17 Gru, 2017

Šeškai: pagrindiniai šeškų patelių ir patinėlių skirtumai

Visi panorę įsigyti šeškiuką pirmiausiai užduoda tą patį klausimą – Kas geriau? Patelė ar patinėlis? Kuo skiriasi?“

Pirmiausia, patelė nuo patinėlio skiriasi dydžiu. Patinėliai būna gerokai didesni. Vidutiniškas patinas būna 48 cm ilgio (matuojant nuo nosies iki uodegos galiuko), patelė – 38 cm. Patinai pasižymi geresniu apetitu, yra ramesnio charakterio, nekastruoti turi tankesnį kailį ir atrodo įspūdingiau. Patinai labiau nepriklausomi, nors jie irgi myli savo šeimininką, prie jo prisiriša mažiau. Kai patinėlis subręsta, pradeda bandymus dominuoti namie. Buvęs žaismingas jauniklis staiga pradeda nebeklausyti šeimininko.

Poravimosi laikotarpis – pavasaris, vasara. Nors gali pradėti busti ir vasario mėnesį. Tada suaktyvėja gamtiniai instinktai, patinėlis pradeda ieškoti patelės. Šituo periodu nustoja domėtis žaidimais ir pramogom, visas pastangas deda poros paieškoms. Tada sustiprėja muskuso kvapas, pradeda žymėti teritoriją. Jei šeškų nesiruošiate veisti, nėra reikalo kentėti stipraus kvapo namie, šitos bėdos baigiasi patiną iškastravus.

Kas liečia šeškų pateles, kaip jau buvo rašyta, jos mažesnės. Patelės judrios ir aktyvios. Jei tarp patinų ir pasitaiko ramus tinginys, tai tarp patelių tokios nerasite. Smalsumas būdingas visiems šeškams, bet pas pateles tai išreikšta stipriau. Kaip taisyklė patelės švelnesnės, lengviau pasiduoda auklėjimui, greičiau priima šeimininko taisykles. Patelės kailio kvapas silpnesnis, galima užuosti silpną medaus ar smilkalų aromatą. Kailis ne toks tankus kaip pas patinėlius.

Patelių ruja prasideda šiek tiek anksčiau nei patinų. Visiems būsimiems patelių šeimininkams reikia žinoti, kad savarankiškai ruja patelėms nesibaigia. Dažnai pardavėjai „užmiršta“ tai pasakyti. Užsitęsusi ruja kenkia šeškės sveikatai, gali netgi mirti. Jei nesiruošiate veisti, patelę būtina sterilizuoti.

Jei jau nespėjote sterilizuoti, prasidėjo ruja, o šeškiukų nenorite, yra keli būdai rujai užbaigti.

1. Poravimas su sterilizuotu šešku (ne kastruotu). Toks poravimas ruja užbaigs, bet neišvengsite tariamo nėštumo, kuris naudos organizmui irgi neduoda. Be to sunku tokį patiną bus surasti, nes sterilizuoti patinai elgiasi kaip ir visi rujojantys, todėl abejotina ar kas laikys tokį šešką tik tam, kad būtų galima nutraukti nėštumą. Be to kai tik baigsis tariamas nėštumas, vėl prasidės ruja.

2. Rujos nutraukimas hormoniniais preparatais. Tą gali atlikti veterinaras, rujos nutraukimą garantuoja, tačiau dažnas tokių preparatų

vartojimas, sutrikdo hormonų pusiausvyrą ir neigiamai veikia patelės sveikatą.

Jei nenorite veisti šeškiukų, patikimiausias ir sveikiausias būdas – patelės sterilizacija.

Informacijos šaltinis: www.sveikasaugintinis.lt

TAIP PAT SKAITYKITE:

KATĖ DRASKO BALDUS? PATARIMAI KAIP TO IŠVENGTI

9 IŠSKIRTINĖS ŠUNŲ VEISLĖS, KURIAS PAMILSITE IŠKART!

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMIAUSIĄ VETERINARIJOS KLINIKĄ SAVO AUGINTINIUI?

AUGINTINIS MAŽAME BUTE. KAIP SUTAUPYTI VIETOS IR SUTEIKTI GYVŪNUI KOMFORTĄ

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą