Praktiniai patarimai, kaip nukirpti augintinio nagus
15 Geg, 2019

Praktiniai patarimai, kaip nukirpti augintinio nagus

Į lauką keliaujantys augintiniai neretai nagus nugludina natūraliai. Tačiau labai daug augintinių daug laiko praleidžia namuose, todėl jiems būtina reguliariai kirpti nagus, rašo petmd.com.

Pastebėti, kada reikia kirpti augintinio nagus, nėra sunku – vaikštant grindų danga girdimas caksėjimas. Jei nagai nėra trumpinami, nagai gali lūžti. Tai bus skausminga patirtis gyvūnui. Taip pat dėl netaisyklingos letenų padėties gali atsirasti ir įvairių sveikatos problemų.

Kaip nukirpti nagus šuniui?

Pratinkite šunį prie žirklių – jis turi jų nebijoti. Pagrindinė taisyklė kerpant nagus – nepažeisti gyvuonies. Šunų nagai dažniausiai nėra permatomi, todėl būkite atsargūs. Jeigu jūsų šuns nagai tamsūs, nukirpkite labai ploną rėžį nuo paties galiuko, kai pamatote juodą tašką nago viduryje, pasiekėte gyvuonį ir turite tuoj pat nustoti kirpti. Baltuose šunų naguose gyvuonis yra rausvojoje dalyje, ir šiuo atveju labai stenkitės neįkirpti. Gyvuonyje yra nervų ir kraujagyslių, kurie įpjauti šiek tiek pakraujuos.

Kirpti nagus šuniui geriausia dviese, kad vienas žmogus ramintų ir glostytų augintinį, ypač jei jis nemėgsta tokios procedūros. Nukirpus nagus, augintinį būtina palepinti, pagirti, duoti skanėstą.

Kaip nukirpti nagus katei?

Jums bus reikalingos nagų žirklutės katėms. Ne visos katės noriai leidžiasi atlikti šią procedūrą, tad svarbu pratinti prie nagų kirpimo nuo mažumės. Jei katė vis dėlto pyksta, pabandykite katę įvynioti į antklodę.  Su kitų augintinių nagais situacija panaši – svarbiausia nepažeisti gyvuonies. Jei baiminatės, kad nagus galite netinkamai nukirpti, pirmą kartą paprašykite, kad tai jums parodytų veterinaras. Vėliau nagus galėsite kirpti ir savarankiškai – tą padaryti nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Informacijos šaltinis: lrytas.lt

https://www.lrytas.lt/

TAIP PAT SKAITYKITE:

STOVYKLOS VAIKAMS IR PAAUGLIAMS SU ŽIRGAIS BEI KITAIS GYVŪNAIS

POPULIARIAUSIOS PRAMOGŲ VIETOS LIETUVOJE GYVŪNŲ MYLĖTOJAMS

ERKĖS BUNDA: PATARIMAI KAIP APSAUGOTI SAVO AUGINTINIUS NUO ERKIŲ PLATINAMŲ LIGŲ

GERIAUSIAS VETERINARAS JŪSŲ AUGINTINIUI. KOKS JIS?

Tavogyvunas.lt

Palikti komentarą