19 Sau, 2018

Šeško kailis

Kartais šeškų savininkams tenka susirūpinti augintinių kailio būkle, tačiau paprastai tai, ką jie palaiko problemomis, būna normalūs dalykai. Vis dėl to kai kurie pakitimai iš tiesų gali rodyti sveikatos sutrikimus. Šiame straipsnelyje sužinosit, kokie šeško kailio pakitimai laikomi normaliais, o kokie – pavojaus signalu.

Šėrimasis

Fotoperiodas – šviesių valandų skaičius paroje – gali paveikti šeško kailį. Pats akivaizdžiausias požymis – šėrimasis. Kiekvieną pavasarį šeškas tankius ir pūkuotus žiemos kailinius keičia į lengvą vasaros kailiuką. Rudenį vasaros kailiukas krenta lauk ir keičiasi į žiemos. Paprastai šis plaukų keitimasis – laipsniškas procesas, nors kai kurie šeškai per naktį sugeba numesti beveik visą kailį ir kelias dienas lakstyti apyplikiai. Kartais išsišeria ilgesni apsauginiai plaukai ir lieka tik minkštutė, gelsva pavilnė. Taip pat kailis gali keistis lopais, dėl ko šeškas atrodo gerokai apšepęs. Tai normalu. Tačiau jei laikui bėgant kailis vis tiek neatauga, tada jau konsultuokitės su veterinaru.

Nuplikusi uodega

Kai kurie šeškai (dažniausiai patinai) kiekvieną vasarą praranda daugumą ar visus uodegos plaukus. Tada uodega tada atrodo it žiurkės – su visais „bonusais“ kaip žvynuota oda, pasišiaušę plaukai ir inkštirai. Kartais, nesvarbu, ar imtasi kokio gydymo, ar ne, tie plaukai atauga. Paprastai rudenį keičiantis kailiui uodegos plaukai atželia, o pavasarį vėl išslenka.

Hormonų nulemtas plaukų slinkimas

Šiuo atveju plaukai krenta kitokiu modeliu. Iš pradžių plaukų mažėja prie uodegos pagrindo ir vidinėse kojų pusėse, tada – per visą kūną. Dažnai lieka tik ant galvos ir uodegos galo. Dažniausios tokio šėrimosi priežastys – antinksčių navikai ir prailgėję rujos periodai. Patelėms kailis atauga po rujos ar sterilizacijos, o jei nustatomi antinksčių navikai, kyla daugiau problemų. Dėl to jei šeškas kastruotas, o jam pagal aprašytą modelį pradeda kristi kailis, skubėkite pas veterinarą.

Operacijos

Po operacijų ar kito medicininio gydymo plaukų ataugimas gali trukti ilgai (savaites ar net mėnesius). Vietose, kur „lįs“ tamsūs plaukai, oda gali pajuoduoti ar pamėlti. Tai gąsdina šeimininkus, kurie anksčiau to nėra matę. Tačiau čia tiesiog požymis, kad plaukų folikulai gamina plaukų pigmentus, ir tai rodo, kad po kelių dienų šeškas turės naują kailį.

Kasymasis

Šeškai dažnai kasinėjasi kai pabunda. Taip pat gali turėti blusų (patikrinkite, ar nėra jų tarp menčių). Odą dirginti gali dažnos maudynės naudojant netinkamus šampūnus ar prastai išskalautas kailis. Jei įtariama alergija, verta atsiminti, kad kontaktinė apima vieną kūno sritį, o maisto – visą kūną. Kasymąsi gali sukelti ir nekokybiškas pašaras, per mažai gyvūninės kilmės riebalų jame. Galų gale šeškas gali kentėti nuo odos niežų.

Kad nekiltų rimtų problemų, kartą metuose šešką gabenkite profilaktinei apžiūrai pas veterinarą.

Informacijos šaltinis: www.vetvila.lt

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą