Rebusas Nyderlanduose: drausti ar leisti šuniukų jogą?
7 Lie, 2024

Rebusas Nyderlanduose: drausti ar leisti šuniukų jogą?

Nyderlandai nori apriboti vadinamąją šuniukų jogą – sveikatingumo madą, kuri „TikTok“ ir „Instagram“ dėka apėmė didžiuosius miestus, rašo Politico.eu.

Žemės ūkio ministras Pieteris Adema pareikalavo visiškai uždrausti šuniukų jogą ir interviu Nyderlandų leidiniui šią sparčiai populiarėjančią tendenciją pavadino „visiškai beprasmiška“.

„Šuniukams reikia miegoti. Jie yra labai ankstyvoje savo vystymosi stadijoje“, – pridūrė jis. Šuniukų joga yra tai yra grupiniai su šuniukais jogos užsiėmimai. Klientams žadama ir treniruotė, ir teoriškai sumažėjęs nerimo lygis (ir šiek tiek „Instagram“ turinio).

Amsterdame užsiregistruoti sesijai galima už 45 eurus, t. y. maždaug dvigubai brangiau nei už įprastą, tik žmonėms skirtą jogos užsiėmimą. Kai kuriose galite pasirinkti veislę. Vis dėlto radosi ir tokių užsiėmimų kritika dėl jų poveikio gyvūnams. ITV tyrimas Jungtinėje Karalystėje parodė, kad dėl užsiėmimų kartais vos šešių savaičių amžiaus šuniukai netekdavo miego ir negaudavo pakankamai vandens. „Noriu pasakyti žmonėms, kurie dalyvauja tokiose beprotiškose sesijose: pagalvokite dar kartą. Ar tikrai to norite?“ – pridūrė P. Adem.

Kaip pažymi Politico.eu, jei Nyderlanduose draudimas įsigalios, Nyderlandai nebus pirmieji, uždraudę šuniukų jogą dėl gyvūnų gerovės. Italijos sveikatos ministerija praėjusį mėnesį uždraudė užsiėmimus dėl susirūpinimo, kad užsiėmimai kelia „fizinį ir psichologinį stresą“ dalyvaujantiems gyvūnams. Gyvūnų populiarėjimą jogos sesijose galima atsekti iki ožkų jogos – tai jogos forma, kuri atsitiktinai atsirado 2016 m. amerikiečių ūkininkės Lainey Morse dėka. Per ožkų jogą, kuri apibūdinama kaip terapija su gyvūnų pagalba, gyvūnai dažniausiai šokinėja ant žmonių, atliekančių jogos pozas, nugarų. Tikimasi, kad Nyderlandų maisto ir vartotojų produktų saugos tarnyba, kuri stebi gyvūnų sveikatą, ir toliau nagrinės visas sveikatingumo tendencijas, kurios kertasi su gyvūnų gerove.

Nuotrauka: pexels.com

Informacijos šaltinis:

TAIP PAT SKAITYKITE:

KRISTINOS VETERINARIJOS CENTRAS – VIENINTELĖ TOKIO POBŪDŽIO KLINIKA AUKŠTAITIJOJE!

ŠVELNUČIŲ NAMAI- JŪRŲ KIAULYČIŲ VEISLYNAS

NIBRIŲ ŽIRGYNĖLIS ĮVAIRIOMS ŠVENTĖMS

KĄ BŪTINA ATLIKTI ĮSIGIJUS MAŽĄ KAČIUKĄ

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą