei iš užsienio seminarų, kongresų, praktinių seminarų.
.
Mūsų klinikoje atliekamos odontologinės procedūros:
Sąkandžio atstatymas, dantų atspaudų nuėmimas;
Dantų plombavimas;
Pieninių dantų šalinimas;
Dantų kanalų gydymas (endodontija) ir plombavimas;
Dantų rentgeno tyrimai;
Pažeistų dantų šalinimas;
Nuskilusių dantų atkūrimas;
Dantų apnašų šalinimas ultragarsiniu skaleriu ir poliravimas;
Chirurginės burnos ertmės operacijos;
Burnos ertmėje esančių gumbų/darinių/auglių bei kitokių pakitimų mėginių paėimas ir vertinimas citologiniam tyrimui, biopsijos ir histologiniai tyrimai;
Triušių bei kitų graužikų dantų procedūros;

Visoms skausmingoms procedūroms papildomai naudojame vietinę anesteziją (vietinė nejautra).
.
Odontologinių procedūrų metu yra naudojama inhaliacinė anestezija arba intraveninė anestezija panaudojant elektroninius programuojamus švirkštus. Gyvūno anestezija pasirūpina mūsų vet. anesteziologė. Gyvūnui atliekama klinikinė apžiūra, atliekama savininko apklausa, atliekami kraujo tyrimai, apie gyvūno sveikatos būklę. Iš surinktų duomenų vet. anesteziologė nusprendžia, kokį anestezijos protokolą reikės naudoti (pvz atsižvelgiama į: brachicefalinį sindromą turintys gyvūnai, senyvo amžiaus gyvūnai, insktų ar kepenų problemas turintys gyvūnai, diabetikai, nutukę gyvūnai, labai jauni gyvūnai, širdies problemų turintys gyvūnai, labai stresuoti gyvūnai, didelių ir mažų veislių gyvūnai, tam tikrų veislių gyvūnai), tačiau jei gyvūnas turi sveikatos problemų ir odontologinės problemos nėra kritinės, gyvūnas perduodamas vidaus ligų gydytojams, kurie gyvūno būklę stabilizuoja iki tokio lygio, kai bus galima taikyti anesteziją. Esant įtarimui dėl širdies problemų, gyvūnas perduodamas mūsų ultragarso specialistei. Visada atsižvelgiama į naudos ir žalos santykį. Gyvūnas visada intubuojamas endotrachėjiniu vamzdeliu, nepriklausomai nuo anestezijos rūšies prieš procedūrą ir procedūros metu gyvūnui yra tiekiamas 93% deguonis, gyvūnas yra šildomas, tiekiami pašildyti skysčiai, panaudojant elektroninę monitoringo sistemą yra stebimi gyvybiniai parametrai. Po procedūros gyvūnas prižiūrimas, jis šildomas, tiekiami skysčiai. Jei procedūra yra labai skausminga, papildomai naudojamos infuzinės elektroninės programuojamos pompos, kurios leidžia per kateterį tiekti tam tikrus vaistus mikrodozėmis reikiamu nustatytu greičiu (CRI – Continuous Rate Infusion), kurie padeda užtikrinti skausmo eliminavimą tą pačią procedūros dieną arba, jei gyvūnas paliekamas stacionare, tai vaistai tokiu būdu gali būti tiekiami kelias dienas. Gyvūnui nuo pat procedūros pradžios ir po procedūros yra užtikrinamas skausmo nebuvimas, tai padeda greičiau gyti žaizdoms, gyvūnas mažiau turi problemų su apetitu, gyvūnas mažiau stresuoja.

Po procedūros vet. odontologė pakonsultuoja, kaip prižiūrėti gyvūną gyjimo laikotarpiu, pakonsultuoja dantų priežiūros klausimais. Visi duomenys supildomi į vet. odontologijos duomenų bazę ir reikalui esant gali būti pateikti savininkui.

Sekite mūsų klinikos naujienas ir Instagram paskyroje www.instagram.com/vetpetlt

www.vetpet.lt

Ar žinojote, kad ne visus sugedusius dantis reikia šalinti, juos galima ir gydyti, lygiai taip pat kaip ir žmonių odontologijoje?

To apply for this job email your details to raseliukas@gmail.com

Review Ar žinojote, kad ne visus sugedusius dantis reikia šalinti, juos galima ir gydyti, lygiai taip pat kaip ir žmonių odontologijoje?

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *