Pranešta apie įtariamąjį, kuris apnuodijo Mindaugo Anusausko šunį
10 Lie, 2018

Pranešta apie įtariamąjį, kuris apnuodijo Mindaugo Anusausko šunį

Anusauskų šeimą sukrėtė nelaimė – apnuodyta jų 7 mėnesių kalyte Čilė. Kaip pasakojo Evelinos Anusauskaitės-Young brolis Mindaugas, pirmadienį vakare, Vilniuje, Mindaugo ir Kauno gatvių sankirtoje vedžiojant Čilę, ji staiga puolė prie numesto masalo ir kažką suvalgė.

„Bandžiau jai tą maistą išimti, bet nepavyko. Po dviejų valandų jį išvėmė didžiulį kiekį skrandžio turinio ir prasidėjo traukuliai, priepuolis. Pradėjo purtytis, putos krito iš burnos. Aš labai išsigandau. Skambinau savo mamai, kuri gyvena šalia ir kviečiausi pagalbą, nes šunelis miršta.

Tuomet kriepiausi į kliniką „Greitoji žirafa“ ir klausiau, ką daryti, ar galiu ją judinti“, – portalui lrytas.lt pasakojo Mindaugas. Veterinarai ragino kuo skubiau vežti į kliniką. Bevežant kalytę ištiko dar trys priepuoliai. Atvežus į kliniką, šuo buvo reanimuojamas, suleisti raminamieji vaistai. Tačiau per tą laiką šuo spėjo patirti dar keturis priepuolius.

Apie 4 val. ryte į tą pačią kliniką buvo atvežtas kitas šuo, kuris nugaišo pakeliui. Jo negalavimo simptomai buvo tokie patys.

Nugaišusio šuns šeimininkas teigė, kad gyvūną vedžiojo toje pačioje vietoje – Mindaugo ir Kauno gatvių sankirtoje.

„Nuvykome apžiūrėti tos teritorijos ir netrukus radome pašteto gabalėlius, kuriuose buvo sukištos tabletės. Viename gabalėlyje buvo keturios tabletės. Toje vietoje radome du tokius gabalus. Akivaizdu, kad masalų buvo daugiau, nes vieną suvalgė mano šuo, kitą – kuris nugaišo pakeliui į kliniką“, – aiškino Mindaugas.

Pirmadienį vakare apnuodytas M. Anusausko šuo. M. Anusausko nuotr.

Netoliese buvo rastas ir nugaišęs katinas, kuris, tikėtina, apsinuodijo tuo pačiu masalu. Grįžus į kliniką, gydytojai pasakė, kad tokius simptomus gali sukelti tam tikri stiprūs vaistai.

Anot Mindaugo, tabletės iš masalo bus perduotos kriminalistams, kad jie išsiaiškintų, kokie tai nuodai. „Vėliau atsirado kaimynai, kurie anonimiškai pranešė apie įtariamąjį, kuris siekė išnuodyti gyvūnus. Asmuo yra žinomas, jo kontaktai – taip pat“, – teigė M. Anusauskas.

Internetu Mindaugui pavyko susisiekti su dar vienu asmeniu, kurio šuo nugaišo sekmadienį, apsinuodijęs toje pačioje vietoje. Tad tikėtina, kad tie nuodai mėtomi specialiai, siekiant išnuodyti keturkojus. Kaip pranešė šeimininkas, šiuo metu šuns būklė gerėja. Dar reikia palaukti, kol suveiks lašelinė. „Kol kas lyg ir viskas gerai“, – sakė Mindaugas.

Pirmadienį vakare apnuodytas M. Anusausko šuo. M. Anusausko nuotr.
Pirmadienį vakare apnuodytas M. Anusausko šuo. M. Anusausko nuotr.

Antradienį apie 12 val. portalui lrytas.lt  „Greitosios žirafos“ veterinarijos felčerė Rusnė Kaminskaitė teigė, kad šuns būklė stabilizuota, tačiau keturkojis vis dar jaučiasi prastai. „Šuo sunkiai reaguoja į aplinką, bijo savo šeimininko staigių judesių, neturi jėgų, leisgyvis“, – tikino specialistė. K

Kol kas nėra žinoma, kokios kilmės nuodai ar medicininiai preparatai buvo panaudoti. „Šeimininkai aptiktas tabletes veš į laboratoriją ištirti. Tačiau dabar taikytas kompleksinis gydymas apsinuodijimo atveju – lašelinė kraujo išvalymui, kepenų ir inkstų pažeidimams mažinti skirti preparatai“, – portalui lrytas.lt aiškino felčerė. Anot jos, tokių tablečių, kuriomis galima nunuodyti šunį – yra.

„Jei žmogus nusimano farmacijoje, tuomet galima rasti preparatų, kuriais įmanoma nunuodyti šunį. Kai kurie žmonėms skirti vaistai yra itin kenksmingi šunims“, – sakė specialistė. R. Kaminskaitės teigimu, tai pirmas kartas, kai į jų kliniką atvežamas tabletėmis apnuodytas šuo.

Dažniausiai gelbėjami kitomis medžiagomis apsinuodiję šunys, kurių įvardyti negalime. „Tikimės, kad viskas bus gerai ir šuo atsigaus. Jei imamasi neatidėliotinų priemonių, šunys ir katės po apsinuodijimo pasveiksta. Tačiau galimi kepenų, inkstų ar nervų sistemos pažeidimų“, – teigė veterinarijos klinikos darbuotoja. Portalui lrytas.lt M. Anusauskas patvirtino, kad dėl šuns apnuodijimo yra pateiktas pranešimas policijai.

Šarūnas Meškys

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

KADA GERIAUSIA ATLIKTI STERILIZACIJĄ/KASTRACIJĄ KATEI/KATINUI? VETERINARO ATSAKYMAS!

KĄ PRIVALU APLANKYTI GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS ŠIĄ VASARĄ

9 IŠSKIRTINĖS ŠUNŲ VEISLĖS, KURIAS PAMILSITE IŠKART!

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMIAUSIĄ VETERINARIJOS KLINIKĄ SAVO AUGINTINIUI?

AUGINTINIS MAŽAME BUTE. KAIP SUTAUPYTI VIETOS IR SUTEIKTI GYVŪNUI KOMFORTĄ

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą