Šalia kapinių įrengtas bendrabutis priverčia nusišypsoti
14 Lap, 2019

Šalia kapinių įrengtas bendrabutis priverčia nusišypsoti

Artimųjų kapus lankantys kauniečiai iš Karmėlavos kapinių išvyksta apimti šiltesnio jausmo, kai pamato pušyje įrengtą bendrabutį paukščiams. Nors inkilas rudenį tuščias, vis tiek priverčia nusišypsoti.

Vykdami tvarkyti kapų žmonės dažniausiai sustoja aikštelėje, kurioje pardavinėjamos gėlės, bet jų dėmesį neretai patraukia greta auganti pušis. Ant medžio kamieno kabo neįprastas inkilas, primenantis daugiabutį. Šeši nameliai paukščiams surikiuoti trimis eilėmis, o tarp jų paliktos ertmės primena balkonus.

Šį inkilą sukonstravo kaunietės Aldonos Adomaitienės vyras. Greta kapinių gėles pardavinėjanti moteris pasakojo, kad prieš ketverius metus urėdo paprašė leisti nukirsti išsikerojusios ir šalia darbo vietos pavojų keliančios pušies šaką.

Apatiniuose inkiluose gyvena varnėnai, viršutiniuose – mažesni sparnuočiai. M.Patašiaus nuotr.
Apatiniuose inkiluose gyvena varnėnai, viršutiniuose – mažesni sparnuočiai. M.Patašiaus nuotr.

„Urėdas pasakė, kad leis, jei ant pušies pakabinsime inkilą. Vyras pasišovė pagaminti ne vieną, o šešis namelius. Sugalvojome, kad jie gali būti tarsi bendrabutis paukščiams“, – sakė A.Adomaitienė. Medinis namas buvo sunkus, todėl į medį jį kėlė visa šeima.

Kaunietė pasakojo, kad inkilus paukščiai iš karto pamėgo. Apatiniuose gyvena varnėnai, viršutiniuose – mažesni sparnuočiai, džiuginantys nuo pavasario iki rudens.

„Net ir paukščiams išskridus daug kas inkilus pastebi, sustoja, prie jų fotografuojasi. Pasakoju, kaip jie čia atsirado. Net ir labai liūdni žmonės ima šypsotis, išvyksta laimingesni“, – sakė A.Adomaitienė.

Vėjūnė Inytė „Lietuvos rytas“

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

AUGINTINIŲ APRANGA ŠALTUOJU METŲ LAIKU: SVEIKATA AR MADA?

KAČIŲ VEISLĖS: TAJŲ KATĖ (THAI) – TAIKI, MEILI, SANGVINIŠKO TIPO BŪTYBĖ

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą